Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy egy kutya meg tudja őket védeni egy esetleges támadás vagy betörés esetén? Ha valaki nagyon be akar törni, simán kilőheti a kutyát vagy elteheti láb alól.

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 10:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyám bezárt a pincébe 4 betörőt és hívta a rendőrséget.
2011. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
74%

Azért gondolják sokan hogy védelmet nyújt egy kutya támadás vagy betörés ellen, mert túl sok kutyás filmet néznek, és nem képesek felfogni, hogy betanított kutyákat látnak, jól megvágott jelenetekben.

Másrészről, igazi, hatékony védelmet, az erre a célra tenyésztett, jól kiképzett őrző-védő kutyák (rottweiler, német juhász) nyújtanak, persze azokat is ki lehet cselezni, meg lehet ölni, de ahhoz nagyon dörzsöltnek kell lenni.

A jó őrző-védő kutya nem megy mindenkinek neki ész nélkül, és nem harap meg mindenkit. Hangos csaholással jelzi, az általa védett terület határait, és ha valaki erre belép (illetéktelen személyről van szó, vagy kísérő nélkül) azt sakkban tartja, vicsorgás és hangos morgás mellett, de nem támad. csak akkor támad, ha futni kezd az illető, vagy támadni akar.

Személy védelem esetén is, meg tudja különböztetni, mikor van szó támadásról és mikor békés kontaktusról.

2011. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Az átlag tolvajt és az utcán beléd kötőket tényleg visszatartja. Na nem egy csivavára gondolok.

A profi, komoly szándékú betörő ellen (aki viszi még a Mona Lisát is) meg nem sok minden hatásos.


Tinikoromban egy jó évig nem volt kutyánk, (ennyi kellett az előző gyászolására), hát a cigánygyerek bejött a kertbe és elvitte a nem éppen két filléres biciklimet. Ha lett volna kutya, akkor be sem mert volna jönni.

Most meg, későn érek haza a melóból, ha délutános vagyok, sötétben azért biztonságban érzem magam, hogy kutyával együtt mehetek kocogni.

2011. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például van egy lovam, meg egy kutyám. Ha gyanús ember érkezik, akkor a ló előbb véd meg (rúg, harap, ágaskodik), mint a kutya (aki viszont barátságos, de adott esetben inkább bújik el a hátam mögött, minthogy támadna), és azért, valljuk be, hatásosabb is egy 600 kilós ló. (Mivel a lovam csődör, és a csődör szerepe a ménesben az, hogy megvédje a csikókat és kancákat, ezért engem is megvéd, mint a "ménes tagját". Persze, egy herélt vagy egy kanca ritkábban tesz ilyet.)
2011. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
11:24 vagyok, nekünk egyébként volt két német juhászkutyánk, de attól még be tudtak jönni, mert megmérgezték őket, de valami nagyon erős méreggel. =( Sajnos emiatt a telek hátsó részén kell tartanom a mostani kutyát. Úgyhogy sajnos megvannak a módszereik, bár meg lehet tanítani azt is a kutyáknak, hogy idegenektől ne fogadjanak el falatot, de nem akarok kockáztatni.
2011. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

Két örző-védőre tanított, igazán megtermett németjuhász kan és két csaholó apró vadállat, riasztó berendezés és engedéllyel tartott fegyver már csak elég arra, hogy átgondolja az illető, hogy meg akar-e próbálkozni a házzal vagy sem? :)

Mondjuk a fegyver és a riasztó nem látható, de idővel amúgy is terítékre kerülne..

Asszem a kutyáimmal még éjszaka a legrosszabb környéken sem kéne félnem.

2011. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

11:32, nekem ez annyira érthetetlen, hogy valaki miért vállal ennyi problémát a betörésnél. Be kell szerezni, meg kell csinálni a mérget, beadni valahogy, várni, hogy hasson, közben telik az idő, nő a lebukás veszélye. A döglött kutya már önmagában nyom, és persze jelzi azt is, hova tört még be az illető, utána lehet járni.

Ha valaki ezzel a módszerrel törne be hozzánk, akkor majdnem biztosra venném, hogy az illető már járt másmilyen minőségében(munkás, szerelő, ismerős) a házban, tudja, mi van benn, és ezért akar mindenáron bemenni.

Mert az nagyon buta dolog, hogy random házaknál megmérgezzék a kutyát, miközben annyi más ház van kutya nélkül...

2011. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
64%

szia!


Hozzánk csak a villanyóra leolvasó jött be. A kutyám még 1.5 éves sem volt, úgy ugrott neki ugatva, hogy engem védjen, mint egy pit bull. Pedig csak egy mudi kan. Persze nem harapta meg, mert ott voltam, de keményen jelezte, hogy nem kívánatos vendég.

Szerencsére nagyobb testű mudi,és fekete, úgyhogy ha sétáltatom, még a járdáról is lemennek :))). Pedig láb mellett jön.

Amúgy még a kapunkat sem lehet megközelíteni. Amíg beagle kutyám volt, azt még bántották is kerítésen keresztül, meg benyúlkáltak hozzá.

próbálnának a mudihoz benyúlni! Nem maradna kezük.


Mivel tudom, hogy ennyire véd, most már, ha jön valaki, van egy jutifalat a kezemben. Ha normálisan beengedi, megkapja. Így kezd javulni a helyzet. De azt sem akarom, hogy szelíd legyen. Ugyanis már 2 házba mentek be az utcánkban a cigányok. Az ott lakók meg arra ébredtek, hogy 2-3 c férfi járkál a lakásukban..

Ha azt vesszük, hogy minden héten van olyan, hogy egyedül alszok a házban, legyen csak a kutyám hamis.

2011. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nyáron bealattak vagy 5 kutyát a környéken, és kipakolták a házakat. hozzánk még nem törtek be szerencsére, 4 kutya az udvaron, egy a házban. Aki a házban van az a harapós, igy az utcafrontról tudnának csak bejutni a házba, viszont a dili örjöng az ablakban. (Dob.)
2011. szept. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A legeslegtöbb háznál van kutya, és a kutyáról mindig gondoskodnak.

HA BE AKARNAK TÖRNI, AKKOR ELŐZETESEN ÖLIK MEG A KUTYÁT MÉREGGEL, NEM PEDIG BETÖRÉSKOR.


A kutya semmilyen védelmet nem nyújt, csak egy apró akadály, mivel sajnos az élet törékeny.


Azt hittem, viszonylag jó környéken lakunk, de úgy tűnik az előző hozzászólásokból, hogy tévedtem :D

Nálunk a tolvajok pitiánerek, mégis a kutya vagy meghal vagy károsodik a betöréseikkor. Általában mérgeznek, akár egyszerre fél vagy egy tucat háznál is az egész faluban, de gyakorinak számít az is, hogy lesokkolják, lefújják a veszedelmesebb példányokat, pl. kaukat és kuvaszokat, tehát még az sem segít, ha nem fogad el talált / idegentől kapott ételt a kutya.

A fagyálló-itatás a kedvenc módszer egyébként errefelé...

És nem lehet tudni, hogy betörési szándékkal vagy egyéb rossz szándékból pusztult el a kutya, hiszen vannak, akik csak úgy, vagy valamilyen sérelemből teszik el láb alól más kutyáját.


A piti kis besurranók pont, hogy gusztustalanul aljasak, az ő, primitív módszerük a kutyagyilkolás; szóval a kutyát nekünk kell félteni és óvni manapság...

Én ott tartok, hogy éjjel és ha nem vagyok otthon, akkor elzárom őket, és naponta átfésülöm az udvart, hogy bedobtak-e valamit, és imádkozom :/

2011. szept. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!