Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem jelenthetem fel az illetőt...

Nem jelenthetem fel az illetőt. Mit csináljak? 16

Figyelt kérdés
A minap voltam a rendőrségen állatkínzásért feljelenteni vkit. Az illető egy alom kutyát ölt meg, csak azért, mert nem volt kedve gazdát keresni nekik. Névtelenül akartam volna feljelenteni, mert az őseim nem engedték volna, nem akartam, hogy megtudják. De kiderült, hogy nem jelentgetem fel névtelenül, így sajnos nem tettem meg. Most beszéltem édesanyámmal, aki tiltja. Ha apámnak beszéltem volna erről, ő meg is ver. Idegenek azt mondják, hogy gyáva vagyok mert félek a veréstől és én sem vagyok jobb az állatkínzónál ha annyiban hagyom a dolgot. Most mit csináljak ? Veressem véresre magam vagy mi ?
2011. okt. 11. 19:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát ja. Az ilyen embert tarkón kellene vágni egy baseball ütővel!

Mellesleg meg én is azt hallottam, hogy ha rögtön megöli őket, akkor az nem számít állatkínzásnak. De miért nem ????!! Ja, és hogyha így feljelentem és nem tudom bizonyítani, hogy kínozta a kutyákat (feltehetőleg csak simán agyonütötte őket), akkor az illető feljelenthet amilért valótlant állítottam róla. Holott megölte a kutyákat, csak előtte nem tekerte ki a lábukat.

2011. okt. 11. 20:32
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha van bizonyíték a kezedben arról, amiért fel akartad jelenteni, csak akkor lehet megtenni. Bizonyíték nélkül semmire sem mész.
2011. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Arra van bizonyítékom, hogy megölte őket, de nem tudom hogy hogyan.
2011. okt. 11. 20:40
 14/16 anonim ***** válasza:

kár a gőzért.

ennél sokkal durvább dolgokat is csinálnak állatokkal, mégsem történik semmi.


tudod, az én falumban hány kutyát tartanak egész életükben láncon? hánynak nem biztosítják az orvosi ellátást, ha eltört a lába, vagy megvakult a fél szemére?...

hány van alultáplálva, és mennyit vernek???...


a kiszökött kutyákkal én foglalkozom, legyen félős vagy agresszív, sovány, vagy vak...


nekem 4 kutyám van, de ha sétáltatok, kb. 8-10 kutyával vagyok körülvéve, mert a falu kóbor vagy kiszökött kutyái is hozzám csapódnak.


és feljelentettek.

engem.


miért? - mert a megengedett 2 helyett 4 kutyám van.


isten bocsássa meg, hogy nem hagytam az utcán éhenhalni egy félholtra vert vemhes szukát.



még csak 16 éves vagy, a Te korodban én is ilyen vehemens voltam...

rá fogsz jönni, hogy sajnos a világban túl sok rossz ember van ahhoz, hogy egy feljelentéssel rendet lehessen tenni.


Amit tehetsz:

Szórólapozz...


Beszélj a helyi állatorvossal, hogy nem akar-e ivartalaníttatási akciót beiktatni (mondjuk tavasszal szokták), és te nyomtass egy adag szórólapot, amin tájékoztatod az embereket, hogy mennyivel egyszerűbb, jobb és OLCSÓBB ivartalaníttatni az állataikat, mint gazdát keresni a kölyköknek, etetni őket, stb... (a doki segít szerintem majd a megfogalmazásban...)


vagy, ha nem vad a szuka, én a helyedben lehetőleg titokban pórázra venném, és elvinném az orvoshoz ivartalaníttatni.

a gazda tudta nélkül.

saját zsebből.

viszont a varratszedésig jobb lenne, ha magadnál tartanád a házban...

a pasi majd azt hiszi, elkóborolt a kutyája...

aztán egy hét múlva visszajön.


ebbe talán belemennek a szüleid. (bár a leírtak alapján nem hiszem.)

2011. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A szukát jó körülmények között tartják, a ház kerítéssel van körülvéve és ráadásul a kutya általában bent van a házban. Sehogy sem tudnám egyszerűen elvinni. A szüleim meg egyenesen őrjöngenének, ha meghallanák, hogy elloptam egy kutyát, hogy ivartalanítsam. Azon csodálkozom, hogy a szukát tényleg teljesen normális körülmények között tartják, és ahogy levettem, szeretik nagyon. De akkor hogy képesek megölni a kölykeit? Meg úgy egyáltalán!
2011. okt. 12. 10:11
 16/16 anonim ***** válasza:
Telefonon jelentsd be a rendőröknek névtelenül!
2012. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!