Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy elmebeteg kutya mindig...

Ha egy elmebeteg kutya mindig rám ijeszt, és lefújom sprével, akkor nem fog többet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szeretem a kutyákat nagyon, de az a bosszantó, hogy ha elmegyek a kerítés előtt, nagy csönd, meg bokrok vannak, majd örjöngve rám rohan, és habzó szájjal direkt akkor ugat meg, amikor csönd van, és nyugis vagyok.

És már nem tudok más merre menni, az úton nem mehetek, mert elütnek a barmok, akik száguldoznak, egyszer a járdán majdnem elcsaptak másik oldalt nincs járda, más merre nem tudok menni, mert nincs más utca, mert zsákutca.

És amikor ott megyek, már felkélszülök, hogy mindjárt jön az örjöngve ugastás, de kiszámíthatatlan, hogy mikor fog rámugatni, és neki ugrani a kerítésnek.

A gazdái, meg sz/rnak a kutyára, sose viszik sétálni, és nem csoda, hogy örjöng, ha megy valaki a kerítésnél.

És már rohadtul elegem van, hogy naponta 2 szer reggel, délután rám hozza a szívbajt.

Próbáltam maxon hallgatni a zenét, de akkor is áthallom azt a morgó, ugató kutyát, és megijedek ugyan-úgy.

M?it lehet ez ellen tenni?

Azt tervezem, hogy legközelebb lefújom a kutyát valami sprével, mert rohadtul elegem van...

Érteni fogja a célzást?


2011. szept. 23. 15:28
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
45%
14:45-ös, lehet ilyedezni, mert ha teljesen nyugodt vagy, még ha tudod is, hogy jönni fog akkor is megijedsz, ha jön, mert hirtelen, kiszámíthatatlanul tör rád, és az kellemetlen érzés. Pl. olyan mint mikor lepauzálod a zenét, de maximumon hagyod a hangerőt, és egy idő után elindítod...persze hogy beremegsz, mert hirtelen jön.
2011. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%

"mi lenne, ha egyszer kiszabadulna"

Jó eséllyel konkrétan semmi. Van egy őrjöngő kutya, amelyik mindig fél testtel kilóg a kerítésen mikor arra járunk és leugatja a fejünket is. Egyszer kint volt az utcán. Elmentünk mellette és tudomást sem vett rólunk. Volt egy másik hasonló esetünk is. Az én kutyám is néha megugatja az utcán ordibáló embereket, no meg a kapunál zörgő postást, de ha kint lenne az utcán, akkor elmenne mellettük.


Szerintem is vigyél magaddal mindig egy-egy szelet párizsit és minden alkalommal etesd meg! Pár hét múlva örömmel fog téged várni azokban az időpontokban! Csak a gazdája meg ne lássa, mert mérges lesz, én legalábbis biztos mérges lennék, ha valaki kerítésen át etetné a kutyámat! :)

2011. szept. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:43 Sosem szabad a kutya szemébe nézni az még jobban felhergeli!!

Nem tudtad?? Ahol én szoktam közlekedni van egy kutya egyszer véletlenül ránéztem úgy megugatott!

2011. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%
Amíg a kutya bent van a kertben és nem tesz benned kárt, joga van azt csinálni amit akar. Nem igaz hogy nincs nagyobb gondod! Ha az én kutyám lefújnád (aki versenyzik, jeles vizsgái vannak stb, és "őrjöng a kerítésnél"), akkor úgy vágnálak p*fán hogy a kerítés adná a másikat aztán meg feljelentenélek. Akik meg azt ajánlgatják hogy etetgesd meg barátkozz más kutyájával, szintén nagyon bunkók! Jó hogy nem már azt mondjátok: "zavar egy idegen kisgyerek, majd felpofozom, vagy adok nekik cukorkát..."
2011. szept. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%
Velem van valami baj, vagy ti nem vagytok normálisak?? Van egyáltalán kutyátok? Ti hogy örülnétek ha egy vadidegen elkezdené etetgetni?? Ez akkora bunkóság!
2011. szept. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Kerria válasza:
100%

A spray nem megoldás... de a kaját sem tartom feltétlenül jó ötletnek...


A kutya azért is ugathat ám annyira mert érzi, hogy félsz tőle.

Az úton se menj, mert azért van a járda, hogy gyalogosként azt használd.


Én a helyedben

- vagy az út másik oldalán mennék (feltéve, hogy ott lehet rendesen közlekedni, pl. van járda, vagy ha nincs, de olyan terület, ahol nincs autó)

- vagy egy utcával lentebb-fentebb mész

- vagy ami hosszadalmas ugyan, de beszélhetsz a kutyához, mint egy suttogó, a lényeg hogy nyugtató legyen az eb számára. (nekem már bevált) Megkérdeztem tőle, hogy most mért kell engem ennyire megugatni, minden nap látsz, minden nap erre jövök, nem bántalak, csupán elhaladok itt... hülyeségnek gondolható, de 2 hónap után a kutya rám már csak annyit csinált, hogy vafff....


KÉRLEK, a kutyát ne bántsd. Nem ő tehet arról, hogy hogyan szocializálódott! Köszi!

2011. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%
Nem, mint említettem én sem örülnék, ha bárki is etetné a kutyámat, de ha a kérdezőnek a lefújással szemben ez az egyetlen alternatívája, akkor inkább etesse, minthogy kárt tegyen benne! És ha igaz az, hogy amúgy is csak kerti dísznek van az a kutya, akkor nagy kárt nem okoz az etetésével.
2011. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
73%
Mégis honnan tudja minek van? Ismeri őket csak mert arra megy el? És ha annak van akkor sincs joga ilyeneket tenni. A kertesházaknál szinte minden kutya ugat, most akkor mindegyikkel barátkozni kéne meg etetgetni? Ha már ott tart hogy lefújja még azt is lehet hogy a sok biztatás miatt mindjárt átpártol arra hogy megmérgezze. Vagy a kutyát annyira rászoktatja, hogy majd valaki más könnyűszerrel megmérgezheti... Egyáltalán miért kell mentegetőzni? Ez mindenképpen elfogadhatatlan dolog.
2011. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
44%
Van ez a ultrahangos kézi kutyariasztó, szerezz egy olyat és ha arra jársz irányítsd rá.Elég sok kutya megijed tőle de nem árt nekik.
2011. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%

16:20-nak teljes mértékben igaza van , nem tudhatjátok hogy miért olyan a kutya.Az én kutyámat pl. kölyökkorában hergelte az újságos (kb fél év után jöttünk rá) mindenkit megugat aki a ház előtt van.A kerítésünkön nem lehet belátni.Ha azt látnám hogy valaki lefújja a kutyámat a kezét törném el az biztos...

Egyébként meg az etetéssel kapcsolatban ha látnám hogy kaját dobálsz a kutyámnak , tuti azt hinném hogy meg akarod mérgezni és lehet hogy ugyan úgy járnál mint ha lefújnád.

2011. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!