Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Berni psztor tŠnyleg olyan...

A Berni psztor tŠnyleg olyan buta mint ahogy mondjk?

Figyelt kérdés
TŠnyleg enyltaln nem csinl semmit mŠg akkor se ha a gazdjt a szeme lttra bntalmazk?
2011. okt. 15. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Miféle baromság ez???

A berni pásztor egy nagyon értelmes kutyafajta.

Nekem is van bernim és épp olyan okos, mint a többi kutya. Vigyáz rám, akárhová is megyek, fantasztikus házőrző és igazi gyerekbarát kutya.

Na meg nagyon szép.

2011. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A butaság,és az,hogy nem egy tipikus örző-védő,az nem ugyanaz. Nekem is bernim van. Szerintem megvédene,ha arról van szó,de tényleg nagyon barátságos fajta.

6 hónapos, de már tud ülni,feküdni, marad, két lábra áll,meghajol,hempereg,kúszik,pacsit ad, persze parancsra :))

Szerintem nem buta, sőt!!!

2011. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is az van.Okos kutya.
2011. okt. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem buta kutya? Ezt honnan hallotad? Nagyon okos kutya, szép is stb... sorolhatnám!:D

[link]

2011. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Bernis Rita ***** válasza:
Ez egyáltalán nem így van! Nekem a kisfiamat kezdte el verni, a szomszéd kisfiú,a Bernink pedig először csak ugatással jelezte,hogy nem teszik neki.De mivel a szomszéd kissrác nem vette komolyan a figyelmeztetést,és verte tovább a fiam,bele is "csípett".A területét védi,ugat ha jön valaki,de nem áll állandóan a kapuba és ugat mindenért,csak akkor ha kell.Egy "parancsot" maximum 3x kell elmondani neki és tudja.Úgyhogy nem tudom,hogyha a Bernik buták,akkor mi számít okosnak?
2011. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szegények nagyon túl vannak szaporítva, és én akárhányat ismerek, mindegyik nagyon félős. Ebből kettőt már sikerült szocializálni kutyasuli segítségével, de ők is ijedősek, egyet az utcáról szedtem össze, mert rettegett a petárdázástól és emiatt megszökött otthonról, egy pedig retteg az állatoktól és az emberektől is, a közelébe sem lehet menni, mert elszalad, vagy ha nem tud, támad. Szóval mindenképp jó helyről kell venni, különben ez lesz...
2011. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bernis Rita ***** válasza:

Kedves Utolsó!


A petárdázástól kb minden 3. kutya fél,még a keverékek is,nem véletlen,hogy szilveszterkor megnő a kóborkutyák száma ugyanis szerencsétlen jószágok halálra rémülnek a hangzavartól.A félnénkség sem feltétlen a túlszaporítástól van,mert a berniknek az alaptermészete félős.Sokat kell vinni emberek közé,ahogy te is írtad szocializálni kell őket.Nekem pl. az egyik bernim nem fél de nem igazán kedveli amikor "rárontanak" hogy jaj de cuki kutya meg lehet simogatni,és már ütögetik is a fejét buta arcal.Az előző bernim meg olyan kivácsi volt,hogy mindenkihez odaszaladt.Szóval ez nevelés kérdése is,mint minden kutyánál.

2011. okt. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves Bernis Rita, köszönöm a felvilágosítást, hogy a kutyák miért szöknek szilveszterkor... Elég sok kutyát ismerek, és a pár napra befogadott berni pásztorunk viselkedése abszolút nem a normális kategória. Ahogyan az sem, hogy egy pár hónapos, minden nap emberek és állatok, városi zajok közé hordott kutya összepisili magát, ha meglát egy embert, a szocializáció ellenére is, és mielőtt megkérdeznéd, nem érte őt semmilyen trauma. És azt a kutyát is minden nap sétáltatják, amelyik mindentől retteg és támad. Szóval persze, fontos a szocializáció, de berni pásztort megbízható helyről kell venni, mert tényleg gyakran ideggyengék. És ezzel nem a fajtát szidom, mert tudom, hogy vannak problémamentesek is.
2011. okt. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%-os te sem sokat tanultál a kutyákról..
2011. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bernis Rita ***** válasza:
Nem kötekedés képpen mondom,de egy pár hónapos kiskutya örömében is összepisilheti magát,nem feltétlen fél.
2011. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!