Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövid szőrű magyar vizsla a...

Rövid szőrű magyar vizsla a lakásban?

Figyelt kérdés

Kinek milyen TAPASZTALATAI vannak (nem véleménye!!!) ezzel kapcsolatban? Pl. sok szőr van a házban, nincs szaga az állatnak, ha rendszeresen fürdik, jól érzi magát a lakásban, nem rágcsál...stb.?

Egy kutyát tartunk a lakásban már, ő egy havanese, neki borzalom a szőre... Tudom, h nagy a mozgásigénye, ezzel nem lenne probléma, mert egy 1 hektáros telken élünk...

Köszi!


2011. okt. 5. 14:06
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Ez a furminator kefe tényleg nagyon jónak tűnik, veszek is egyet a havanese-mnek. :)
2011. okt. 5. 18:37
 12/27 anonim ***** válasza:
29%

rövidszőrű fajtáknak nem látványos a szőrhullatása

ha egy kutya jól van táplálva és tudatosan nevelik, nem éri stressz akkor nem büdös és mivel a tudatos gazdi szabályokat, döntéseket hoz és kijelöli kutya határait akkor nem is rágcsál semmit csak amit odaadnak neki

1 hektáros telek nem pótolja a kutya mozgásigényét ehhez egy vizslának legalább 5-6 hektár kellene de pszichés igénye is egy kutyának, hogy a séta-vadászat tevékenységét irányítsa valaki tehát sétáltatni, nevelni és képezni kell a kutyát!-ehhez meg naponta legalább 4-5 óra tudatos foglalkozásra van szüksége

2011. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%
11:41 - neked volt már rövidszőrű kutyád? Vagy én csinálok valamit rosszul? Mert nálunk nagyon látványos szőrhullás van, pedig van Furmink, jó kaját eszik, egészséges. Szerintem a hosszú szőr sokkal jobb. Azt simán ki lehet söpörni, ruháról vizes kézzel lehúzni. A rövid szőr az rettenet, attól tényleg mindenhol minden szőrös.
2011. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Nah, akkor hogyan is van az a szőr dolog? Mert nekem ez nagyon fontos szempont lenne a kutyánál, ugyanis nem szeretnék még ennél gázabb helyzetet a lakásban, házban, azzal, hogy egy rövid szőrűt engedek itt benn élni és még sokkal rosszabb a szőre...
2011. okt. 6. 14:06
 15/27 anonim ***** válasza:
73%

11:41-es nem jól írta

első vagyok és mint már mondtam eléggé hullik a szőre de a havanesenél nem rosszabb

2011. okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a furminatort. Nekem beagleöm van, nekik sokkal jobban hullik a szőrük, plusz a fehér szőr látványosabb is. De ha heti kétszer furminálok, akkor egyáltalán nem vészes. Persze van szőr, de párnaponta elég porszívózni. A plédjét azt gyakran ki kell rázni, de ennyi.
2011. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Ma jött meg a furminatorunk, amit rendeltem! Ki is próbáltuk a kis havimon, nagyon szép lett tőle a szőre, de ez az izé úgy vágja el a szőrszálakat? Nekem úgy tűnik, bár tényleg szép a kutyus és sok szőr kijött belő...

Azért egyszer szívesen megnéznék egy házat, ahol egy vizsla él... Nem bírom elképzelni mennyi szőre lehet és hogy milyen. :S

2011. okt. 7. 20:21
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágja el, ne aggódj, csak mindennél hatékonyabban kiszedi az elhalt aljszőrt, a fedőszört nem bántja elvileg.

Na, hát látod megoszlanak a vélemények. De szerintem ha egy bichon szőre ennyire zavar, ami ugye közismerten alig szőröz, akkor a vizslától megőrülnél.

2011. okt. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Hááát, annyira azért csak nem zavar ám. :) Imádom a kutyám, ennél 1000* több szőrt is elviselnék érte.

Köszi a választ amúgy! Ma is fésültem és ma is nagyon sok szőrt szedtünk ki...

2011. okt. 8. 21:40
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi de egy havaneset nem kell/lehet furminátorozni mivel nincs aljszőre és nem vedlős.csak a vedlésre képes és aljszőrrel rendelkező fajtáknál lehet használni mert bár lehet ki szedi a havanese szőrét is de hogy annak nem tesz jót az tuti!kutyakozmetikus vagyok plusz havanesem is van és rövid szőrű fajtám is van(ő egy kanári)és rövid szőrnél nekem is nagyon jól kiszedi az elhalt szőrt de őszintén megmondom hogy eszembe se jutna nemhogy havanesnél de a bichonok csoportjába tartozó kutyáknál sem használni.ez csak jó tanács hogy ne tedd mert idővel nagyon megritkulna a szőre és az nem valami szép látvány arról nem is beszélve hogy lassan nagyon hideg lesz és nem fog védőpajzsként funkcionálni a mínusz fokban.inkább válts halas tápra(ha megeszi az enyém nem díjazza) pl.Orijen-re és adhatsz neki kutyáknak gyártott lazac olajat is mellé meglásd javulni fog a helyzet.szép napot!
2011. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!