Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy amsaffom. Kiskora óta...

Szöcske005 kérdése:

Van egy amsaffom. Kiskora óta én nevelem. Próbáltam "jól " szocializálni, de az lett az eredménye, hogy bárkit és bármit felenged az udvarra. Mit tehetnék annak érdekébe, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 22:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatal még. Egy idősebb "palotapincsinek" egy jól szocializált kutya meg adja magát. A kutyák nem méret alapján állítanak rangsort. Kor, jellemfüggő. Felnőttek mindig feljebb állnak a rangsorban, mint a kölykök, vagy a növendékek.

Majdnem minden kutya őrzi a területét,idegen állatokkal szemben, de a kutyák nem azt tekintik "területnek" , amit az emberek. Lehet, hogy a tiednek nem lakhelye az udvar, vagy túl sokszor fegyelmeztétek, tiltottátok, ha mutatott valami agressziót amíg ifjú volt. Az ember , a gazda védelme nem minden kutyában van meg automatikusan, lehet rá kell ébreszteni mit várnál tőle. Van még idő, csak két éves kora körül lesz igazán felnőtt.

2011. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Szinte csak akkor tiltottam, ha rosszalkodott pl:lehúzgálta a szárítóról a ruhát, vagy ha nagyobbat harapot játszás közben...

Nem tudom majd akkor elvállik.

Ha nem változik akkor is elfogadom olyannak amilyen.

Elvégre senki sem egyforma :)

2011. okt. 1. 12:22
 13/25 anonim ***** válasza:

szerintem aki "ismeri" a fajtát,nem lesz olyan hülye h bemenjen egy olyan helyre ahol szabadon rohangál egy ilyen kutya,akármennyire is nyuszi:D

szerintem nem kell h vérmes legyen,mert elég elrettentő a megjelenése is ahhoz,2szer is meggondolják,hogy bemenjenek-e

én örülnék ha lenne egy kenyérre kenhető zord külsejű kutyám:)

2011. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Én is örülök, hogy van, félre ne érts, csak attól tartok, hogy ha gond lessz, akkor nem véd meg.
2011. okt. 1. 14:32
 15/25 anonim ***** válasza:
nekem egy 1,5 éves Amstaffom van és ugyan ilyen volt mint a tiéd!Az a baj hogy megbízik az idegenek-ben ! Szól sze egy ismerősödnek akivel nap tartod a kapcsolatot hogy jöjjön el és ilyessze meg egyszer kétszer!
2011. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Neked így sikerült?

És azóta, hogy viselkedik a kutya?

2011. okt. 1. 14:47
 17/25 anonim ***** válasza:

Hát ezt is folyamatosan kell csinálni, különben rájön, hogy az egész csak átvágás, szóval átmeneti megoldás lehet, de hosszú távon nem máködik, pláne ha nem tudsz mindenféle korú és típusú embert felvonultatni ijesztőként.

Ha azt akarod, hogy megvédjen, akkor vidd őrző-védő képzésre. Ha azt akarod, hogy házat őrizzen, akkor ereszd ki a pincsit őrjöngeni, vagy szerezz egy kutyát, amelyik megtanítja, hogy meg kell ugatni mindenkit, aki közel jön. Akár kölcsönkutya is jó lehet, csak hát beletelik pár hétbe, mire az új kutya is beszokik, meg a tiéd is rájön, hogy mit kéne csinálni.

2011. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

ugyan olyan nyugodt!

meg az a lényeg hogy ne nagyon simogatják!mert bízik bennük

2011. okt. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Örző védő tanfolyamra sajnos nincs pénzem.

A kutyát is ajándékba kaptuk :)

Simogatni pedig csak a család simogatja.

2011. okt. 1. 17:19
 20/25 anonim ***** válasza:
Mivel őrző-védő tanfolyamra nincs pénzed, kénytelen vagy várni és remélni a legjobbakat! Két éves koráig várj, akkor kérd meg az egyik barátodat, hogy váratlanul támadjon meg téged, amikor szürkületben a kutyával sétálsz. Ha kísérletet sem tesz a védelemre, peched van. Félhetsz, hogy nem véd meg :)) Addig ne találgass, ne foglalkozz azzal, hogy mi lenne ha.....szaladj el ha megtámadnak, ha te magad se vagy olyan erős, hogy megvédd magad:))
2011. okt. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!