Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajándékozásról mi a véleményetek?

Ajándékozásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam már, hogy ajándékot nem becsülnek meg. Se lovat se kutyát. Meg hogy nem egy esetben vissza kellett vinnie az ajándékba adott lovat kutyát. ( ismerősöm is visszavette a kutyáját, csont és bőr volt szegény ).


Abban a helyzetben vagyok, hogy kutyával dolgozok egy helyen. Két telep van egymás mellett. Az egyiken én vagyok saját kutyával akit otthonról hozok viszek. A másikon állandó kutya van aki ott lakik. Sikerült átíratni a nevemre, de minden költséget továbbra is a főnököm áll.

El szeretnék jönni a munkahelyemről,de a másik kutyát nem akarom otthagyni. Mert ha én nem figyelek oda, akkor még takarítva, meg etetve se lenne. A sintér telepre nem akarom visszavinni. Nem azt érdemli.

Szeretném olyan gazdához adni a falunkba, ahol jó helyen tudhatnám, látogathatnám, és szeretném magammal vinni dolgozni. Amelyik kutyával most járok az nagyon fázós. Akit meg el akarok hozni az meg még télen is liheg. ( egyébként fajtatiszta ) Otthon sajnos nincsen helyünk, meg két kan kutya össze is ugrana.

Mi a véleményetek? Lehetne így örökbe adni kutyát? És mi van ha egyszer csak eltüntetik a kutyát ha egyáltalán sikerül odaadnom valakinek?


2011. okt. 2. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában tényleg nem becsülik meg az ajándék állatot, de egyrészt ez nem mindig igaz, másrészt meg más lehetőséged nem igazán van. Ez nem is igazán ajándék, mert az ajándék olyan dolog, hogy kérés nélkül adod. Az örökbefogadás egy teljesen más téma, az egyszerűen csak ugyanannyira rizikós, mint akár pénzért bármilyen állatot bárkinek a kezébe adni. Szóval vágj bele nyugodtan, egy tanácsot tudok adni: hallgass az ösztöneidre. Ha valaki jónak tűnik, de a gondolattól is borsódzik a hátad, hogy neki add a kutyát, akkor inkább ne add. Te is jobban alszol, meg valószínűleg igazad is lesz, ha normális az ítélőképességed és van némi emberismereted.
2011. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én minden örökbe adásnál letisztázom az új gazdival, hogy bármilyen megoldhatatlan problémája van, a kutyust vissza veszem, vagy együtt keressük a megoldást. Így kisebb az esély rá, hogy elajándékozza, vagy utcára teszi. Erről lehet szerződést is csinálni. Vágj bele! Ha tényleg rendszeresen látogatni fogod az új helyén, akkor nem hiszem, hogy baj adódna később.
2011. okt. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előttem írták, hogy csinálj az új gazdival szerződést. Ez tök jó ötlet, remélem találsz jól leinformálható, kedved gazdit. De avval nem értek egyet, h vkinek örökbeadod és utána még elviszed magaddal. Én tuti nem engedném. Az oké, hogy néha meglátogatod, éreklődsz, de h magaddal hordozd, az túlzás. Én legalábbis, ha befogadok egy kutyát nem engedném, hogy más elvigye bárhová. Vagy tartsd meg a kutyust, vagy elégedj meg azzal, hogy érdeklődsz és látogatod néha. Sok sikert!
2011. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen kicsit furán hangzik, hogy elvinném magammal dolgozni. Nem tudom, hogy bele menne e valaki. Én úgy szeretném oda adni valakihez, hogy a költégeit én állnám. ( doki, kaja, stb. )


De köszönöm a válaszokat. Szerződéssel adom oda. :-)

2011. okt. 3. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Értem :) És azt megkérdezhetem, hogy akkor miért nem tartod meg te? Egyébként örülök, hogy ilyen lelkiismeretes vagy, ritka ma már az ilyen! :)
2011. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megtartanám, csak otthon négy kutya, két macska, és egy nyúl van. Kicsi a kert is,de a legfőbb ok az hogy nagyon kutyázik. Egyke kutyának, stabil kerítéssel rendelkező házba jól érezné magát. És ha vinném magammal akkor a kinti mozgatása is meglenne. A sintér telepre, vagy egy menhelyre semmi képpen nem adom oda, de itt se akarom hagyni.

Szerinted bele menne így valaki?

2011. okt. 4. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem először az ismerőseid között kérdezősködj, ők hamarabb bevállalnák úgy gondolom. Mert most gondold el, ha egy ismeretlennek odaadod, hogyan lehet kivitelezni, hogy reggelente elvidd? Lehet, hogy teljesen más az időbeoztása, akkor hogy oldod meg, hogy elmehess érte? Szerintem ez a legnagyobb gond. Kulcsot meg nyilván nem fog neked adni. :/:/
2011. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!