Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffbull vagy bullterrier?

Staffbull vagy bullterrier?

Figyelt kérdés
Melyik és miért? melyik kennelt ajánlanátok? Kisgyermek van a családban és több kutya is,rokonoknál ahova hetente mennénk a kutyussal :)
2011. szept. 25. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bullterrier lenne a jó választás!
2011. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Az a helyzet hogy a staffordshire bullterrieről is azt olvastam hogy gyermekbarát és a bullterrieről is..van esetleg tapasztalod a fajtával? mert minden érdekel :D
2011. szept. 25. 13:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bullterrier Jelleme :


Barátságos, spontán, vidám kutya. Fiatal korában kissé szilaj, és túlzott lelkesedésében összetörhet néhány holmit. Bátor és nagyon kitartó, a fájdalomra szinte teljesen érzéketlen, éppen ezért sokszor a betegségeit csak akkor lehet észrevenni, amikor már majdnem túl késő. Általában egészséges fajta. Nagyon ragaszkodik a családjához, ám akaratos, sőt makacs is tud lenni. A bullterrier rendszerint remekül kijön a gyerekekkel. Igen toleráns és nagyon jól tűri a durvább játékokat is. Az egészen kicsi gyerekekhez kissé túl szilaj lehet. Megfelelő szocializáció esetén a macskákkal és egyéb háziállatokkal sincs gondja.


Staffbull :

kiegyensúlyozott, értelmes, gyengéd és viszonylag engedelmes kutya. Vidám természetű, ugyanakkor meglehetősen magabiztos. Általában nagyon bátor, és nem kíméli saját magát, mozgékony és játékos kutya, amelynek lelkesedése gyakran már a szilajsággal határos. Állandóan figyeli a környezetét, és ha veszélyt észlel, ugatással jelez. Remekül alkalmazkodik: a vidéki gazdaságban ugyanolyan jól elél, mint egy városi lakásban. A gyerekekkel rendszerint nagyon jól kijön, nem bánja azt sem, ha kissé gorombább játékokat játsszanak vele, és ritkán érzi úgy,hogy lekezelik.

2011. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. szept. 25. 13:57
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Nekem Amstaffom van ,de van a családba bullterrier -is 3 gyerek mellet van a kutya és semmi gond sincs velük. Bátran ajánlom őket!!! Akár melyiket is választod egy dologra figyelj hogy mindég jól mozgasd meg őket és akkor nem lessz semmi gond, ha nem teszed akkor szétszedik a lakást :)
2011. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Amstaffot szerettem volna mert álom fajta nekem de sajnos nővérem férjének volt és túl korán 6 hósan meghalt így nem szeretném hogy neki legyen rossz :) ez a két fajta pedig mindenkinek tetszik :D És le lenne mozgatva mert van egy kutyakiképző haver akihez vinném hetente 3-szor engedelmességire meg őrző védőre :) meg azért 4-5-ször naponta sétálnánk 1-1 órát :D Akkor úgy érzem a kisgyermekkel sem lesz gond :D
2011. szept. 27. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
staffbullt ajánlanám inkább :)rendkivűl barátságosak,imádja az embereket, a gyerekekkel nagyon jókat játszanak. nagyon tekintélyes kutyafajta. én a bullterriereket nem szeretem...számomra túlméretezett patkányok, már bocsi, de nem éppen az a kutyafajta amivel szívesen mutatkoznék útcán, így vagyok a csivavával is xD csak az meg kisegér :D:D
2011. szept. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Hát nekem épp ezért tetszik mert olyan mint egy patkány xD A csivavákról meg annyit hogy előbb odaadnám a kutyámnak hogy zabálja meg mint hogy én mutatkozzak vele..xD És lány vagyok ami nagy szó mivel általában a lányok szeretik ezeket a dögöket (yorki,pekingi,csivava és társai)a Staffbull és a Bullterrier első látásra szerelem volt..mindig is a "csúnya" (bullterrier) kutyákat vonzódtam..volt egy elég csúf kis keverékem aki szerintem gyönyörű volt de a család szerint még egy kinai kopasz is szebb látvány volt xD Sajnos meghalt így jövőre beszeretnék szerezni egy staffbullt/bullyt akkor lesz 3 éve hogy meghalt :(
2011. szept. 28. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!