Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolja azt sok kutyart...

Miért gondolja azt sok kutyartartó, hogy a kutyájának több joga van?

Figyelt kérdés

Pl olyan esetek,hogy:

adott egy panel ház,ugat a kutya,zavarja a szomszédot,erre még ő költözzön el.

Vagy:

póráz nélkül sétáltatott kutya,mert azt szabad közterületen,pedig jogszabály van rá.


2011. szept. 30. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Az ugatással nem értek egyet, ugathat a kutya, mert egy lakó rugdossa az ajtót vagy bekopog, hogy ugasson a kutya.

Nekem ezért kellett elköltöznöm, egy kutyákat utáló vénasszony amikor elment az ajtó előtt mindig kopogott vagy belerugott az ajtóba, aztán körbejárta a házat, hogy ugat a kutya!

A póráz nélküli sétáltatás 30 ezer ft szabálysértés. A póráz nélküli kutya tényleg zavaró, mert tapintatlanság, és megelőzhető.

Egyébként én jobban szeretem a kutyákat mint az embereket.

2011. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom,de például én fordítva is feltudnám tenni a kérdést,mert,hogy nálunk egyetlen egy kifutó sincs, a parkba/ligetbe nem vihetem be,erdőbe nem vihetem,mert lelőhetik,mezőre szint úgy nem tudom vinni. Én meg nem tudok futni vele a térdem miatt,biciklizni nem lehet kutyával akkor most mi van?

Mondjuk még se sétáltatom póráz nélkül,panelban sem lakom,de már sok ilyenről halottam,mint amit ide leírtál.


Én megértelek téged is,de nem teljes mértékben hisz gyakorlatilag nem,hogy támogatnák itthon a kutyatartást még rontanak is rajta. Nekem ez a véleményem

2011. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én erdőbe, mezőre simán viszem a kutyám póráz nélkül, mert tudom, hogy akkor is be tudom hívni, ha az orra előtt fut el egy nyúl vagy őz, nem megy a jogszabályban meghatározott 200 méteres távolságon túlra, stb...
2011. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

én nem gondolom, hogy több van.

UGYAN ANNYI VAN.


szerintem az élethez való jog, az élhetéshez való jog ugyanannyira megillet egy kutyát, mint egy csigát, egy madarat, egy halat, egy gombát, egy fát, egy embert.


Semmivel sem rendelkezünk több joggal, mi azt csak hisszük.

Felsőbbrendűnek képzeljük magunkat, de közben azt sem tudjuk, mi működteti ezt az egészet körülöttünk.


Tudjuk, hogy vannak anyagok, tudjuk, hogy milyen anyagokból állunk, de hiába kevered össze a megfelelő elemeket, attól még nem kel életre...


Azt gondolom, minden élőlény egyenlő joggal születik.

És azt is gondolom, hogy nagyon kevés olyan emberi civilizáció él ezen a bolygón, ami ezt felismeri és tiszteletben is tartja.

Amennyire jók vagyunk eszközök gyártásában és használatában, annyira vagyunk ostobák a természet megértésében és elfogadásában.


Miért kellene a kutyámat pórázon vinnem???

Miért kellene kiműttetnem a hangszálait, hogy a kedves szomszédot ne zavarja???


Kellett az embernek így túlszaporodni!

Akkor nem lenne ilyen gond, lenne elég hely a legelőn ahhoz, hogy a kutyafalkám (!) akkor, ott és azt tegye, ami épp a dolga.



Azért gondolom, hogy a kutyámnak joga van póráz nélkül jönni velem, mert ősidők óta így él együtt ember és kutya.

Sajnos, a modern korban a kutya eredeti funkciójában gyakorlatilag feleslegessé vált, egyre kevesebb kutyát használnak arra, ami a tényleges rendeltetési célja volt.

Az ősi ösztön, vagy ha úgy tetszik, a kollektív emlékezet viszont bennem határozottan él, és remélem, még jó pár embertársamban.

