Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szürke színű kutyusnak nem...

Szürke színű kutyusnak nem idegen hangzású (magyar fajta), akár vicces névötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Névötleteket keresek teljesen szürke színű (genetikailag kék, pontosabban hamvas) kutyának! Persze lehet, hogy a végén teljesen más neve lesz, egyéniségéhez illő, de jelenleg szerintem a színe az, ami mindenkit megragad. Még nincs nálam, 9 hetes koráig a tenyésztőnél szocializálódik, de azért már lehet neveket találgatni szerintem...

Eddig ezeket találtam, ajánlották (idegen hangzásút, pl. Silver, nem szeretnék):


Pernye, Cement, Grafit, Higany, Gréti (hasonlít a grey-re).

A Szilva, meg az Ezüst nagyon gyakori, inkább kerülném.


Köszönöm szépen mindenkinek! :-)



2011. szept. 29. 12:27
1 2 3 4 5
 21/50 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ő egy mudi? Lehetne bojtár.
2011. szept. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Majdnem minden hamvas mudi Szilva, vagy Szilvi :-)
2011. szept. 29. 13:21
 23/50 A kérdező kommentje:
Sajnos elég gyakori a Bojtár név pásztorkutyáknál, így mudinál is, én azért szeretnék egy kicsit egyedibbet, mert szeretnénk versenyezni is, meg a fórumon is egyértelmű legyen, kiről van szó :-)
2011. szept. 29. 13:30
 24/50 anonim ***** válasza:
100%
A Perenye nagyon illő lenne rá szerintem de a Higany is bár nem magyaros de lehet olyan lesz a mozgása lévén hogy Mudi :D vagy nézegesd a tenyésztők honlapján lévő kutyusokat hátha ott lesz valami jó pofa vagy keress régi magyar kutya neveket vagy csak simán neveket a google-ba.
2011. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én 10 hetesen hoztam el az enyémet (fekete kan), és az energiája, és a viselkedése miatt Csili lett a neve! Tudod, olyan volt, mint aki erős paprikát evett :)).Amikor mentem érte, azonnal terelni kezdte a libákat.

A doki is mondta, hogy illik hozzá :)).


Szerintem a viselkedése is megszabja, hogy milyen neve lesz.

2011. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:
Gabica, tőled nagyon sok érdekes hozzászólást olvastam már a mudidról, egyet-kettőt be is másoltam a fórumba! Mondd csak, a netboardra nem szoktál írni? Sport-Mudi vagy Kutyafajták-Mudi topicba?
2011. szept. 29. 14:47
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
A cifra nem túl szerencséS ugyanis az egy másik szín pont ugyanennél a fajtánál.
2011. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nem fórumozok, ilyennel nem foglalkozok. Csak ide írogatok, de már ide is túl sokat :)). Sok kutyám volt már (angol cocker spániel, beagle), és most a mudi. Csak a tapasztalataimat írom meg. sok sikert a kis bajkeverőhöz! Az a lényeg, hogy az első évben kicsit nehéz velük szót érteni, de utána bűbáj kedves, értelmes, szófogadó kutyák lesznek!

2011. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Puszli,pityke,pandur.
2011. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a neveket!

Cifrát tényleg nem adnék.


Gabica, pedig nagyon örülnénk neked, hidd el :-) Mindig van egy-két "újonc", aki csatlakozik, beszámol a kutyáiról, vagy jön egy közös kirándulásra, amatőr versenyekre a csapattal...

Ez az a topic:

[link]

De nem erőszak a disznótor, csak jó kis közösség van a fórumon, szeretek oda irkálni, vagy csak olvasgatni.

2011. szept. 29. 21:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!