Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese kutyám lesz,...

Bichon havanese kutyám lesz, mire készüljek fel?

Figyelt kérdés

Miket vegyek neki?

Szőnyeget, vagy rendes fekhelyet vegyek neki?

Milyen legyen a tálja? (melyik lenne a legjobb, és mekkora)

Mekkora legyen a hámja? (elég a legkisebb ?)

Milyen fésű kell neki?

Száraz táp, vagy konzerv, vagy esetleg házi koszt?

Játék közül melyik a legjobb, amivel a legjobban szeret játszani, és ami nem veszélyes rá?


2011. okt. 9. 11:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és még azt olvastam, hogy 2-3 hetente féregirtózni kell. Hol kell venni ilyet? Ez injekció vagy tabletta?
2011. okt. 9. 11:05
 2/7 anonim ***** válasza:
hát fekhej az végülis mindegy mindent szeretnek de azért szerintem jobb ha valami kis font kosarat veszel puha párnával, sokat kell fésülni ,naponta..én ilyen négyzetalakú kefét vettem neki amivel jól lehet kigubancolni. sokatkell mozgatni ha lakásban akarod tartani, kb fél óráig képes az enyém folyamatosan futkározni :D nagyon értelmesek könnyen tanulnak, kis (de azért ne tudja lenyelni) labdák után nagyon szeret futkározni de más játékokat is szeret , ja! meg ilyen húzigálos játékokat is szeret játszani,aamihez jó egy rongy is de ilyen játékot is vehetsz neki. tál legyen fém vagy ilyen kemény műanyag , a mérete hát...az olyan közepes kb szerintem a száraztáp jobb , főleg kis korban mert akkor erősek lesznek nagykorában, de ilyen kis pici bogyóméretű legyen a táp mert a nagyobbakat nem nagyon tudja összerágni , vagy legalábbis csak nagyon lassan...de azért néha én is kedveskedek neki konzervvel meg valami maradékkal;) remélem hasznos volt ! sok sikert!
2011. okt. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(előző) állatorvosnáál szerezhetsz tabikat
2011. okt. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekünk most van egy 4 hónapos havanese-ünk :)


mi tápból a happy dog mini baby-t veszünk neki imádja és nem megy tőle a hasa se.. de a házi kosztot is szereti , de a nagyon fűszeres és zsíros ételeket ne kapjon... mi mindig ha van egy zöldséges rizs akkor a táphoz hozzá keverjük és imádja.. nekünk eleve volt egy bichon kutyánk neki van egy kosara és abba mi régi pokrócot teszünk van 2 db és mindig egyiket kitudjuk mosni de összeségében a mindenhol elalszik...a pórázból nekünk van egy flexi meg egy normál textil rövid póráz most a flexivel viszük mert sokat szeret rohangálni persze a másik kutyánkkal mindig játszik ezért mi sokszor kivisszük őket a parkba hogy kirohangálják magukat...

de ami fontos hogy levinni sétálni csak a 3. oltás után szabad és még akkor is várni 5 napot..utána már csak veszettség oltást fog kapni de mivel az országban a veszettség nincs jelen így kevés az esély hogy elkap vmit..de ha kóbor ebet látsz akkor vedd fel...fontos hogy amikor már le lehet vinni sétáltatni akkor enged oda a többi kutyához hogy barátságos legyen velük...elmész amúgy egy állatos boltba ilyenkor szerintem jobb egy nagyobba elmenni mint pl az alphazoo,fressnapf és ott is kérhetsz segítséget meg mondom milyen kutyának szeretnéd és akkor megmutatják a dolgokat..a sípolós játékokat imádják meg a labdákat csak ne legyen túl kicsi..



nekünk olyan fésűnk van amilyen a jobb oldali:

[link]


ha van még kérdésed akkor írhatsz privátba is , segítek bármiben..

2011. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2011. okt. 9. 16:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem szintén havanese kutyusom van.

Áprilisban lesz 2 éves.

Nem kell kéthetente féregírtó. Nem tudom hol olvashattad.

Az én kutyusom kislány szép hosszú szőre van.

Mi kéthetente ( kell is kéthetente fürdetni) szoktuk fürdetni. Szőrápolása : egy kefe , csomó oldó spray , és emberi samponnal fürdetjük mivel a havaneseknek inkább az ember hajhoz hasonló szőre van , és sokkal szebb és selymesebb lesz az emberi sampontól.

Aztán még egy egész fésű készlet.

Nagyon keveset eszik a kutyusom , de általában reggel tápot , délben konzerv ( nem eszi meg a sz*r minőségű kaját ) , és néha házi koszt.

A kutyusom egy kosárkában vagy a mi ágyunkban alszik.

Sok plüsse van azokkal játszik meg sipólos rágókák.

2011. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ikszdéé31 ***** válasza:
Nekem is ilyenem van.Először is készülj fel hatalmas nagy szeretetre:D imádnivalóóóóó.Én az enyémnek 2ágyat is vettem már.De a kis drága az én ágyamban alszik velem.Sok játéka van, és érdekes, de mindegyikkel játszik:) Hát tál, szerintem ami megtetszik neked, az enyémnek dupla tála van.Az egyik felében víz a másikban pedig mindig a száraz táp. Royal canint adok neki, de keverem más táppal, pedigree, chappy vagy bármi mással.És van még egy sima tálja a "házikosztnak" ugyanis vettem direkt kutya szakácskönvet, és abból főzök neki.:D A vizes tál, eléggé mély, és naponta többször cserélem neki a vizet.Állítható hámot vegyél neki.Ja az én kutyám a konzervos kutyakaját nem eszi meg.(azért vettem a szakács könyvet).Lehet kapni kutyáknak olyan csomagot, h min. 4-5 féle fésű van benne.Ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan irj privibe:)
2011. nov. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!