Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek kettő, vagy annál több...

Akinek kettő, vagy annál több kutyája van, az anyagilag hogy bírja? Vállalnál-e két kutya tartását?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 00:20
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Nekem óriástestű kutyám van, egyet tartok. Prémiumtáppal etetem és bizony nem olcsó. Ha lenne még egy, szintén óriás testűt választanék. Két kutyát viszont már nem bírnék el anyagilag, így ennek az egynek megadok mindent, ami szükséges neki :) - én a gyerekvállalással is így vagyok, egyet, de azt tisztességes körülmények között felnevelni.
2011. okt. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 Akiteki ***** válasza:
100%

15 kutyám van. Gyakorlatilag rájuk keresek:))

Csak a kaja havi 50 ezer. (Heti 1 zsák Royal Canin kedvezményesen) Az oltások ára elhanyagolható, évi 1-2x. Ehhez jön még évente 1-2 ivartalanítás, minimum 2 havonta a spot-on. Előfordulnak balesetek is. Múlt héten pl. az agaram beleakadt az almafa kiálló letört ágába. Szépen felszakította a bőrt. Orvos, varrás, injekció. A kiállításokat meg sem merem számolni, mennyibe kerülnek.

Télen kicsit hozzájárulnak a költségekhez, mert fellépnek egy színdarabban, a gázsi kb. 1 heti kajájukat fedezi.

Ja, és még a macska. Ő még válogatós is, nem eszi meg csak a prémium tápot és a zacskós whiskast.

2011. okt. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Nekem 4 kutyám van és 3 macskám.


4 kutya:

- egy 6 kilós keverék kölyök

- egy 18 kilós felnőtt keverék (vemhesen kiverték, nagyon sovány volt, én meg elhoztam, az ő kölyke a pici.)

- egy 28 kilós holland juhász (menhelyi)

- egy 45 kilós, 7 hónapos közép-ázsiai juhász kölyök

(egy szaporítótól. a szüleit 2x2 méteres "kennelekben" tartják, szegények őrjöngenek...)


A közép-ázsiai Happy dogot kap, a többiek Romeot. (ismerős vagyok?:D...)

Ez így havi 15.000 ft kb.


Kettővel kutyaoviba járok (11.000 ft/10 alkalom), a kájt pedig a legközelebb induló tanfolyamra is befizetem (50.000 ft).

(Ezen nem spórolok, mert voltam 6000 ft/hós kutyasuliban is, hát,... kritikán aluli volt.)


+ kutyafelszerelés (jó esetben egyszeri kiadás):

4 flexi, 4 póráz (+ egy kiképzőpóráz), 4 nyakörv, szájkosár (olcsó textil), autóba rács, 1 kutyatáska (mert a legkisebb segítőkutya, és mindenhová magammal kell vinnem, de megértem, ha egy üzletben nem örülnek, amiért a 4 lábán jön.), 2 kutyaház (az elsőt a nagypapám építette, a másodikat én, az anyagköltség a másodiknál kb. 15.000 ft), klikker, jutalomfalat (párizsi), jutalomfalat tartó, világítós nyakörv 1 db, kutyajátékok minden mennyiségben, és saját agility pályát építettem a kertben (anyagköltség kb. 20.000 ft gombaölővel, lenolajjal, zománcfestékkel együtt, de még a kovácsnál csináltatok "kukacot")...

kb. 50.000 ft.



A cicáknak:

alom, alomtálca, kaparófa, játék, cicakaja...

(a cicajátékot én gyártom.)



Én úgy bírom anyagilag, hogy iszonyatosan lesem az akciókat...

Az alomtálcát 7.000 helyett 3.000-ért hoztam (tetős), a kutyakaját netről rendelem, a kaparófa 1500-ért volt kiárusítva, az Aldiban belebotlottam nagyon olcsó kutyafelszerelésbe, a macskaalom és a táp szintén onnan van, még "kutyatársasjátékot" is tudtam venni!:D

Szóval nyitott szemmel kell járni...


A kutyaházhoz rengeteg otthoni maradékot használtam fel, régi pulcsikkal és polifómmal szigeteltem, az agility pályához meg a kutyaház elemeihez összesen 100 forintért vettem a fatelepről hulladékfát, stb...



Az állatorvossal nagyon nagy mázlim van, tudja, hogy egy seregnyi állatom van, és gyakorlatilag anyagköltségért gyógyítja az állataimat...

