Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes kiskutyát megfürdethet...

6 hetes kiskutyát megfürdethetem? (Kutyasamponnal. )

Figyelt kérdés

Kaptunk egy hete egy kiskutyát. Tacskó és Beagle keverék. Két napja elázott és nagyon büdös szaga lett. Ma vettem kutyasampont, és a nap is süt. Megfürdethetem? Nem lehet semmi baja tőle? Nem kap tüdőgyulladást vagy hasonlót? Ja a hathetes oltást meg nem kapta meg pénteken visszük oltatni. Ezért is jó lenne ha nem lenne nagyon büdös.

előre is köszönöm a válaszokat.


2011. szept. 21. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem! Lehet kapni Leniderm száraz sampont, mi is ezt használtuk.

[link]

2011. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
jajj az még olyan kicsi én nem mernék próbálkozni... maximum száraz samponnal
2011. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem lehet baja
2011. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én egy kis faluból kaptam a kutyusomat 6 hetesen, és elég piszkos volt, én is gondolkodtam a fürdetésen. nekem állatorvos mondta, h 4-5 hónapos koráig semmiképp sem. nem azért, mert megfázhat, hanem mert a samponban található vegyszerek nem tesznek jót neki. amúgy már rég felnőtt, de azóta is állandóan loncsos, ő a legpiszkosabb kutya, akit ismerek :)
2011. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat. Majd veszek szárazsampont és akkor nedves ruhával max áttörölgetem. És hátha jobb lesz.
2011. szept. 21. 16:01
 6/8 anonim ***** válasza:
mi 5 hetesen is simán fürdetjük a kicsiket... igaz erre nem akármilyen sampont lehet használni hanem erre speciálisan kifejlesztett baby sampon van szóval szerintem inkább hintőporral vagy száraz samponnal próbáld meg...illetve lehet venni speckó baby sampont az kb 7 ezer forint egy flakonnal és kutyakozmetikában vagy állatorvosnál lehet venni
2011. szept. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

4-5 hetesen meg szoktam fürdetni a kölyköket. Ha jönnek a gazdijelöltek, ne a csupasár kutyok ugráljanak az ölükbe.

Fel kell higítani a sampont és jól kiöblíteni.

Tényleg unalmas már ez a tévhit, hogy a kutyát nem szabad fürdetni. A víz nem mérgező. Meleg is van napközben, jól megszárad.

2011. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Megfürdettem. Anyu hozott nekik külön babasampont vagyis kutyababa sampont. És felhígítottam egy fél kupaknyit fél liter vízben. De olyan büdös kutyaszaga volt amikor vizes lett. De utána már nem volt büdös. :)
2011. szept. 21. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!