Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltűnt a kutyánk, szerintem...

Eltűnt a kutyánk, szerintem valaki tuti befogta, igazam lehet?

Figyelt kérdés

Nem most volt már, de még most is néha felmegyek a netre és beírom a keresőbe a fajtáját, nemét meg hogy elveszett és várom milyen képeket dob ki a web.

Még januárban tűnt el, szuka skót juhász, 5 éves. Körbeplakátoltunk 1 km-es körzetben, néhol tovább is mentünk. Felhívtuk a menhelyeket, sintértelepeket, állatorvosokat. Mivel chippelve volt, az állatorvos mondta, hogy szól ha valaki talált skótjuhászt hoz be, leolvassák a chippet és szólnak. De semmi azóta sem... Szerintem tuti valaki befogta, lehet el is adta, ha más nem, továbbszaporítási célból.. Csak azt remélem, legalább jó helyen van...


2011. szept. 22. 22:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb hatókörben kellene keresned, mint 1 km. Én találtam tavaly nyáron egy kutyát itt a 16. kerületben. Két napig keresgéltem a neten, hátha a gazdija feladott egy hirdetést, és én is adtam fel egy csomót. Kiderült, a kutya a 14. kerületből jött át, legalább 3 km-ert gyalogolt és vasútsíneken is átjött. És még tovább sétált volna egyenesen a végtelenségig, ha én nem viszem haza.
2011. szept. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szólj minden környékbeli állatorvosnak, hogy eltűnt a kutyád, az lenne a legjobb, ha vinnél fényképet is róla! Az elvesztéséről szóló hirdetéseket pedig, ha kedves és udvarias vagy, talán kitennék az állatkereskedésekben is (ezt is fényképpel), hátha ráismerne a befogadó! Talán csúnya dolog, de sokan írják oda, hogy a kutya epilepsziás, gyógyszeres kezelésre szorul... Ami vagy igaz, vagy nem, de egy beteg kutyát nem szívesen tart meg senki... Vagy elviszi az állatorvoshoz, igaz -e, akinél már ott van a kutyád fényképe, és felismeri, értesít titeket. A helyi újságban, TV-ben is megpróbálkozhatsz a hirdetésfeladással. Ezt tudom javasolni csak, sajnos. Ja, a Lelenceseknek feltétlenül szólj, ők szokták menteni a skót juhászokat, az egész országból (mert akár át is hozhatták ide)!

Kérlek írd meg, mi lett, megkerült -e!

2011. szept. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!