Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszert ajánlanátok...

Milyen módszert ajánlanátok agresszió ellen?

Figyelt kérdés
A kutyám egy jó ideje nagyon agressziv lett idegen kutyákkal.Most 7 éves.Kb. 1 éve kezdődött,hogy szinte minden ismeretlen kutyának neki akar menni.Már próbáltuk a "kizökkentős" módszert,lenyomni a földre,stb.,de sajnos egyik sem hatásos.
2011. okt. 5. 21:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 8 éves, labrador szukám van. Hasonló problémám volt. Az én kutyám is minden kutyára agresszívan reagált. Aztán olvastam valahol, hogy ha ideges vagyok, a kutya megérzi, ő is feszült lesz. És rájöttem, hogy minden agressziója azért volt, mert ahogy megláttam egy kutyát, már elkezdtem idegeskedni hogy jajj, póráz nélkül van, mit csinálok ha összeverekednek, és mit kezd a nagydarab kutyájával a 10 éves kislány..stb. azóta ha meglátok egy kutyát, ügyelek arra hogy nyugodt maradjak, és azóta nem agresszív, megszaglássza a másik kutyát, és ennyi:) Nem vagy esetleg te is feszült, ha megláttok egy másik kutyát?
2011. okt. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy van ebben valami,mert már előre stresszelünk,hogy mi lesz,ha túl közel van a másik kutya.Már tudjuk előre,hogy mi fog történni... Volt az a módszer is,hogy nem kötöttem meg,hagytam,hogy ha valami olyat csinál,akkor "vállalja érte a felelősséget"..,mert ilyen tanácsot is kaptam,hogy hagyjam ott,aztán majd megijed... Na,aztán rohantam vissza,mert nekiugrott egy spánielnek,aztán napokkal később meg egy szetternek... Nem győztem elnézést kérni.
2011. okt. 5. 22:00
 13/16 compactegon ***** válasza:
71%

CSAK úgy fog menni, ha nyugodt maradsz. nekünk elég vehemens amstaff-szukánk van, borzol rendesen. mióta lesz#rom a szembejövő kutyát, azóta nagyjából negyedére esett vissza az izgalmi állapot száma. 3 egyszerű mozdulatsort alkalmazok, ha mégis:

1.kutya előttem menne rá a másikra, jobb láb előre, megakadályozva ezzel a továbbjutást.

2.erre nyilván hátrafelé kerülne, de arra már én húzom felfelé-előre a pórázt (nem szólok hozzá, ne kösse össze se kellemes, se kellemetlen élménnyel a találkozást)

3. amint rám figyel máris kedves szavak és jutalomfalat.

sok sikert.

2011. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. okt. 8. 16:31
 15/16 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az ivartalanítás lesz a megoldás (persze előtte egy alapos vizsgálat, meg a műtét előtt egy vérlabor a minimum)

Ha teheted laparoszkópos módszerrel műttesd. ( van már Magyarországon is; Pl.: http://www.youtube.com/watch?v=frf3l14b4N8&feature=youtube_g.. )

2011. okt. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
már rég ivartalanítva lett.....,de írtam is az elején....
2011. okt. 12. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!