Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kiskutyam nem...

Mit tegyek ha a kiskutyam nem akar enni? (lent)

Figyelt kérdés
Sziaztok azzal szeretnek hozzatok fordulni hog ymit tegyek ha a kiskutyam nem akar enni.:(( 9.hetes es hiaba adok tejet vagy kiskutyaknak valo kutyatapot adhatom szarazon vizbe aztatva nem akarja megenni:(Kerlek segitsetek mit tegyek??Elore is koszi a valaszokat...
2011. szept. 23. 16:36
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Szoktam adni csontokat,csirkecsontot is neha amilyen ebben keznel van azokkal elvan 1 darabig.Es miutan megsetaltatom meg enniadok utana mar nem harap annyira nem tudom mi az oka lehet mar tul faradt arra
2011. szept. 24. 21:03
 22/26 anonim ***** válasza:

JJJézusom, nyers csontot. Na persze, ha megkockáztatod, hogy esetleg kap fertőzést tőle, ami könnyen lehet, az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy ezek a kutyáknak már szinte semmi köze a farkashoz, akik szőröstől bőröstől, nyersen zabálnak, akkor sem lesz bajuk. Csirkének a csontját szabad, de CSAK azt, ami nem csöves és üreges csont, hanem a farhátat, és a mell bizonyos részeit. Nekem border colliem-van, ami nem egy kényes kutya, mégis személyes rosszat tudok mondani, ugyanis én sem vettem annyira komolyan ezt a dolgot, és egyszer csak elkezdett egy csont után percről percre dagadni a kutya pofája, rohanhattunk az ambulanciára, ahol méreg drága antibiotikumot írtak fel, ugyanis a csöves csontok, ha kipróbálod és elroppantod valahogy(kalapáccsal pl.) láthatod, hogy nem széped darabokra, hanem hosszába, azaz szilánkosra törik, és egy ilyen szilánk állt bele belülről a két fogsort összekötő ínszalagjába, és azonnal nagy baj lett. Mondhatom, a doki le is csszett rendesen, hisz az ilyen csontokat, ha lenyeli, csupán szerencse kérdése, hogy végig, tud-e utazni a gyomrán és belein, vagy azoknak a falát is így átlyuggatja-e. Aztán, ha esetleg megesik, ágyő kutya úgy, hogy észre sem veszed. Azért való a táp, mert bár én is sokat főzök a kutyámnak, hogy kedveskedjek, azt nem tudhatod, miből mennyi szükséges neki. mármint a kutyák sem csak húson élnek, kell nekik mindenféle nyomelem, vitamin, stb... Jó egyébként persze, hogy valószínűleg szívesebben megeszi, és ki sem nyírod vele, de lehetnek hiányos beegségei, illetve el is rontod, mert tényleg durva már, ha belegondolsz, hogy a gyerekeknek is azt mondják, hogy nem kell mindent szeretni, de egy kicsit mindenből egyél, mert jót akarsz neki, egy életrevaló valakit, aki nem egy finnyás, válogatós, egészségtelen szervezetű valaki nevelkedjék belőle, a kutyának meg a kedvére tennél. Nem, ezt nem szabad. Mondom, néha lehet főt kaja, de hosszútávon nem jó senkinek, se kutyának, se gazdának, mert ugye főzögetni se semmi, vagy olvasztgatni állandóan.


15 kg-os kiszerelést ebből semmiképp ne vegyél, mert a puppy = kutyakölyök, tehát egy pincsi méretű ebecske kb 2 éves koráig, ha megenné.... Ebből a 3 kg-os bőven jó lenne.


Tényleg hidd el, ha kivizsgáltatod, megnyugodhatsz, hogy nincs-e baja. Aztán kemény szívűnek kell lenni, különben örökre megy majd a huzavona köztetek, hogy kia főnök. Iszonyatos érzékük van a kutyáknak ahhoz, hogy érezzék, ha valamiben "át vehetik a hatalmat", és a legjobb, hogy a kutya akkor a legbékésebb, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, ha 1.dolgozhat(ésmozoghat, amire nem elég a kert, mert a kutya nem fog elkezdeni fel-alá szaladgálni, hogy neki estmozgás kell, hanem séták, ami újból speciális téme, annak is meg vannak a szabályai, de ez egy másik téma)) 2.erős jellemű, határozodt, nyugodt! gazdája van, akire felnézhet 3. Alárendelt szerepet tölt be a családban, és az neki a legjobb, mert tapasztalatok alapján akkor a nyugodt és elégedett.

