Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolja azt sok kutyart...

Miért gondolja azt sok kutyartartó, hogy a kutyájának több joga van?

Figyelt kérdés

Pl olyan esetek,hogy:

adott egy panel ház,ugat a kutya,zavarja a szomszédot,erre még ő költözzön el.

Vagy:

póráz nélkül sétáltatott kutya,mert azt szabad közterületen,pedig jogszabály van rá.


2011. szept. 30. 17:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%
utópia ez ,az emberek ezt nem fogják belátni, és egyre többen lesznek,az embernek megvan a maga világa a városban a kutya csak egy hobbi ,már semmilyen feladatra nem tartják az átlagkutyát ,csak hogy legyen..Rég elavult már az összes felsorolt fajta mert sem rókát hajtani, sem kocsit kisérni sem farkastól nyájat védeni nincs szükség.Attól még nem lehet kiírtani ezeket a fajtákat és nem is szabad, viszont át kell őket alakítani városi életre ,vagy csak tipikusan társasági és kisérőkutyákat kell tartani. Egyedül ami még megmaradt mint kutyadolog az a házőrzés és személyvédés, nagyritkán vidéken a nyájterelés,vadászat, de ebben is csak néhány fajta profi. A városi kutyatartó felelőssége hogy tud e úgy élni a hobbijának ,hogy mást ezzel ne veszélyeztessen ,ne zavarjon ,de ha nem ,akkor inkább tartson halat.
2011. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én érdemben nem kívánok hozzászólni a kérdéshez. Mi falun élünk két kutyussal, aranyosak, barátságosak, soha nem bántanának senkit. Ha tüzel a szomszéd kutya a falu összes kan kutyája itt sorakozik, ilyenkor van balhé jópár napig, egész napos ugatás, pláne éjszaka. Természetesen a szomszédok szerint mi vagyunk a hibásak, nem azok akiknek a kutyája itt kóborol egyedül, ami a mieinket idegesíti... Szóltak már érte, találtunk patkánymérget az udvaron (szerencsére nem rágták meg a kutyáim), stb. Én szeretem a kutyákat, nagyon is. Tényleg az ember legjobb barátai, és nem vagyok elfogult. Szóltak az éjszakai ugatások miatt, megértettem, megtanítottam a kutyáimnak, hogyha kopogok az ablakon elhallgatnak és mennek a helyükre, ez csak abban az 1-másfél hétben nem működik, amikor a szomszéd kutya körül legyeskednek a tüzelés miatt, de szerintem ez érthető. Ha valaki ennyire hepciás, hogy nem érti meg, hogy ezellen nem tudunk mit tenni, akkor azt mondom az menjen oda ahova akar... Inkább keressék meg a kóborló kutyák gazdáit és szidják azokat!!


Valaki írta, hogy erdőre nem viheti a kutyáját. Ez ilyen formában nem biztos hogy igaz! Beszélni kell az erdészettel vagy a vadásztársasággal. Nálunk annyit kértek, hogy legyen a kutyákon láthatósági nyakörv, vagy "mellény". Ilyet egy normál kisállat kereskedésben is lehet venni. Ezáltal feltűnőek lesznek és nem tévesztik össze vadakkal őket, hiszen a vadászkutyák is ilyeneket viselnek. Másrészt hozzátették, hogy este szürkület után ne menjünk már az erdőbe, mert itt általában akkor járnak ki vadászni az emberek és egyrészt a kutyák elriasztják a vadakat, másrészt nagyobb az esélye egy szerencsétlenül végződő balesetnek. Szerintem abszolút korrektek ezek a kikötések, így mi az erdőbe járunk sétálni, máshova nem is vihetnénk őket póráz nélkül.

2011. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!