Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a megoldás? Menhelyre...

Mi lehet a megoldás? Menhelyre nem szeretném vinni, hogy ő legyen a 4000000kutya egy 2centis ketrecben.

Figyelt kérdés
Nagypapám 2 éve idehozott egy kutyát, mert leakarták lőni. Ez tök jó lenne, de itt sincs túl jó dolga, mivel nem foglalkozik vele. Az még csak hagyján, mert tesómmal szoktuk vinni sétálni, stb. De most van egy betegsége, nem tudom mi ez. De jönnek rá a legyek:( Mindig fújtuk ilyen szprével, de már doki kéne, és nagypapám mindig ígérgeti, de hogy nincs most rá pénz. Anyáéknak ugye van két cica, elég azt finanszírozni. Ők nem is akarták, hogy kutyát fogadjunk be mert nincs rá keret. Nagyon szeretem, de szeretném elajándékozni, mert így csak szenved. Nem fogom fel, miért kell bevállalni egy állatot, ha nem tud róla gondoskodni, nagyon mérges vagyok rá. De nem tudom kinek adhatnám oda, eleve betegen. Van németjuhász betegsége is, ezért nehezen jár, arra kapott gyógyszert ami kicsit csillapítja neki. Most tényleg rakjam be egy menhelyre? Oda nincs szívem:( De már ezt sem bírom nézni, hogy szegény fülét nem hagyják a legyek. Arra gondoltam, ha nem 40-50 ezer akkor kifizetem én, csak ingyen meg sem nézi a doki.
2011. szept. 18. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs valami állatorvos ismerősötök? Vagy valami rokonszenvesebb doki? Felhívod, megkérdezed, hogy mi lehet-e ez, érdemes-e bevinni, és mennyibe kerülne... Jófej akart lenni a nagyapád, én sem hagynám, hogy lelőjenek egy kutyát, és az sem megoldás, hogy menhelyre viszitek, viszont ez sem, hogy nem bírjátok eltartani..:/ Én olyan dokit hívnék fel a helyedben, aki maga veszi fel, vagy van esélyed beszélni vele, és nem hatvanszor kapcsolnak valamilyen géphez...
2011. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bemész akár egy humán patikába, és kérsz neostomosant. Pár száz forint. Ez egy ampulla, feloldod egy liter vízben, beleteszed mondjuk egy ablakpucolós flakonba, és befújod vele a kutyát.

Igazából fürdetni kellene vele, de nekünk így is bevált.

Nem fogják lepni a legyek.

2011. szept. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fel kell hívni egy menhelyet, és megbeszélni velük, hogy megtartjátok a kutyát, csak nincs pénz ellátni, segítsenek már. Hátha... Vagy részletfizetést kérni a dokitól vagy ilyesmi. Viszont ha semmi nem megy, akkor inkább adjátok be menhelyre, minthogy lassú kínhalált haljon a kert végében. Nem olyan rossz a helyzet a menhelyek többségében, mint ahogy azt elképzeled :)
2011. szept. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ha csak egy sebről van szó, vagy többről, akkor nem hiszem, hogy olyan borzasztó drága lenne. Érdemes lenne legalább beszélni valami dokival, elvinni a kutyát, és megmondani neki, hogy vizsgálja meg, de a kezelés előtt mindenképpen tájékoztasson arról, hogy ez mennyibe fog kerülni, mert nincs sok pénzed arra, hogy helyben mindent kifizess. Így akár ingyen, vagy csak a vizsgálati díjért is rengeteg információt szerezhetsz.
2011. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kötözd be neki a sebét,valami sebgyógyítós krémes gézlappal,akkor nem férnek hozzá a legyek de 2x cseréld mindennap.ha beviszed a menhelyre nem fogják neked meggyógyítani csak ha leadod,és lemondasz róla.
2011. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legyek sok kutyának kicsípik a fülét:-( Ezért ne add menhelyre, vegyél rá Federol nevű sebolajat, és reggel , meg olyan 3-4 óra körül kend be vele,szépen el fog múlni.
2011. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!