Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg lehet baj a "szaporító...

Tényleg lehet baj a "szaporítótól" (? ) vett kutyámmal?

Figyelt kérdés
Múlthéten vettem 20 ezerért egy kölyök dobermannt, nagyon boldog voltam hogy végre szereztem egyet, erre az egyik barátom gyorsan eltörölte az örömömet: azt mondta, egy szaporítótól vettem (bár lehet benne valami), nem tenyésztőtől, és nem lesz jó kutya belőle. Remélem nincs igaza, szerintetek tényleg rossz idegzetű lehet? Mert eddig semmi baj nem volt vele, persze ez másfél hét után nem meglepő.
2011. okt. 2. 10:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerű van szerződés,törzskönyv?

Amúgy 20 ezerért én sem tudom elképzelni,hogy egy fajtatiszta dobermannt vettél.

De ettől még lehet belőle jó kutya és hű társad.

2011. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Csingike válasza:
78%
Szerintem rajtad múlik, hogyan neveled a kutyát nem, hogy honnan hozod.
2011. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Zsákbamacskát vettél,elsülhet jól is rosszul is. Azért a tapasztalat azt mutatja,hogy inkább rosszabbúl.

csináltass egy kivizsgálást az orvossal, hogy most minden rendben van-e. utána adiszoláziára kell nagyon figyelned, hiszen a felmenők nem szűrtek. 6 hónaposan lehet előszűrést csináltatni,és 1éveskor után a szűrést.

az idegrendszerére figyelj, a fogazatára.

2011. okt. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%
*diszpáziára (bocs, telefonon írok)
2011. okt. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
*diszpláziára. na!
2011. okt. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

igen, van törzskönyv



amúgy jó ötlet, elviszem állatorvoshoz, ott talán okosabbak leszünk


amúgy a tapasztalat szerint tényleg rosszul jártam? :(

2011. okt. 2. 10:10
 7/31 A kérdező kommentje:
az meg a másik, hogy a környezet, ahonnan elhoztam, nem volt épp a legszebb, de a szüleit elnézve jó kutya lehet belőle
2011. okt. 2. 10:12
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

ha törzskönyvvel kaptad 20 ezerért,akkor ne legyél biztos abban,hogy azok a szülők akiket láttál.

vagy, hogy a törzskönyvben szereplőnevek igazak

Figyelj,menj dokihoz és vele meg tudsz beszélni mindent.

2011. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha van törzskönyve akkor fajtatiszta,de a MEOE is tud neked segíteni,mert bár hallottam már törzskönyv hamisításról,de szerintem ez nem gyakori..


[link]

2011. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%
Lehet belőle normális kutya, de azért rizikós. 20ezerben a kutya "előállítása" sincs benne, ha normális tenyésztőtől veszed, eleve a TK meg az oltások többe kerülnek, a szülők felneveléséről, versenyeztetéséről, a fedezés költségeiről nem is beszélve. Szóval ennyiért biztos nem kaptál egy 100%-osan tenyésztett kutyát, de ettől még ha mákod van, lehet egyszerűen csak egy normális dobi, főleg, ha te most átállsz a minőségi táppal való etetésre (mert ennyiért nyilván nem kapott chappinél jobb minőségű kaját, az meg kicsi korban rengeteget számít).
2011. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!