Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvan fázva a kutyám, nagyon...

Megvan fázva a kutyám, nagyon beteg. Mit adjak neki hogy jobban legyen? Tegnap voltunk állatorvosnál és két szurit kapott egy lázcsillapítót és antibiotikumot, de csak fekszik, nem eszik mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 09:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Inkább igyon, mint egyen. Ilyenkor nagyon jó megoldás lehet, ha csinálsz neki levest. Főzz bele valami husit, hogy jó ízű legyen, és menjen bele zöldség is a vitaminok miatt. Akár belefőzheted a kamilla teát is, így biztosan megissza. Májat főzz benne, vagy valami ütős dolgot, aminek nagyon jó az illata, és úgy bármit bele is tudsz rejteni (kamilla tea, C-vitamin, gyógyszer)


Én mindig szoktam adni lándzsás utifű szirupot, meg echinacea cseppet ilyenkor. A cseppet úgy hogy egy pici kenyérdarabra csepegtetetem, és arra kenek egy falat májkrémet. Ezt kétóránként adom neki amíg nagyon rosszul van, és nagyon gyorsan rendbehozza.

Illetve arra is figyelj, hogy az antibiotikum mellé kapjon valami probiotikumot, mert az antibigyó szétcseszi az emésztést,nekem se sok kedvem van olyankor enni. Kefír, joghurt, normaflore, lactoseven, akármi megteszi, csak kapja mindennap.


Száraz vagy nehezen emészthető dolgokat ne kapjon, ha megjön az étvágya akkor se.


Jobbulást a kis betegnek!

2011. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Akkor jó, remélem is még soha nem volt beteg és még csak 6 hónapos.
2011. szept. 26. 09:33
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb az lenne, hogy igyon, ha nem iszik, vidd vissza a dokihoz, infúziót kell kapnia.


Nem tartozik ugyan ide, de azért azt megjegyezném, hogy az első baromi nagyot téved, ha szerinte a vírusos torokgyulladásával bármi is történni fog a Normaflore hatására. Semmi köze hozzá.

2011. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Ők is ugyanúgy legyengülnek, ha betegek. Egyébként amit még tudok ajánlani, az a Calo-Pet paszta.

Olvass utána, és kérdezd meg a dokit is, hogy ő javasolja e, de az majd segít visszanyerni az erejét és az étvágyát.

2011. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Jajj köszi, ezt kipróbálom, de jó hogy ennyi állatbarát van :)
2011. szept. 26. 09:35
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Főzzél neki vízben ki egy hagymát, hogy a leve kijöjjön, mert ez természetes antibiotikum. Én szoktam bele főzni még kamilla teát, teszek bele mézet, és lándzsás útifű szirupot, vagy ha éppen nincsen, ugyan ilyen cukorkát oldok fel benne. Esetleg egy kis citromlevet is. Teljes vitaminbomba! Próbáld ki! Nekem már többször is ettől gyógyultak meg a kutyáim, minden gyógyszer nélkül!

Jobbulást!

2011. szept. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó írt, nagyon jó (tök jó h vannak még gazdik, akik nem tömik tele gyógyszerrel a kuttyot, hanem megpróbálják a természet adta lehetőségeket kihasználni).


De megpróbálhatod neki a húslevest is. Csirkéből, az nem zsíros. Finom is, tápláló is és folyadék is. Fecskendővel erőltesd. Ad neki némi energiát, ami nagyon kell egy betegség leküzdéséhez.

2011. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam ezt a hagymás, kamillateás módszert, csak én még egy kis cickafark teát is tettem hozzá, ivott végül is először fecskendőből, majd a kezemből, de úgy a tálkából nem ja és mindez fekve, nagyon ijesztő. Májkrémet és joghurtot is próbáltam de egyiket se, ha estig nem lesz jobban viszem vissza az állatorvoshoz.
2011. szept. 26. 13:46
 19/28 anonim ***** válasza:
Gyógyteát nem is nagyon szokták meginni a kutyák csak úgy. Erőltesd. Tudom, h durvának hangzik, de te is tudod h az ő érdeke. Mikor az enyémnek kellett erőszakkal beadni a cuccot én is sajnáltam, de tudtam h ez fog segíteni.
2011. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Tudom, erőltetem is mert jobb lesz aztán neki, szegény párom is dolgozik, 5 percenként hívogat, mondom neki, hogy ettől nem lesz jobban, ha minden percben hív, majd ha estére nem javul visszavisszük
2011. szept. 26. 14:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!