Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tisztítsam a kutyáim...

Hogyan tisztítsam a kutyáim fülét? Kell egyáltalán?

Figyelt kérdés

barna fülzsír szokott felgyűlni, és fültisztítóval szoktam kitisztítani, de nem tudom, ezzel nem tunkolom-e jobban be a fülébe?...

amúgy az egyik kifejezetten élvezi, ha vájkálok a fülében.:D


Egyszer csinálta a cicáimnál állatorvos, akkor valami paraffint vagy mit is csöpögtetett bele...


hogy csináljam??? (amúgy hétvégén megyek az állatorvoshoz, és akkor tőle is megkérdezem, de múltkor elfelejtettem, hátha addig is kapok itt választ...:))



köszi előre is!


2011. szept. 21. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk az állatorvos azt mondta, hogy vattapamaccsal pucoljuk ki.
2011. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg egy egészséges kutya füle magától tisztul. Az én 5 éves kutyámnak 1x volt alaposan kipucolva a füle, de akkor is azért, mert toklász volt benne, és utána begyulladt.

Persze bele szoktam kukkantani, kicsit meg is törlöm fülpiszkálóval, de gyakorlatilag tök tiszta.


Viszont amit írtál, a barna cucc a fülében, az nem jó. A fülzsír ugyanolyan nekik is, mint az embereknek, tehát kicsit sárgás, de ha barna, akkor ott valami probléma lehet.

2011. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem az állatorvos külön felhívta a figyelmemet, hogy néha ki kell pucolni a kutyák fülét. Főleg mert mi nagyon homokos területen lakunk, kb mint egy sivatag.
2011. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
gyógyszertárban lehet kapni bórvizet kb 500ft,vattára rácsöpögtetsz és azzal kitörlöd a fülüket.a kutyakozmetikában ezt használjuk,de vannak fülcseppek is az állatos boltokban...ha nagyon zsíros akkor sokszor kell tisztítani.a 6éves kutyámnak kb 2szer pucoltam ki a fülét élete során,alig volt benne valami...fülpucolóval is lehet "kotorni":D
2011. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni fültisztító folyadékot.

A külső fület pedig akár nedves vattával le lehet törölni. Barnás váladék már nagyon atka gyanús.

Strongdold csepp pár hónapig a kutyára használ. De majd az orvosod megmondja, mit tegyél.

2011. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)


hát akkor megkérem a dokit, hogy nézze meg, a fülük normális mértékben zsírosodik-e, biztos ami biztos...


nekem is az egyik cicám füle tök tiszta, a másiknak kicsit több zsír szokott lenni...

a kutyáim füle viszont mindig hasonlóan zsírosodik...


köszönöm még egyszer mindenkinek!:)

2011. szept. 21. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!