Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a hús napi adagja a...

Mennyi a hús napi adagja a kutyáknak?

Figyelt kérdés

Van egy 34 kilós kutyám, aktív életet él. Még nem etettem soha házi koszttal, úgyhogy bizonytalan vagyok.

Májra, csirke és pulyka húsra gondoltam, időnként marhával kiegészítve.


1 kg hús elég lenne, és mellé a körítés, ill. egy-két tojás?


Köszönöm a segítséget!


2011. szept. 20. 21:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A link alatt én ezt találtam időközben: 35 kg-os kutyának 1900 g étel adandó, ebből 50% fehérje, 40% szénhidrát, 10% zsír. Akkor körülbelül jó lehet az 1 kg, hiszen a hús sem csak fehérje, főleg a szárnyas hús, zöldségekben pedig nem nagyon van...


[link]


Hetente 4-5x naponta több órát mozog intenzíven, ráadásul kinti kutya, és gyors anyagcseréjű.

Az a baj, hogy alig van a tápból, és nincs egyszerre annyi pénz, hogy újat vegyek, úgyhogy házi kosztra költök, jóval többet igaz, de nem akarom olcsó táppal áthidalni ezt az időszakot. :/


Köszönet mindenkinek a gyors és hasznos válaszokért!

2011. szept. 20. 23:55
 12/18 anonim ***** válasza:

ez alapján én még mindig nem mondanám, hogy komolyan sportol. ha szánt húztok vele az alatt a 4-5 óra alatt, vagy súlyt, vagy agárversenyre készíted, akkor jogos volna, de ha nem, akkor nem kell ebbe a kategóriába sorolni. akkor csak aktív családi kutya. (nem degradálóan mondom, csak hogy tiszta legyen a kép)


viszont én továbbra is azt mondom, hogy a kutyát figyeld. ahogy írtam is, minden kutya más, ha a tiéd gyorsabb anyagcseréjű, és gyengébb hatásfokkal dolgozza fel a táplálékot, akkor jogos lehet a több hús, de abból kiindulva, hogy mennyit fogyaszt el saját fehérjéből, nem hinném, hogy szükség volna egy kilóra...


a fehérje etetés vissza is üthet, ha túladagolod, ezt tartsd észben. gondolok itt arra is, hogy magához a fehérje lebontásához (tehát ahhoz amit megevett) is nagyobb mennyiségű energiára van szüksége, és ha ez az energia nincs meg az ételében, akkor sajátját fogja felhasználni. tehát lefogy. és ez a jelenség vezet a köszvény nevű betegséghez is. és a fehérjét nem tudja a zsírszöveteiben raktározni, az egyszerűen eltávozik belőle (ha túl sok, akkor a veséjét is jobban igénybe veszi a kelleténél), magyarul el lesz pocsékolva a drága hús.

gyors anyagcseréjű kutyának én - így látatlanban - inkább energiadúsabb takarmányt adnék így első körben, megfelezve azt a hús adagot, és ha nem elég élénk, vagy nem elég fényes a szőre (nagyon szépen mutatja, hogy elég fehérjéhez jut-e az állat), akkor elkezdeném hetente emelgetni. amikor már látok rajta változást, akkor véglegesíteném az adagját. mert lehet, hogy valóban egy kiló kell neki, de ha nincs szüksége annyira, akkor pazarlás és hosszú távon káros is annyi húst adni neki.

egyébként a BARF etetés legnagyobb előnye, hogy magad állítod be a napi adagját, tehát érdemes egy-egy komolyabb mozgás után extra energiát és fehérjét adni neki, de ugyanígy, ha punnyadós nap volt, akkor visszavenni picit az adagját. mi amíg még tápot etettünk, addig is az edzős napokon hozzáadtunk a rendes napi adagjukhoz zsírt és húst is. és meglátszott ám a kutyákon...

2011. szept. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Tyler913 ***** válasza:

tegnap 23:55

Jo avitt velemeny lehet,ami azt irta,hogy ilyen magas szenhidrat kell.Mi a toknek?A kutya szervezete igen gyengen dolgozza fel a novenyi szenhidratot,gyakorlatilag folosleges nekik ilyesmit adni,max minimalisat a rosttartalom miatt.

A masik dolog: en pl. Orijennel etetek,annak kb. 80%-a allati eredetu,es 20%-a zoldseg,gyumolcs,stb.Es igy is siman eleg kb. 40 deka.Akkor hogy fenebe kene egy kozeptermetu kutyanak 1 kilo hus naponta?Ennyire nem gyors a metabolizmusa,akarmennyire aktiv is.

2011. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Catz ***** válasza:

Keress Barf calculatort.

Amúgy 2-3%-a a testsúlyának étel kell egy normális aktivitású kutyának. Ez nálatok 680-1020g


Ennek 80%-a húsnak kell lennie (70-30 % egyik nap, 50-50% másiknap) hús-csont arány.


20 %-nak növényi rostnak kell lennie (alma, répa, kis karfiol, zeller, petrezselyem, zöldborsó... zabpehely, rizs, tészta, puffasztott rizs...)


Heti 1x- szer húsmentes napot kell tartani, ami azt jelenti, hogy a hús helyett más fehérjét adsz neki (tojás, túró, hal).


Az étkezéseket nagyobb kutyák esetén érdemes 2 étkezésre bontani, hogy ne terheljük meg a gyomrukat.

2011. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Dominc válasza:
38%
Szerintem ne hús adjál,egyáltalán nem kiegyensúlyozott táplálék,pl csak hússal totál agyon lehet vágni egy kutyát.A hús nagyon egyoldalú táplálás,nem biztosít megfelelő fehérje,szénhidrát,zsír,vitamin,ásványi a,nyomelem komplexet amire a kutyának az egészséges élethez szüksége van.Kölyök esetében super premium(pl Hills,Pro Plan ,Royal Canin,Eukanoba) az egyetlen tökéletes megoldás,felnőtt kutyáknál szintén ez lenne az optimális de jó minőségű premium(pl Trainer, Dog Chow, Belcando stb...)is ok,ezek mellé lehet adni húst bár felesleges de pl kiállítási formába hozáshoz ha gyorsan kell izom tömeg pl jó.
2011. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

hihetetlen, hogy a tápgyártók reklámai milyen agymosó hatást tudtak elérni...


van aki komolyan azt gondolja, hogy az otthon figyelmesen összeállított, a kutyára és az ő napi aktivitására szabott MINŐSÉGI kutyakajánál jobb lehet egy gyári táp...?!

2011. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Tyler913 ***** válasza:

ma 11:20

Nem,nem hisszuk.Viszont FIGYELMESEN osszeallitani egy hazikosztos etrendet iszonyu nehez,ahhoz erteni kell.Ha meg valakinek nincs ideje/turelme tapanyagkalkulacioval pocsolni,akkor egy szpremium tap egyszerubb es jobb megoldas,mert azzal nem ronthatja el,mig egy rosszul osszeallitott hazikoszttal igen.

2011. szept. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Sok szerintem . Fél kiló elég
2023. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!