Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szürke színű kutyusnak nem...

Szürke színű kutyusnak nem idegen hangzású (magyar fajta), akár vicces névötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Névötleteket keresek teljesen szürke színű (genetikailag kék, pontosabban hamvas) kutyának! Persze lehet, hogy a végén teljesen más neve lesz, egyéniségéhez illő, de jelenleg szerintem a színe az, ami mindenkit megragad. Még nincs nálam, 9 hetes koráig a tenyésztőnél szocializálódik, de azért már lehet neveket találgatni szerintem...

Eddig ezeket találtam, ajánlották (idegen hangzásút, pl. Silver, nem szeretnék):


Pernye, Cement, Grafit, Higany, Gréti (hasonlít a grey-re).

A Szilva, meg az Ezüst nagyon gyakori, inkább kerülném.


Köszönöm szépen mindenkinek! :-)



2011. szept. 29. 12:27
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

oké, majd írok, ha lesz mit :)).


Itt van az én drágám, november 20-án lesz 2 éves: :))


[link]

2011. szept. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos :)

Tényleg jó lenne, ha beregisztrálnál, lehet játszópajtásokat is találni a környékről, olvastam, hogy sok mudi csak a saját fajtájával tud igazán jót hancúrozni. Szoktam látni a többi hozzászólásodat is, jókat írsz, szívesen leveleznék veled priviben is, ha van kedved. Tulajdonképpen az a fórum is tele van offolva, nem csak a mudik körül forog minden... :)

2011. szept. 30. 09:01
 33/50 A kérdező kommentje:

Végül a neve Tüske lett, mert illik hozzá nagyon. Elhoztuk a fekete testvérét is, ő Csipke lett.

Ők azok:


[link]


Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Aki idetévedne, válaszolhat ám, hátha segít vele valakinek :-)

2011. nov. 23. 08:33
 34/50 A kérdező kommentje:
Amúgy a Gulakuti kennelből vannak, hátha valakit érdekel :-)
2011. nov. 23. 09:03
 35/50 anonim ***** válasza:
Gyönyörű kutyusok. Bár kertes házban laknék!!!..
2011. nov. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Szia! Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy a törzskönyvi nevük mi? :) Aranyosak amúgy, nekem is van egy mudim.

(Nem, képet nem szeretnék róla küldeni, nem szeretném felfedni a kilétemet. :D)

2011. nov. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! A törzskönyvi nevük Ejnye és Ezüstróka. Mi tanyán lakunk, sok állat van, így másodállásban terelhetnek is (ugyanis főállásban kedvencek, kirándulótársak, mi nem fogjuk őket láncra verni). Szeretnénk kutyás sportokat is kipróbálni, talán kiállításra is megyünk, a tenyésztőjük szerint érdemes lenne, még nem voltunk, de talán beletanulnánk.

16:18-as, miért? Mi gond lehet ezzel? :-)

2011. nov. 23. 20:08
 38/50 anonim ***** válasza:
Köszi a választ, 16:18 vagyok. És továbbra se szeretnék olyan információkat adni magamról ami alapján teljesen beazonosítható leszek azoknak akik ismernek és esetleg olvassák ezt - én már csak ilyen vagyok. :) De annyit elmondhatok, hogy hobbiból mi is terelgetünk, van 10-12 juhunk, de nem vagyunk valami profik, és a juhok is ismerik már a járást úgyhogy nem kell őket terelgetni, meg bekerített a legelőnk, tehát nem kell külön legeltetnünk. Szóval mi is hobbiból csináljuk csak. :) Engem más kutyás sportok nem igen érdekelnek, kiállításra azért nem megyünk, mert a kutya túlméretes, pedig amúgy ez a dolog érdekelne. Na de most már leállok mert túl sok mindent mondtam magamról. :D
2011. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

szia!


Nagyon szép a szürke mudi is! Jó lett a neve is, tetszik!


Rokonaimnak van egy ilyen kölyök, nemrég hozták.(ő a legújabb szerzemény) Nekik nagyon sok mudijuk, komondoruk, pulijuk van, és még több bárányuk. Gondolhatod, imádok oda járni rokonlátogatóba!

2011. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

16:18-as, hiszen a felhasználóneved nem jelenik meg, és mégis miért lenne baj, ha tudják, hogy kutyázol? :-)

Azért köszönöm a választ! Amúgy tervezik, hogy feljebb vinnék valamivel a standard méretet, hiszen mikor megalkották néhány egyed alapján, a kutyák nem a jóltápláltságukról voltak híresek, így nem is nőttek akkorára, mint mai társaik. Pár centivel túlméretes mudi pedig sokkal több van, mint ugyanennyivel alacsony...

Gabica, köszi! Elhiszem, hogy szívesen jársz oda :-)

2011. nov. 24. 21:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!