(ivartalaníttatás pl. 8.000 ft)


Anyagilag úgy bírom, hogy minden pénzemet az állataimra költöm.:D

(már) nem járok bulizni, ösztöndíjjal tanulok és sokat diákmunkázom + ha jó idő van, tűzzsonglőrködöm.

Ha magamnak veszek ruhát, azt csakis turkálóból, vagy a barátnőimtől megöröklöm a régi cuccaikat...

Nem sminkelek, meg ilyesmi, felesleges dolgokra nem nagyon költök.


Most eléggé elvékonyodott a pénztárcám, de ez a kutyaház, az agility pálya meg a kutyasuli miatt van...

majd szép lassan csak visszahízik...:)

2011. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

2 kutyám van.

Az oltás évi 20ezerből megvan (nagy kombinált + lyme).

Féregtelenítés mondjuk évi 10ezer (negyedévente 1x).

A kaja napi 200 Ft (hús + gabona + zöldség). Heti 6x etetek, úgyhogy kb. évi szinten 65ezer forint.


Összesen legyen minden hülyeséggel együtt évi 100ezer forint, tehát havi 8500. Két kutyára. Ja, és egyik sem kis termetű.

2011. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 MME ***** válasza:
100%

Két kutyám van, összsúlyuk 52 kg, az etetésük havi 17 ezerből jön ki, a kiegészítések pedig még 15E Ft-ba kerülnek.

Ezen kívül nagymamámtól és nagynénémtől szoktam kapni ingyen húst, tojást és házi túrót, meg zöldségeket a kertből - különben több lenne a tápfogyasztásuk.

Külső élősködők ellen nem tudom őket védeni, mert nem találtam hatásos spot ont, sem nyakörvet (ilyen költségem nincs), úgyhogy ha kell, akkor Neostomosant vagy Piret Mix-et használok, ezt nem tudnám összeszámolni.

Állatorvosra súlyos pénzeket kellett eddig minden évben áldoznunk... Sérülés, betegség mindig akadt...

Nem könnyű, de mindig én vállaltam a felelősséget értük. Évek óta fillérekért veszek magamnak ruhát, már ha veszek, 3 éve nincs semmi más az életemben, sem időm, sem pénzem nem lett volna rá.

Nekem egy kutya nem kutya, természetes, hogy kettőt tartok, sőt, amint teljes fizetést kapok, újra ideiglenesezek vagy bővülünk állandóra - esetleg mindkettő.

2011. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon drága kajákkal etetitek a kutyáitokat... Eddig szinte mindenki a dupláját költi kajára, mint én a 2 kutyámra.
2011. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Milyen kutyáid vannak, milyen táppal eteted őket?

2011. okt. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
63%

igen, kedves utolsó, mert nem akarok úgy járni a mostani kutyáimmal, mint a szüleim a 2 évesen hozzánk került kájjal, hogy a kutya 8 évesen meghalt csontrákban, mert az előző gazdája, és mi is maradékkal meg tescos trágyával etettük.


van, amelyik kutyának kutya baja, van, amelyik belehal.

2011. okt. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
58%

Egy 60kg körüli már majdnem felnőtt pásztorkutya és egy fiatal agár.

Én csakis hússal etetek. Csirke- vagy egyéb szárnyas farhát, fej, nyak. Ha olcsón találok, akkor marha belsőség. Ezek nyersen mennek, leöntöm a megfőzött rizzsel, kukoricadarával, búzadarával vagy zabbal. Ehhez még adni szoktam valamilyen zöldséget.


A fejes-nyakas farhát kilója kb. 70-100ft között van, a gabona félék és a zöldség pedig minimális összeg.

2011. okt. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
38%

Nyersen? Én úgy tudtam, hogy húst nem lehet adni nyersen.

Nyilván az a legjobb, ha az embernek van annyi ideje, hogy saját maga állítsa össze a kaját a kutyájának. Ez barátnőméknél teljesen kivitelezhető, mivel ők otthonról dolgoznak. Hozzáteszem a kutyájuk fél éves korára túl volt etetve, sántított, nem bírták a csontjai/izületei.

Én viszont azon az állásponton vagyok, hogy egyrészt nem értek hozzá, nem tudom a pontos arányokat, hogy miből mennyire van szüksége a kutyámnak, így inkább nem kísérletezek az összeállítással, a gyártókra bízom. Ők nyilván jobban értenek hozzá, mint én.

Ettől én nem ítélek el senkit, aki nem táppal eteti a kutyáját, hanem külön főz neki, csak akkor azt tegye hozzáértéssel! Ha nálatok nincs semmi gond, akkor ez így rendben is van.

2011. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!