Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát ajánlanátok az...

Melyik fajtát ajánlanátok az alábbi tulajdonságok alapján?

Figyelt kérdés

Tudom, volt már sok erre vonatkozó kérdés, de gondoltam kikérem pár kutyás véleményét (nem sok ilyen ismerősöm van).

Menhelyi kutyusunk volt, van a családban most is, és szeretnénk a jövendőbeli kutyus mellé is később, de most fajtatiszta kölyköt vennénk, ilyenünk még nem volt, látni ahogy cseperedik, megismerni a fajtát stb :).


Közép- vagy inkább nagy méretű, stramm kutyát szeretnénk kertes házba. Lehessen vele túrázni, játszani, labdázni, legyen mozgékonyabb, más kisebb állatokkal jól jöjjön ki, és az sem ártana, ha jó házőrző lenne.

Van pár kutyus aki nagyon tetszik, de a fentiek egyben egyik fajtában sincsenek meg.

Mik a javaslataitok?

Előre is köszi!


2011. okt. 17. 10:17
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Igen, a rotik nagyon aranyosak, ők is benne vannak a pakliban, csak valahogy ők túl "keménynek" tűnnek, eddig meg mindig könnyű eseteink voltak itthon. Óriás schnauzerre nem is gondoltam, utánuk is nézek mindjárt.

Hovawart, bullmasztiff tetszettek eddig is, jó hogy feltűntek a listában :) Bár a bullmasztiffról hallottam, hogy nehezen tűr meg maga körül más kutyákat, és a kanok elég dominánsak.

Várok még további tippeket is! :)

2011. okt. 17. 11:43
 12/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk a schnazuer se kevésbé kemény, mint a roti szerintem... de nézz utána.
2011. okt. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Bullmasztiff kapcsán:

Én is hallottam ilyet, de ez is egyedfüggő. Akitől én vettem, 4 bullmasztiffot tart együtt (2-2 nőstény és kan). Rákérdeztem, hogy a kanok nem bántják egymást? Azt mondta nem, még a kaján sem vesznek össze.

A neten egyébként így fogalmaznak: ha kölyök kora óta együtt nő fel a másikkal és azonos nemű kutyákról van szó, akkor van rá esély, hogy ivarosodás után is békésen meglesznek, de nincs kizárva, hogy harcolni fognak. Viszont különböző neműek nyugodtan tarthatók együtt.

2011. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

a kis állatra visszatérve, az enyém szokott "bandázni" a nyuszimmal is, esze ágában sincs bántani :)

2011. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Bullmasztiff és nyuszi? Ennek örülök, mert nálunk is nyuszi van! :)

Azt megkérdezhetem, hogy honnan vetted a kutyust?

Begyűjtök minden infót :).

2011. okt. 17. 12:03
 16/26 anonim ***** válasza:
Ír szetter
2011. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Sárpilisen - Szekszárd mellett, Steller Imrénél vettem :)

Neki van most 2 kölyke még, kb. 17 hetesek (az enyém amúgy 15) - bár őket nem ajánlom, mert bár nagyon jó vérvonalból származnak, iszonyatosan túl vannak etetve :(

Merre laksz amúgy? Mi utólag tudtuk meg, hogy a férjem volt kollegája bullmasztiffokat tenyészt, ha jól tudom ő Székesfehérvár környékén lakik vhol - amúgy mi is szfváriak vagyunk. Dp szűrtek az ő kutyái is :) Ha ezt előbb tudjuk, akkor tőle veszünk és nem autózunk ennyit... De egy kicsit sem bántam meg amúgy. Hihetetlenül okos és nagyon szomjazza a tudást, mi már járunk kutyaoviba is és nagyon dicsérik, hogy milyen okos, mennyire figyel rám, látszik rajta, hogy nagyon meg akar felelni :)

Nyuszira visszatérve annyi van amúgy, hogy Joey - a kutya - nagyon játszana vele, Lilus - a nyuszi - pedig nem tudja mire vélni a dolgot.. Amikor Joey megy oda Lilushoz, akkor abból kergetőzés van, de amikor Joey alszik, akkor Lilus megy oda hozzá és nyugodtak a kedélyek :)

2011. okt. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Most látom, elkészült a honlapja :)

A mi Joeynk apukája a Báró :)

2011. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Persze a linket kihagytam :)

[link]

2011. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, szépek a kutyáik, tetszik ez a fajta :)

Aranyos lehet Joey és a nyuszi együtt:) Mi is szeretnénk majd ha nyugisan ellennének, mert a nyuszónk szinte egész nap szabadon van a házban és a kutyusnak is lesz bejárása.

Gödön lakunk, kicsit messze van, de nem lenne gond az autózás.

Nem sürgős még a vásárlás, szeretek előre tervezgetni, nézegetem még csak a fajtákat, de a honlapot amit mutattál mindenképp elraktározom! Köszi! :)

2011. okt. 17. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!