Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkaphatta a kutyám?

Elkaphatta a kutyám?

Figyelt kérdés
Levittem egy folyóhoz ,abban pedig egy döglött állat teteme volt, ő pedig belement a vízbe és ivott is belőle,be van oltva minden ellen veszettség ellen is,de elkaphatta a veszettséget vagy valami mást emiatt ? nem ment oda az állathoz csak ivott a vízből.
2011. okt. 3. 20:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
9%
Ez ígyis nagyon valószínünek tünik.Soha,de soha nem szabad kutyát természetes vízben itatni, fürdetni, főleg nem olyan helyen, ahol te magad is láttad egy elhullott, döglött állat tetemét.
2011. okt. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Veszettséget nem kaphat így. Max kissé fosni fog a víztől.
2011. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
50%
Van rá esély, de nem sok. Pláne veszettséget nem fog elkapni, hiszen be van oltva ellene, aminek az a lényege, hogy nem kapja el... Logikából te is megbuktál, mi? :D
2011. okt. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
értem azt,hogy nem kaphatta el,és nincsenek tünetei DE hordozhatja esetleg ? átadhatja másnak ? az állat szerintem bárány volt a vízben .
2011. okt. 3. 21:16
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
nem hinném, hogy veszettséget elkaphat.a veszettséget ugyanis vírus terjeszti, ami nagyon hamar elpusztul. viszont sajnos a dög terjeszthet betegségeket. nem szabad ilyesmit engedni. vidd el gyorsan orvoshoz. a hulla végzetes kórokat is átadhat az élő szervezetnek.
2011. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A kutya akár meg is eheti a dögöt, semmi baja sem lesz tőle! Az ő emészőrendszerük erre lett kitalálva.
2011. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
*emészTőrendszerük...
2011. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%

Istenem, de nagy az isten állatkertje :) A ragadozók emésztőrendszere az általuk firssen levadászott állathoz van kitalálva, nem a ki tudja milyen betegségben elhullottakhoz alkalmazkodott.

Ha biztosra akarnál menni, akkor bevizsgáltatnád a tetemet, hogy miféle betegsége volt, és mit kaphatott el a kutya esetleg, de az persze nem egyszerű és gondolom nem is olcsó. Veszettséget mindenesetre biztos nem hakott így el és nem is terjeszti, hacsak nem harapott meg közvetlenül a vízivás után, de ez már olyan abszurd, hogy magam sem értem, miért vetettem fel.

2011. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt figyelmen kívül hagyod, kedves 22:26-os, hogy egy-egy nagyobb darab elejtett állatot nem mindig esznek meg egyben. Van úgy, hogy elrejtik és akár még egy hétig lakmároznak belőle, akkor is amikor már rég bomlásnak indult a tetem. Mégsem lesz semmi bajuk.
2011. okt. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
59%

na jó. a kutya már negyvenezer éve az emberrel él. nem eszik dögöt. lehet hogy nem halna bele, de olyasmit állítani, hogy erre vannak tervezve, enyhén szólva hülyeség. az ember mellett átalakult.

aki ilyen alapon hagyja, hogy egy ki tudja miben megdöglött, bizonytalan eredetű dögöt egyen, mellette igyon, az hülye. ő megérdemli, hogy a kutyája megbetegedjen, de sajnos a kutya nm.

2011. okt. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!