Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Ezek a fajták nagyon tetszenek, de nemtudom hogy melyik lenne jó lakásba, és könnyen tartható:


1. Beagle

2. Bolognai Pincs

3. Csivava

4. Jack Russel Terrier

5. Mopsz

6. Pekingi Palotakutya

7. Pomerániai Törpespitz

8. Yorkshire Terrier


Lehetőleg olyan fajtát szeretnék, ami rövid szőrű és könnyen kezelhető a bundája !



*Először Csivavát akartam, de jobban körülnéztem és olyan infókat találtam róla ami kicsit bizonytalanná tett mivel ugye élete végéig nyitott kutaccsal él félek, hogy beveri a fejét és meghal vagy mivel remegős fajta leesik a vércukra. :S


2011. okt. 16. 14:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

NE beagle-t. :) Iszonyú mozgásigényük van, nem valók lakásba, mert szétszedik a tetőt is a fejed fölül. Napi több óra mozgás kell nekik, plusz még önfejűek is.

A Jack Russelleket imádom, nekem is az van, de lakásba szerintem az se való. Kis tűzgolyók.

Nekem a mopsszal jó tapasztalataim vannak, csak hullik a szőre és nehezen viseli a meleget, de nagyon jó fejek amúgy. Inkább ez, mint a pekingi.

A yorkie is jó arc, nem kötelező földig érő szőrt hagyni neki, megnyíratod azt' jóccakát. Temperamentumos, de okos, élénk kis kutyák. Szerintem érdemes olyat venni, ami nem az "extra mini" kategória, az ilyen 2-3 kg körüliek, bár nem olyan "cukik", sokkal strapabíróbbak. (Bár én ilyen picit biztos nem tartanék, félek, hogy ráülök vagy odacsípi egy bevágódó ajtó...)


Fontold meg a törpe tacskót. Elég fázósak, tehát mindenképp lakásba valók. Helyes, okos, dekoratív kis kutyák, szerény igényűek, nem purcannak ki 5 m sétától és pont elférnek ölben. :)

2011. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
akik szerint ezek nem is kutyák (14:35, 16:33), azok jobb ha semmilyen állatot nem tartanak
2011. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
a beagle nem buta! Csak makacs, de nem mondható hogy buta!
2011. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Lakásba szeretnéd? Mert akkor szerintem ne válaszd a jakrusselt, mert túl aktív és ha nem foglalkozol vele eleget akkor szétrágja a bútorokat! Szerintem is beagle-t vegyél, bár annak is nagy a mozgásigénye, de a jackrussel és a foxi is hiperaktív, csak annak való aki ért hozzá!

Egyébként beagle -t már menhelyen is találsz, mert sokan beleszeretnek hogy milyen kis édes pofikája van kölyökkorába, és amikor megnő akkor kidobják! :(

2011. okt. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Mopsz és (szerintem) legyen a neve Frank és tanítsd meg beszélni. Így mehetsz az MIB-be.
2011. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

1. a beagle önfejű és hülye kezelhetetlen sokkat kell vele törödni hogy egy kicsit ishalgatson rád


2.Bolognai Pincs szőre vagy kozmetikát vagy heti pár óra gondozást igényel


3. csivava én személy szerint nem bírom és nem is tudok

róla sokat


4. Jack Russel Terrier .....hát nagyon eleven úgy hogy ez inkább kerti kutya


5. mopsz ez neked tökéletes rövid szőrű jófej nincs nagy mozgásigénye lakásba tökéletes szerintem ezt válaszd



6.Pekingi Palotakutya erről csak annyit hogy mondtad nem akarsz a szőrével szarakodni szóval nem


7. Pomerániai Törpespitz róla nem tudok semmit de asziszem a szőrével sokat kell foglalkozni


8.Yorkshire Terrier hát ha ti nyirjátok hülyén fog ki nézni ha meg kozmetikus minimum hónaponta -10 000



majd ird ki hogy mit választottál

jó kutyatartás remélem boldogok leszetek

ja és ha ez az első kutyád ne menhelyit válasz inkább olyannal kezdj aki gyerekkora óta veled van lesz

és légy következetes vele

majd a nevét is írd ki

2011. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jack Russel vagy beagle
2011. okt. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

21:14


bocs, de miért kéne havonta nyírni egy yorkit?

2011. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

egyébként ezt már sok helyen leírták, elmondták, hogy makacs, önfejű kutyák, terrierek nincsenek, csak renyhe gazdák, szal aki nem tud/akar valamilyen fajtát tartani, az ne a kutyában keresse a hibát, hanem magában


8lőző voltam)

2011. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!