Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 5hónapos kutyám nem eszi...

Az 5hónapos kutyám nem eszi meg a saját tápját csak az idősebbét, mit csináljak?

Figyelt kérdés

utóbbi egy hétben nem akarja megenni a saját tápját , de amikor az idősebbet etetjük akkor meg az ő tápját enné alig bírjuk onnan elhúzni ,mindig külön kell zárni... és mivel még napi 3szor kell neki enni adni nem hajlandó a tápját megenni reggel is úgy evett hogy az idősebb kutyánk tápjából tettünk neki pár szemet de még így se ette meg a sajátja egy részét.. pro plant kap eddig lacazosat kapott azt nagyon ette most csak bárányos volt a boltba így azt vettünk de még azon a héten amikor vettük a tápot kb 2 hete akkor megette..az idősebb kutyánk meg happy dogot kap de ha fogyóban lesz akkor pro plant kap ő is a kicsi is happy dogot kapott csak neki ment tőle a hasa egyedül a pro plantól nem megy meg a eukanubától de az drága..lehet hogy még más milyen tápokat kéne ki próbálni??


tudtok vmi tanácsot adni hogy vegyem rá hogy egyen ? mert így mindig este eszik sokat mivel reggel és délben alig eszik vmit nap közbe szinte semmit se kap max reggel egy szelet párizsit és így gondolom estére éhezik meg nagyon..vagy álljunk át a 2 szeri étkezésre hát ha akkor már megeszi??


2011. okt. 30. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennek az lesz a vége, hogy nagyon el fogjátok kényeztetni. Nem kell neki rimánkodni, hogy méltóztasson enni. Az első lépés az lenne (lett volna), hogy ugyanarra a tápra szoktatjátok mindkét ebet, és akkor nem lesz belőle irigykedés köztük. Talán most próbálja ki a kicsi, hogy ki a falkavezér, ezért nem szabad hagynotok, hogy a fejetekre nőjön, mert nem nektek lesz kutyátok, hanem neki lesz személyzete. Rakjátok csak ki neki a átpot, aztán, ha éhes lesz, majd megtalálja.
2011. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azért nem veszünk úgyan olyan tápot mert az idősebb kutyám senior tápot kap mert lassan 10 éves lesz.. a kicsinek meg junior tápot kell adni...
2011. okt. 30. 10:47
 3/8 A kérdező kommentje:
meg a egy idős és egy kölyök kutyának mások a szükségletei más tápanyag fontos , mivel a kölyöknek még fehérjében gazdag táp kell addig az idősebbnek már fehérje szegény..
2011. okt. 30. 10:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Külön etetés. Addig nem mehet az öreg kutya táljához, amíg az meg nem ette az övét. Ha nem eszi meg a reggelit, elveszed. Délben kirakod. Ha ismét nem eszik, elveszed. Nem fog éhen halni. Rájön, hogy nincs később másik kaja, enni fog.
2011. okt. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
külön etetjük már csak azt nem értem hogy mért enné meg jobban a másik ebünk tápját..nah mindegy ma reggel és délben is alig evett 10 percig mindig lent volt a kaja de csak bele szagolt és otthagyta majd egy fél óra múlva kap enni kíváncsi vagyok mennyit eszik :)
2011. okt. 30. 18:32
 6/8 anonim válasza:
Két yorkim van. Igaz a mondás: irígy kutya... A másiké mindig jobban esik, a másik táljából. A kaja fölött alakulnak a hierarchikus viszonyok. Mondjuk ösztönzik is egymást az evésre. Ne hagyd a kicsit a nagyéból jól lakni. Szerintem csak azért kell neki, mert az nem az övé. Külön etesd, ha másképp nem megy. És igaz: enni fog ha igazán éhes lesz.
2011. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem engedjük csak pár szem tápot tudott elcsenni.. de már a nagyot mindig elzárjuk amikor eszik..


azon gondolkodtunk hogy lehet hogy nagy szemű a táp és azért nem eszi meg csak mivel most ahol szoktuk venni a tápot csak bárányos volt és nagy szemű így olyat vettünk szerencsére csak egy kilót..tegnap este meg ma reggel is egy 10 percig vízbe áztattam hogy megpuhuljon és egyből ette..az idősebb kutya tápja kisebb szemű sztem azért akart abból enni..mostmár csak kisszemű tápot fogunk venni neki..

azt nem írtam milyen ebről van szó havanes a másik meg b.frise

2011. okt. 31. 09:53
 8/8 A kérdező kommentje:
*havanese
2011. okt. 31. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!