Így hát jogot formálok arra, hogy ezt az ösztönömet kiéljem, és a kutyáim is kiélhessék!


Mivel satnya kis társadalmunkban az embernek önkényes döntési joga van még a halál felett is, így a kutyáim életminőségét, lehetőségeit kénytelen vagyok én képviselni legjobb megérzéseim szerint.



Ha pedig én érzem a kutyáimon, hogy akkor boldogak, amikor az erdőben kúszva a bokrok alatt kutatjuk a friss rókanyomot, őz - vagy muflonürüléket, vaddisznó fekhelyet, szarvas szagát a fatörzsön, akkor ezt teszem.

Póráz nélkül. Szakadjon rám az ég érte.


Az meg, hogy valaki panelban tart kutyát, szimplán állatkínzás.

A faj pofánköpése csupa önzőségből és rosszul értelmezett szeretetből.

Le lehet pontozni a véleményem miatt, pont nem érdekel.

2011. szept. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
a város az embereké és ott az emberi jogok érvényesülnek.Póráz kell mert a kutya nem ember, bármikor támadhat elég egy eleső gyerek vagy egy éles hang,hirtelen mozdulat .De ha nem is támad ,akkor is félelmet kelt ,összekoszol, fellök ,összenyálaz, ennek az elviselésének kikényszerítésére viszont nincs joga a gazdának.Panelba nem kéne kutya ,mert a panel nemhogy kutyának de embernek is kínzás!10óra után egy folyamatosan csaholó eb ,megőrjít mindenkit ,és jogos a feljelentés.Kint a mezőn lehet eregetni kutyát de csak akkor ,ha jön valaki akkor behívod és ügyelsz vadat ne hajtson.
2011. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Ja és mikor a panelből a vénember kiordít a patkánylyukából hogy mit képzelek én hogy az utcán(!) sétáltatom a kutyámat pórázon! -.-. Az bezzeg nem baj.
2011. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az csak szimplán bolond,bezárt az elmegyógyintézet és kint szaladgálnak..
2011. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

" a város az embereké".

akkor az őserdő, az erdő meg a növényeké és állatoké...

A város szerinted mire épült?


Abszolút nem értem egyébként, hogy miért kell városban kutyát tartani!!!

Ez az utolsó dolog, amire (az ölebeket leszámítva - akiknek a normális állati ösztöneik sokszor úgy érzem, egyenlőek egy kutyaformába öntött böfögő, fingó, mozgásképtelen macska-disznóéval) a kutyákat kitalálták!


Ilyen formán a kérdésre a válasz:

A sok VÁROSI és FALUSI LÁNCOS/ NEM SÉTÁLTATOTT kutyás maximum csak azt hiszi, hogy a kutyájának most húdesok jogot biztosít...

Azzal, hogy magához vette a kutyát olyan körülmények közé, ami nyilvánvalóan az embernek kedvez, és nem a kutyának (vagy még az embernek sem!), a kutyát kismillió lehetőségtől fosztotta meg.

Elvette a kutya jogát, hogy kiélje a természetes ösztöneit...


Ha ugat? - CSÖND!

Ha támad? - NEM!

Ha kapcsolatba lépne más élőlénnyel? - NEM!

A séta miből áll? nagy büdös semmiből. csak szegény kutya, aki itt éli az egész életét, nem is tudja pontosan, mi hiányzik... ezért pótcselekvésbe kezd...

Bútort bont, ugat, "rosszalkodik"...

Volt egy kutyám, a matektanáromtól kaptam, mert ők nem bírtak vele.

A kutya (közép-ázsiai juhász szuka) 2 éves koráig náluk élt egy kertvárosi negyedben láncon, maradékon...

Aznap, amikor hozzám került, és a matektanárom elment, észre sem vette, hogy elment a falkája.

Körbeszaladt a kertben, megfeszült és beleszagolt a levegőbe. Soha nem hiányolta az előző gazdáját.


