Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör módszer - jó módszer?

Tükör módszer - jó módszer?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni, hogy Te mit gondolsz erről a kiképzési formáról? Mennyire lesz a kutya szófogadó? Örökké adogatni kell mindenért a jutalomfalatokat neki, vagy csak amíg megtanul egy-egy parancsot teljesíteni? Éles helyzetben mennyire lesz megbízható a kutyám jutifalat nélkül teljesíteni egy feladatot, ha rendszeresen járok vele suliba, és itthon is minden nap időt szakítok a gyakorlásra vele? Ez Cesar Millan tanaival mennyire egyező szemszög? Szerinted melyik a legjobb (legeredményesebb) oktatómódszer jelenleg?

(Ez egy felmérés, kíváncsi vagyok, Ti mit gondoltok erről? A gondolatmenetetek továbbfuttatását is szívesen elolvasnám, szeretném, ha kifejtenétek a tényleges gondolataitokat a témával kapcsolatban.)


Köszönöm! :)


2011. okt. 8. 07:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Tudod lehet, hoyg te egy istenadta tehetség van, meg az is lehet, hogy nem fogtál még ki igazán kemény dió kutyát. Egész életemben kutyáztam, nem éppen könnyű kutyákkal, és egészen 23 éves koromig míg az első saját kutyám elment minden ment, minden működött, remek jól nevelt kutyáim voltak.

Aztán kifogtam egy domináns, de bizonytalan über zsákmányos kutyát, és a problémák megoldására egyszerűen nem volt eszközöm, ezért kénytelen kelletlen pórázra került, és nem is került le róla a védőösztönös érés alatt gyakorlatilag egyáltalán, ezzel aztán totálisan szétcsesztem a szocializációját, meg gyakorlatilag mindent. Végül ivartalaníttattam, aminek az lett az eredménye, hogy a domináns kanomra lépten nyomon rámentek az ivaros kanok, és nem szálltak ki a seggéből. Remélem el tudod képzelni milyen szintű frusztrációt okoz ez egy ilyen kutyában a védőösztönös érés időszakában.

Hát én ebből a csávából a Tükör módszer nélkül nem tudtam kimászni. Szóval lehet szídni a módszert, de elég sok kutyának és gazdának a megváltást hozta meg.

2011. okt. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

és az tudod okoska , hogy hány kutyát altattak már el a csodamódszered, meg a "hozzáértő kiképzők" miatt?

mert amilyen helyzetet nem tudnak megoldani akkor azzal jönnek, hogy genetikai hibás, idegbeteg a kutya és még tudós etológusaink ebben meg is erősítik a gazdikat (ahelyett, hogy azt mondanák keressenek egy felkészültebb trénert)-sajnos kutyáéletek is bánták már ezt a "világhírű szakértelmet"!:(

2011. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
89%

Micsodaaaaaaa? Azért hazudozni már tényleg ordas nagy pofátlanság. Soha, semmilyen kutyát nem altattak el Tükör oktatók javaslatára, ez 100%-ig biztos. A hibás, idegrendszeri problémás, stb. az tipikusan a hagyományos vagy parforce kutyaiskolák dumája, amikor valamilyen problémát nem old meg a nyers erő. A Tükör-terápiának éppen az a célja, hogy sérült, esetleg idegrendszeri problémás (bár ilyet Tükör oktató a legritkább esetben sem ejt ki a száján) egyedeket is egy élhető szintre gyúrjanak fel. Sem az agresszióproblémás kutyák, sem a túl félénkek nem szoktak kifogni az oktatókon. Láttam már durva eseteket, más iskolákban menthetetlennek ítélt kutyákat terápián bőven, és valamilyen megoldás mindig van. Ha 100%-os nem is lesz, de élhető igen.

Ne haragudj, de ez a lehető leg alaptalanabb vád, amit fel lehet hozni, és innentől nyilvánvalóválik, hogy a véleményed teljesen hiteltelen, mert szart se tudsz a módszerről csak a szádat járatod.

2011. okt. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!