Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is inkább odaadjam...

Szerintetek is inkább odaadjam a sintérnek a harapós kutyámat?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kaptunk egy fekete kutyát ami kezdett hamissá válni de nem veszett és veszélyes a két éves gyerekemre.Menhelyen nincs hely és nem tudjuk elpasszolni.Ha bezárjuk egész nap ordít és a párom nem tud aludni tőle.Ha odaadom a sintérnek akkor bűntudatom lesz mert megöli ha nem a gyereket bánthatja.
2011. szept. 23. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Ú, ez húzós! Ez ám a felelős állattartás! Miért fogadtátok be, ha nem tudtok róla megfelelően gondoskodni. Márpedig ha tudnátok, akkor meg sem fordulna a fejetekben, hogy elpasszoljátok, hanem nekiállnátok megnevelni. Csóri kutya, megint ő húzza majd a rövidebbet.
2011. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudtuk,hogy hamis lesz.
2011. szept. 23. 11:37
 3/14 anonim ***** válasza:

mi az, hogy hamis?


ennek a tájszólási kifejezésnek már többféle jelentését is hallottam, ti milyen értelemben használjátok?


mellesleg ha bűntudatod van, akkor ne add oda. próbáld felvenni a kapcsolatot állatvédőkkel, talán segítenek új gazdát keríteni a kutyának. a www.allatok.info oldalon meg is tudod hirdetni, de addig is megpróbálhatnád megnevelni.

ajánlott szakirodalom: Jan Fennel: Kutyapszichológia, neten is megtalálható online formában.

2011. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérve kérlek, sőt, könyörgöm! Olvasd el Jan Fennel kutyapszichológia című könyvét. Tudom gyerekek, család, háztartás, kutya mellett elég nehéz olvasgatni, de nagyon rövid a könyv. Összesen 131 oldal, max 2-3 nap és megvagy vele. Ha a könyv elolvasása után is azt gondolod, hogy "menthetetlen", akkor vidd, ahova akarod, passzold el. De előtte, mielőtt meggondolatlanul tennél bármit is, olvasd el a könyvet.


Internet Explorer-el nehezebben, Mozilla Firefox-al sokkal gyorsabban megnyitja:


*****


A könyv szerint (az iró kutyanevelési módszerei szerint)egyébként 2 hét alatt gyökeresen átnevelheted a kutyádat. Úgyhog érdemes elvolvasni, tényleg.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ti képtelenek vagytok egy kutyát nevelni. a kutya nem hamis, csak kutya !!

mindennek oka van, és ez az ok : ti !

a helytelen nevelés, a rossz hozzáállás sajnos a kutyából és belőletek is a rosszat váltotta ki.

és sajnos igen,az ilyen kutya veszélyes !!!

menhely van több, persze pénzt is kell adni hozzá ( fájdalomdíj, mert rossz nevelés miatt elvadult )

a sintér a kóbor kutyákat fogja meg !

a menhelyen altatják el a kutyákat ,persze ott is csak azokat akiknek esélyük sincs ( a korábbi gazdák helytelen nevelése, vagy semmilyen nevelése miatt kialakult problémák miatt ) !

a bűntudatból meg majd tanulsz .

remélem később,ha a gyermek nagyobb lesz megtanítod neki ,milyen is a felelős kutyatartás, mert remélhetőleg lesz még kutyátok :):):)mert tanulsz ebből az esetből.

2011. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

megoldás = KUTYAISKOLA!


Mi fájna azon ha elvinnétek egy iskolába, ahol oktatók (nem kóklerek, hanem akik valóban érteken hozzá) megtanítanak titeket bánni egy kutyával?

Hamis kutya.. persze van ilyen, de nem a gazdájára nézve, hanem idegenekre.

2011. szept. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A Kutyapszichológia is hasznos könyv,mellé tudnám ajánlani Cesar Millan- A csodálatos kutyadoki c. könyvét is, én a napokban olvastam el és a könyvben pont a problémás kutyákról van szó. Ahogy egy előttem szóló is mondta,nem a kutyában van a hiba...

Ha viszont sintérkézre adod,tudod mi lesz a jövője szegény kutyának :S

2011. szept. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, hogy nem a kutya a hibás. Valóban tanitani, foglalkozni kellene vele.

Ha már mindenképpen meg akarsz szabadulni tőle, vidd a Noé állatmenhelyre. Ott nem altatnak el semmilyen állatot.

És csak jót tudok mondani róluk.

2011. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

szerintem sincs javíthatatlan kutya...

eleve történnie kellett valaminek, ami miatt hamis a kutya!...

én sok kutyát sétáltatok (100 ft/ séta, amiből a jutalomfalatot veszem), az egyik kutya egy óriási fekete keverék.

nem bír vele a gazdája, szemtelen, odakap, azt mondja, hogy kezelhetetlen...


milyen érdekes, hogy én a szájából is kivehetem a kedvenc játékát...



szerintem is Jan Fennell, és/vagy egy kutyasuli...

pár óra, és valószínűleg helyreáll a dolog.:)


Tudom, hogy gyerek mellett nehéz, de a kutyus megérdemel még egy esélyt...

lehetne ez jó kis családi hétvégi program!:)

2011. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha végképp szabadulni akarsz tőle, add vissza, ahonnan kaptátok.
2011. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!