Egy kutyának kellenek szabályok, de olyan szabályok, ami számára is ésszerű - különben hülyének fog nézni!


Egyszer beálltam őrző-védőzni a második közép-ázsiaimmal (kan).

Az én feladatom annyi volt, hogy egy helyben álljak és tartsam a kutyát, miközben a csibész támadást szimulál és ingerli a kutyámat.

A kutya úgy nézett hátra rám, hogy "mi van, te nem támadsz??"


Tudtam, hogy ez lesz a reakciója. Hülyeség az egész ŐV.

Ha valaki az életben is megtámadna, a falka (beleértve engem is) együtt támad!

Egy mindenkiért, mindenki egyért!


Én ehhez tartom magam. Nézzetek hülyének nyugodtan, de amikor az időjárás engedi, kint alszom a kutyáimmal - a falkámmal.


Az egész családból csak rám hallgatnak.

nem kell parancsszó, meg mit tudom én mi, hangsúlyból értenek meg.

Lehet hitetlenkedni, de ki is lehet próbálni.

2011. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Te kicsit átlendültél a paci másik oldalára:) Tényleg a város az régen erdő volt ,amerika meg az indiánoké,de a kutya meg régen farkas ,mi tettük azzá ami és azért ,hogy a mi igényeinkhez alkalmazkodjon ,ne fordítva.Végülis egy "mesterséges" faj.Azok az egyedek maradtak életbe és szaporodhattak tovább akik megfeleltek az igényeknek.A mi igényeinknek,amelyek többfélék lehetnek. Középázsiai ezért nem való panelba, csivava meg a pusztába, pedig mindkettő kutya.
2011. szept. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lendültem én sehova, olvasd el még egyszer légyszíves, amit írtam!

Az ölebeket nem a "kutya" kategóriába sorolom.


A kutya őse pedig már jóval a domesztikáció előtt elkülönült a farkasétól, tehát ezt nem úgy kell elképzelni, hogy "fogott az ember egy farkaskölyköt és..."


És a fajtákra (amik közül sok nem régibb 100-200 évesnél) igaz, hogy az ember szelektálta, de a szelekció sem fajtatiszta kutyákból történt.

A fajták tenyészegyedeit tulajdonság és kinézet alapján szelektálták.

Tehát pl. a west highland white terriernek engedni kellene, hogy patkányt és más rágcsálókat fogjon.

A dalmata hintókísérő volt, agyilag nem is igen képes másra.

A foxik kemény, vérengző rókavadászok!

És mit kezdenek ezzel egy panelban???

(+ hány keverék kutyát ismersz ma is - kb. annyira felügyelték a párzást az elődeink is.)

A tenyésztés általában az arisztokrácia "hobbija" volt.

(na persze nem Türkmenisztánban, ahol inkább a türkmén pásztor szelektált a furkósbottal, meg a farkas/tigris/medve a fogsorával és egyéb berendezéseivel.)


Én azt mondom, hogy a kutyát vagy megszüntetjük annak lenni, ami, és átalakítjuk azzá, ami ma pl. a francia bulldog, vagy eljutunk végre odáig, hogy a természetet nem valami idegen "fujjként" kezeljük, és mondjuk nem neveljük a gyereket félre, hogy aztán rettegjen a kutyától. (aki ezt megérezve ösztönösen zsákmánynak tekinti majd esetleg.)

Amikor eljutunk oda, hogy az ember felismeri, mennyire életképtelen lenne az építményei/eszközei nélkül.

Amikor rádöbben, hogy mennyien dagadtak, tunyák, tohonyák és buták.

Amikor belátja, hogy a város börtön.

Amikor felfogja, hogy együtt kell élnünk.

Meg kell osztani ezt a bolygót más élőlényekkel is!

...és amikor végre felfogjuk, hogy bizony túlszaporodtunk.

Ez itt csak Magyarország.

Látnád Kínát...

2011. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!