Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek kettő, vagy annál több...

Akinek kettő, vagy annál több kutyája van, az anyagilag hogy bírja? Vállalnál-e két kutya tartását?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 00:20
1 2 3 4
 21/36 MME ***** válasza:

Honnan szerzel ilyen olcsón húst? Meg a többit?

Én eddig csak úgy tudtam megoldani, ha mi termeltük. De húshoz jó kis tenyészet kéne, mert az napi 3 kg lenne a két meglévő kutyámnak, és nem gagyit akarok, amiben nincs is szinte tápérték, viszont van sok minden más, hanem szabadtartású, egészséges (bio) húsokat. Az meg elég drága. Úgyhogy csak ritkán veszek boltban...

Tápból is olyat kapnak, amelyben minden összetevő biztonságos, megbízható helyről származik.

2011. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Csak az vállaljon 2 kutyát aki tisztában van minden költségével és fedezni is tudja azt.Én egyetem mellett azért dolgozom, hogy a 2 kutyámnak mindent biztosítani tudjak.2 nagytestű kutya, Acanát esznek és az egyik csirkeallergiás, a hypoallergén változatát eszi ami havonta több mint, 20 ezer.Persze ez érdekes módon a tenyésztőnél nem derült ki, hogy allergiás lenne a csirkére :) Emellett havi 10 ezer a kutyasuli nekik, mert 1 hónapra 5 ezer egy bérlet.A dokinál is ugyebár a legtöbb dolog kilóra van, szal méretfüggő a dolog, egy kistestű kutyánál minden a felére csökken kb :)
2011. okt. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Nyersen. Semmi baja nem lesz tőle, mivel hőkezelve van (fagyasztva, amit kiolvasztok). Nyersen csak disznóhúst nem érdemes adni, bár az is ritka, hogy megbetegszik a kutya aujeszkiben. Sokan a vadhúst is megfőzik. Azonban a szárnyas simán mehet nyersen.
2011. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Piacon is kapsz olcsón húst. Persze olyan kutyánál, ami 3kg-ot eszik, ott már kicsit drágábbra jön ki. A pásztorkutyák hiába akkorák mint egy bernáthegyi, eleve kevés táplálékra voltak szelektálva, 1-1,5kg-ot eszik meg kb. naponta.
2011. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Nekem egyenlőre egy van, ő 10 kilót nyom :) És hamarosan jön mellé még egy, ő 35 kiló körül lesz majd felnőttkorában.

Anyagilag elég megterhelő lesz, ezért nem is tudjuk bevállalni előbb, pedig már lett volna rá lehetőség, ott volt az alom és benne a megfelelő kutya.

A vételára is nagyon sok, aztán a felszerelések, a kiállítások, a prémiumtáp...

A mostani kutyámra is sokat kell költeni, pedig őt sokkal olcsóbban vettük és nem is járunk kiállításokra.

Mindig jön valami költség, például megtalálom a tökéletes pórázt a mostani 5-6 meglévő pórázunk után, kell egy nagyobb jutalomfalattartó(3000 Ft), elhagyom a klikkert, kell egy új, vagy kell egy hám (5000 Ft egy 10 kilós kutyának. A nagynak simán lesz 10000 is...), vagy épp egy új pléd az ágyába, néhány új játék, frizbi (darabja minimum 2000 ft), kakis zacskó, egy új tál, szállítóbox (20ezer volt, ha jól emlékszem, ez is nagyon sok lesz a nagytestűnek),és a többi... Szóval mindig jönnek olyan költségek, amire nem számítok.

Az új kutyánál is sok lesz, remélem, megtaláljuk a módját, hogy mindene meglegyen, és nekünk is maradjon vésztartalék. Maximum majd visszafogom magam és csak akkor megyünk kiállításra, ha a közelben lesz.

A kutyasuli viszont nagyon sok pénz, a mostani kutyámmal eddig körülbelül 90ezer forintot kutyasuliztunk el, plusz a benzin, meg a kolbász, mert oda finomabb jutalomfalat kell...

Tápból mindig akkor veszek, ha akció van. Változó, hogy mit kap, még kísérletezek. Az elején sajnos Pedigreet evett, mert későn jártam utána, hogy mit kéne neki adni. Aztán evett Dog Chow-t, Happy Dogot, Pro Plant. Tápfutárról rendelek, ha látom, hogy épp akciós a bizonyos táp, akkor megveszem nagy kiszerelésben (15-18 kiló), ez nagyon sokáig elég, főleg, hogy házi kosztot is kap).

A másik kutyának biztosan prémiumtápot fogok adni legalább az első másfél évben, nehogy rosszul fejlődjön, aztán járhassunk orvoshoz, meg bajok legyenek vele.

2011. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Egyébként mindenről lemondok a kutyáért, az összes ünnepre kutyás dolgokat kapok, mondjuk a kutyasulis tanfolyamot, vagy pénzt a kutyára, meg ilyenek. Nagy áldozatokkal jár, de megéri :)

2011. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Akiteki ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a hús a legdrágább.

Farhátat valóban kapok 100 ft. körül, de az nem hús. Soványak lesznek tőle a kutyák, akármennyit adok.

Ha kapok olcsón húst, az 200 ft alatt nincs. Hozzá még a rizs vagy a tészta, meg nekem a zöldség is pénzért van.

Múltkor egy hétig főzőcskéztem. És legalább egy kilónyi kaját kellett adnom, hogy jóllakjanak. Dupla annyiba jött ki, mintha táppal etetek és még nem beszéltem róla, hogy naponta órákig csak a kutyáknak főztem, két hűtő csak az ő kajájukkal volt tele.

2011. okt. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, a segítséget, a tippeket! :)
2011. okt. 13. 22:42
 29/36 anonim ***** válasza:

Akiteki:


A hús a legdrágább? Pont hogy a táp a drága. Ráadásul még a prémium tápok nagy része is alig tartalmaz igazi húst. Toll, csont, bőr, egyéb vacak van beledarálva.

A csirkefarháttal pont az egyik gond, hogy kissé hízlalja a kutyát, mivel zsíros.

Ismerek olyat, aki darált halhússal eteti a kutyáit, mert egyszerűen iszonyatosan olcsón hozzájut egy halüzemből. Valószínűleg az egyik legjobb táplálék kutyának.


Tésztát csak nagyon ritkán adok, ha megmarad valami maradék. A rendszeres tészta nem tesz jót a kutyának. Eltömi és nem is tudja rendesen feldolgozni.


A minőségi táp előnye, hogy egyszerű és tiszta munka, hátránya az ára.

A gyenge tápnak csak hátránya van (itt konkrétan a tesco, auchan, stb. áruházakban árult gyenge minőségű igen olcsó tápokra gondolok). Gyakorlatilag nagy részét a kutyák fel sem tudják dolgozni, akkora kupacokat szarnak, mint egy bölény.

Inkább a supreme tápokat javasolom, az áruk kedvezőbb mint a prémiumoké, de semmivel sem rosszabb a minőségük.

A hús előnye az ára és a minősége, viszont kell mellé + zöldség és gabona. A hátránya a tárolhatóság (én általában 40-70kg-ot veszek egyszerre), illetve hogy több a gond vele (kiolvasztás, főzőcske).

2011. okt. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Akiteki ***** válasza:
Számold ki. Én megtettem. Ott hagytam 15 ezer forintot a hentesnél és 3 napra volt elég a kaja. És ez csak a hentes volt. Egy zsák Royal Canin 12 ezer. És az egy hétig elég nálunk.
2011. okt. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!