Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Krónikus veseelégtelenség....

Krónikus veseelégtelenség. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Árprilis óta korházról korházra járok.Két hét alatt a kreatinin szintem 100ról 240re emelkedett.Kaptam szteroid kezelést,172 alá nem vitte.Manulámra gyanakodtunk,nyáron kivették utánna a vérvételen már 170volt.Októberben 189.Hétfőn már 215.Senki nem tudja mi a fene okozhatja.Gyógyszert nem szedek már 3-4hónapja.Kíváncsi vagyok hátha van valakinek tippje.18F
2010. nov. 12. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Megtámadhatta valamilyen vírus is a vesédet.
2010. nov. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A-Doki-Válaszol ***** válasza:

Vesebiopszia történt?

Leggyakoribb okok egyébként magasvérnyomás, diabetes (mindkettő hosszú évek, évtizedek óta fennálló esetben - inkább idősebbeknél ezért), analgeticumok (NSAIDok pl. paracetamol, ibuprofen, diclofenac - igen a legtöbb TV által reklámozott fájdalomcsillapító!!)

Fiatalkorban autoimmun betegségek (pl: SLE, Goodpasture sy.) Toxikus ártalmak (pl. fagyálló-aethylenglycol, metanol) Továbbá daganatos betegségek, és még góc főképp nephrosis sy. hátterében.

2013. márc. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A-Doki-Válaszol ***** válasza:

Ritkább esetek az infekciók (pl. Leptospirózis, Hantan vírus fertőzés, de láttam már S.aureus okozta bőrtályog! és Salmonellosis okozta veseelégtelenséget is - persze ezek inkább akut lefolyásban, sepsisben). Illetve a toxikus ártalmak között felmerülnek drogok, és testépítéshez használt szerek. (nem bizonyított.)

Vannak fejlődési rendellenességek (pl. polycystás vese) vagy utólag kialakult postrenalis (főleg Urologiai) okok mint VUR (vesico-ureteralis-reflux) ami lassan következményes veseelégtelenséget okoz.

A teljesség igénye nélkül ezeket csak tájékoztató jelleggel soroltam fel, hogy utánna nézhess, és át tudd gondolni, vagy bárki más aki olvassa ezt.

Hasi UHn Urologián eltérés?

2013. márc. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!