Biztos kihagyok sok mindent, ezek jutnak eszembe hirtelen, de ehhez a Csodálatos kutyadokit kéne megismerned, mint könyvet és-vagy műsort.


A harapásra visszatérve, meg azt kell megértened, hogy a kutyák nem beszélgetnek, a falkavezér akkor teremt rendet máris, amikor meglátja a szándékot, vagy egy megengedett dolgot tulzásba visz az alárendelt, és sokszor meg sem várja, hogy a kutya megtegye a rosszat. Láthatod a kutyán, ahogy forog az agya, és te is ráérzel és tudni fogod, hogy na most fogja csinálni, és akkor reagász rá. De ehhez következetesség kell, ami azt jelenti, hogy soha nem engedhetsz neki, hogy, óóó, már unom, hagyom, hadd rágja kicsit. Nem. A falkavezér fizikailag akadályoz, a szülő kutya a nyakánál fegyelmezi a kölykét, és ez nem verés, egyszerűen ez van eza kutyanyelv, ebből jobban ért. Le kell szorítaqni, és meg kell próbálni elengedni, ha fel akar kelni visszanyomni, egész addig amíg meg nem érti, hogy azt kívánod, maradjon is úgy, nem sokáig, csak pár másodpercig, amint elérted ezt, ott kell hagyni, vagy, ha az a cél, hogy megnyugtasd, és nem az, hogy csak fegyelmezd, akkor nem otthagyod, hanem nagyon nyugodtan vedd a levegőt, és közben lassan megsimogathatod. Persze egy kiskutya újra fog próbálkozni, ami nem is baj, csak póbáld meg a kezed és bokád harapását egyáltalán nem is engedni. Érzékeled, hogy azt akarja, és ne engedd oda (lökdösni nem jó, mert játéknak fogja venni), csak ne engedd oda. Ha nagyon erőszakos, finoman, de határozottan, egyik kezeddel a nyakát(nem csak a nyakbőrét, mert az fájhat is, hanem izomzattal, mindennel együtt), másik kezeddel pedig a kibillentését segítve oldalára nyomod a földre, de ényleg nyomni kell kissé, nem lökni!, aztán picit vársz, amíg le nem áll a tekergéssel. Ha a kutya vinnyog, azt nem fájdalmában teszi!!!!!!! Ez az elméjének a tiltakozása a betörés ellen, ugyanúgy, mint amikor a ló ficánkol, amikor betörik, és ez így van! Igazából, Cesar Millan szerint ez jó, ez az első lépés. aztán az óvatos engedés jön, de ha rögtön ugrik, mint már mondtam, azonnal vissza kell nyomni. Ez türelemjáték, és laikusként elég nehéz, szívem szerint azt mondanám, segítek személyesen, de hát messze vagyunk. Valahogy nézz meg gyorsan pár mrészt a csodálatos kutyadokiból, ha tudsz, vagy szerezd meg azt a könyvét, a hogyan neveljünk tökéletes kutyát. Hihetetlen a hapsi, és a döbbenet, hogy rájössz, mennyi mindent, rosszul hittünk eddig, és lám, minden milyen egyszerű és logikus, hogy is nem tudtam ezt eddig.


Hú, mennem kell, fürdetjük a kislányainkat, csak sok siker és kitartást kívánok!!!

Nyugodtság( ha épp nem megy próbálj meg csak a nyugodt légzésre koncentrálni, az már félsiker), és húzd ki magad, a kutya a testbeszéded érti, előtte mindig legyél olyan, mint valami gyúrós izompacsirta (persze csak fejben képzeld ezt), ha sikerül, a kutyád nyugodt, kiegyensúlyozott lesz, ééés imádni fog. Te meg őt.

