Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Bull...

Mi a véleményetek a Bull Terrieről?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék majd egy Bull Terriert. Kíváncsi lennék milyen természetűek, jó választás-e panelbe.
2011. szept. 28. 10:10
1 2
 1/12 De Puta Madre ***** válasza:
Panelbe nem, amúgy csak jót tudok róla mondani.
2011. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

panelbe sajnos egyáltalán nem való, iszonyat mozgásigényű, elég öntörvényű - ő választja ki, kinek engedelmeskedik a családban...

(egy barátnőmnek van, vele alszik a kutya meg minden, de mégis az apját ismeri csak el vezérnek, a lányt le se tojja...)


2-3 óra labdázás meg se kottyan neki...

ez egy idő után elég fárasztó lehet a gazdának...


amúgy csak halkan megjegyzem, a bull terrier fejformáját egy súlyos koponyatorzulás továbbtenyésztésének köszönheti...


bár az igaz, hogy az sem zavarja különösebben, ha telibe fejel egy betonfalat...

de mondjuk nem is az eszéért szeretik ezt a kutyát, arra legyél felkészülve.:)


(nem, nem azt mondom, hogy a kutya gyagya, de nem is egy Einstein.)

2011. szept. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elnézést a bull-Terrier fanoktól,de ennél butább kutyát én még nem láttam..
2011. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 De Puta Madre ***** válasza:
Inkább úgy mondanám, hogy akaratos, és makacs, nem buta...:)
2011. szept. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A randa nő meg érdekes arcú. :)


Mindegy, minek hívjuk sztem - viszont ezzel együtt én nagyon szeretem a fajtát, nagyon jófej. :)

2011. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nagyon bírom, de nekem mégegyszer nem kéne olyan kutya, akinél folyton résen kell lenni, és kontrollálni minden lépését, hogy ne csússzon ki a kezedből. Márpedig egy Bully azért nem az a fajta, aki egyszer 2 hónaposan behódol neked, aztán még egyszer 8 hónapos kora körül lesz némi nézeteltérésetek, és onnantól minden rendben van, hanem sokkal inkább az, aki élete végéig feszegeti a határokat, keresi a kibúvókat, és próbálja átvenni az irányítást.
2011. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszenek a Bull terrierek. De nem akarlak le beszélni a fajtáról amúgy akaratos de viszont kedves kutya. Az egyik rokonunknak van 2. De nem panelbe való kutyák. Hanem kertes házba. Ilyen kutyát akkor vegyél ha kertes be öltöztél. A rokonomnak is kertes háza van de be szokta őket engedni de a nap nagy részét kint töltik szaladgálással.
2011. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MME ***** válasza:
Egyik kutyámnak volt játszótársa egy bullterrier szuka. Hát, én azt vontam le belőle, hogy olyan, mint egy autista :D Semmiből sem tanul, a kutyám nem győzte fegyelmezni, mert olyan keményen játszott vele, hogy majdnem megnyúzta (pedig kölyök volt még), semmire nem figyelt, ment amerre akart, se negatív tapasztalat, se büntetés nem számított nála. Nekem nem lett a szívem csücske...
2011. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Imádom, és egyszer tuti, hogy nekem is lesz :-)<3
2011. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Erről jut eszembe, Korom Gábor kutyás tábor megnyitójában elhangzott mondat:


A kutyák a vízben szeretnek ráúszni a gazdájukra, ami rendkívül baleset veszélyes, ezért ilyenkor a kutyát egy határozott mozdulattal el kell tolnod magadtól. Egy átlagos képesságű kutya 3-4 ilyen eltolásból megérti, hogy mit nem szeretnél. Ha bullterriered van, akkor fogd meg a nyakánál, és nyomd le a víz alá. Egy átlagos képességű bullterrier 8-10 ilyen lenyomásból megérti, hogy mit nem szeretnél :)


Még mielőtt valaki elkezdene kötekedni, nyilván vicc volt, de jól jellemzi a fajtát.

2011. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!