Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövid szőrű magyar vizsla a...

Rövid szőrű magyar vizsla a lakásban?

Figyelt kérdés

Kinek milyen TAPASZTALATAI vannak (nem véleménye!!!) ezzel kapcsolatban? Pl. sok szőr van a házban, nincs szaga az állatnak, ha rendszeresen fürdik, jól érzi magát a lakásban, nem rágcsál...stb.?

Egy kutyát tartunk a lakásban már, ő egy havanese, neki borzalom a szőre... Tudom, h nagy a mozgásigénye, ezzel nem lenne probléma, mert egy 1 hektáros telken élünk...

Köszi!


2011. okt. 5. 14:06
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Értem, hát biztos értesz ehhez, én csak laikus vagyok, de sokkal szebb utána a kutyus szőre. És, hogy a bichonoknak nem hullik a szőrük... Azt bárki elhiszi, akivel nem él együtt egy ilyen kutya, mert hát lássuk be, lehet nem annyi szőre hullik ki, mint másik fajtáknak, de azért olyan nincs, h egy szőrzet ne hulljon, ha konkrétan nem is vedlik az állat. Mi sem vedlünk, mégis folyamatosan hullik a hajunk, igaz kevés, de az is észlelhető takarításkor, főleg, ha hosszú a hajunk.

A másik érvem, ami miatt "bátran" kezdtem el használni, az ez: [link]

A felsorolt fajták között ott szerepel az én kis szerelmem is.

Egyébként Acana táppal etetem a kutyám, mert fehérje allergiája van.

Hát, most aztán totál elbizonytalanodtam. :S

2011. okt. 13. 14:33
 22/27 A kérdező kommentje:

[link]

Itt pedig azt írják ne használjam. :S

Most fésültem meg a kutyusom, de nem furminatorral, csak a moszkvai őrkutyánkat fésültem vele, neki viszont nagyon szép lesz a szőre, illetve sok aljszőr jön ki, de ugye csak a felesleges? Mert most nem nagyon bízom ebben az eszközben.

És nagyon szépen köszönöm Neked, hogy felhívtad erre a figyelmemet, még szerencse, h csak párszor használtuk és akkor is nagyon "húzott", így maradunk mindenképp a régi fésűinknél.

De sehogy nem fér a fejembe, h a gyártó oldalán, vagy hivatalos oldalon, h lehet fenn a havi, mint ajánlott fajta, sokkal inkább odavágna egy csivi, nem?

2011. okt. 13. 15:28
 23/27 anonim ***** válasza:
Igen a gyártó vagy véletlen írta oda a havanese-t vagy direkt azért hogy minél több kutyás megvegye az is akinek nem is kellene.sajnos.de az igaz rá hogy csak a felesleg alj szőrt szedi ki e miatt sem lehet jó a havának mivel neki általában csak alszőrük van de vannak egyedek akiknél megjelennek korona szőrök is(fedőszőr). ettől függetlenül nem szabad náluk használni mert végül is rendszeres használat mellett kiszedi a szőrzetét de a moszkvai kutyusodon nyugodtan lehet használni de csak finom mozdulattal kell végig simítani.Acanából melyiket eszi?a bárány almásat?mert mert a szőre miatt eheti akár a halasat is az is jó az allergiájára plusz ha tudsz ruházz be profi samponra és balzsamra amikben szintén van érzékeny allergiás bőrre való is.ha gondolod nézz szét a zanni.hu-ban a kis kiszerelésü sampon és balzsam nem sokkal drágább mint a kereskedlmi célra gyártott gagyi sokszor többet ártó mint használó termékektől.hidd el össze sem mérhető a selymes szőr érzése és nem utolsó sorban a lehengerlő illat.bár ami a te kutyusodnak való azok nem olyan illatosak tekintettel az érzékeny bőrre.na és a halolaj ami nem csak a szívnek tesz jót de a bőrnek,szőrnek is sokszor önmagában megoldást jelenthet.ja és a zanni nagyon pontos és precíz ami a szállítási időt illeti.múlt héten csütörtökön rendeltem meg és pénteken már meg is hozta a postás ami nagyon fontos volt mivel vasárnap indultunk ki a
2011. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
a kis tündérkémmel Hollandiába és a csoda cucc nélkül sehová sem megyünk :) tényleg mindenki a selymes szőrén van kiakadva hogy az övéké miért nem ilyen mikor ők a fressnapf-ból veszik a sampont erre én mindig csak halkan:D : "az egy nagy nulla,kár volt megvenni" Sokáig elég a kisebb kiszerelés mivel a hígítási arányt be kell tartani hogy ne mossuk a lefolyóba a jó sampont és lássuk be arra már tényleg drága is lenne.Szép napot! ja és ha gondolod küldök referencia képet a saját kutyusomról amin tuti látni fogod a lényeget!
2011. okt. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, nagyon örültem neki! A bárányosat eszi, de van amikor halasat is kap, váltogatom közben... Sampont már évek óta mi is a Zanni-ból rendelünk és tényleg elképesztően meg vagyok elégedve vele. Van balzsamunk is, meg két féle samponunk, egyik kifejezetten gyógysampon, korpás bőrre. Ezek mellett vitamint is kap rendszeresen...

Szóval ezekkel nincs gond!

2011. okt. 23. 20:24
 26/27 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Mi ugyan vidéken lakunk, kertes házban de ennek ellenére bent van a vizslám. Eleinte próbáltuk kerti kutyusnak nevelni, de folyton sírt ezért be-beengedtük aminek az lett a vége, hogy saját kis kosara van az előszobában. Nagyon szeretjük, családtagnak számít. Nappal ha nincs senki itthon (ami ritka mert a nyugdíjas nagyszüleimmel élünk együtt) kint van a kertben, de ha beakar jönni, bejön. A szőre a miénknek is hullik, de mire való a porszívó... mondom én.:) Amúgy nagyon jó kutya, átalussza az éjszakát a saját helyén, ha kiszeretne menni odajön és "szól", bútorokat SOHA nem rágta meg, nem büdös mivel tisztán van tartva. Ja és nagyon szeret emberek között lenni ergo ahol mi vagyunk, ott van Ő is. Ha tv-zünk, Ő is odafekszik a kanapé mellé, ha délután ledőlünk ott alszik ő is az ágy mellett, ha főzök ott sündörög Ő is a konyhában. Egyszóval tényleg nincs vele semmi baj!:)
2011. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat! Jó vizslázást! :)
2011. okt. 31. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!