(pl sokan felénk, ha ugat a kutya rászólnak, vagy azt sem. ez is hülyeség, pl ha szidod soha ne mond a nevét, azt csak dicséretkor, híváskor. Eég egy csss hang, viszont, oda kell menni és három napot áldozni arra is, hogy a kutya megértse, hogy a csss hang felér a fizikai fölénnyel, azaz addig mész nyugodtan a kutya felé rászóláskor, amíg meg nem áll és le nem ül, és amint leül otthagyod. Mókás egy módszer ez is, és fárasztó arra a 3 napra, aztán teljes nyugodtság egy életre. A leüléssel hódol be., pl teheted ezt is felugrálásnál, bokaharapásnál is. Soha nem elfelé fordulunk, hanem felé mozdulunk, amíg be nem hódol. stb...)

Ha van kérdésed, válaszolok még, csak nemtom, mikor van időm írni.

Sok sikert!

2011. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszodat.Neztem 5reszt a youtuben cesarrol amikor 1 szobaban embereknek beszel csak nem nagyon ertem az osszes dolgot amit mond,es egy 9hetes kutyussal hogy tanitassam meg a mozgas/fegyelem/szeretet elvet miutan setaltunk hiaba varok hogy nyugodjon meg utana adom akajat o mindig szokik es siet az etelert,a harapasra probaltam hogy a nyakatol fogva lenyomtam a foldre par masodperc mulva nyusziteni kezdett olyankor folengedtem de olyankor meg "mergesebb" lessz es 1re durvabban harap a vegere mar morog is.:|
2011. szept. 26. 20:30
 24/26 anonim ***** válasza:

Mondom, a nyüszítés nem baj, ha olyankor elengeded, persze, hogy még mérgesebb, mert ő nyerte meg a csatát! Ne engedd el. A sétánál megvárni, hogy megnyugodjon, eleinte, amíg meg nem szokja a dolgot eltarthat akár 5-10 percig is! Aztán csökken ez az idő, és nem kell azt megvárni, hogy feltétlen teljesen nyugodt legyen, csak legalább nem olyan nagyon izgatott. Az, hogy 9 hetes, az meg semmit sem változtat a dolgokon, persze sok mindent máshogy kellhet csinálni egy kiskutyával, de a fontos dolgok ugyan azok. Tudom, ez rengeteg időbe telik eleinte, de hamar csökken a ráfordított idő, és aztán örökre csak kicsit kell korrigálni, így megéri. Aztán meg ott van az, hogy lehet keverni a kiképzési módszerekkel, hogy jól viselkedésért azonnal mehet jutalomfalatka, valami nagyon pici és finom dolog. Sajnos így nem tudok öbbet segíteni, ha találkozhatnánk, és megmutathatnám, hogy miről beszélek, neked sem tűnne úgy, hogy ezek olyan nehéz dolgok, és látnád, hogy, ha jól csinálod, akkor hamar lehet eredménye is. Így csak azt látod, hogy próbálkozol, és nincs eredménye...de lesz, ha jól csinálod és következetesen!

Ne foglalkozz a nyüszítéssel, képzeld, ha a lóról is lepattanna aki be akarja töni, amikor az elkezd rángatózni és dobálózni, ugye, hogy úgy nem sikerülne soha betörni? Sőt, legközelebb még tovább és nehezebben menne a dolog, mert az állat érzi, hogy ezzel a gazdával szemben tudja érvényesíteni az akaratát, és kitartóbban próbálkozik azok után!

Türelem, nem megy minden rögtön és azonnal, viszont keményen ki kell tartani, és, a befektetett energiád 1000-szeresen megtérül! Ha ráhagyod, problémás kutyád lesz, ami nem feltétlen óriási gond, de lényegesen jobb leélni egy életet egy jó kutyával, mint egy problémással!

2011. szept. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Hat a talalkozas nem hiszem lehetseges lenne en Erdelyben lakom,es ahogy lenyomom a nyakanal fogva es az oldalanal is tartom a foldon es mikor kezd nyusziteni akkor meg mennyi ideig tartsam a foldon vagy valami tortenik es azutan kell??
2011. szept. 27. 18:59
 26/26 A kérdező kommentje:
meg valami:van 1 macskam es neha hozzaut a kutyushoz en meg felek nehogy a szemebe kapjon a kormevel ez megtortenhet vagy csak az en gondolataim rosszak?
2011. szept. 28. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!