Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvedene-e a leonbergi?

Megvedene-e a leonbergi?

Figyelt kérdés

Szeretnek egy kutyat vasarolni tenyesztotol.14/f vagyok es ezek a kutyak jottek szamitasba: nemetjuhasz,leonbergi,akita inu...

Az akitarol mar 90%-ban lemondtam, de a nemetjuhasz es leo kozott nem tudok donteni.

Volt apumnak egy nemetjuhasza,iden doglott meg sajnos,mert nagyon szerettem.Apuum volt a falkavezer,de nekem is nagyon jol szotfogadott(kivaltkepp ha apum nem volt ott,akkor ugy viselkedett,mintha en lennek a gazdaja).Mindig kovetett.Nem kellett hivjam soha pl a mezon ha setaltattam ) Emellett meg is vedett.Egyszer este setaltattam es jottek valakik es kertek a telefonom(biztos hogy ellopjak) es en nem adtam,erre az egyik felemelte a kezet.Abban a pillanatban a kutya raugrott az egyik fiura(a nyaka fele) es en egyet orditottam majd lerantottam a kutyust rola kb 1 mp en belul,mert nagyon megijedtem.A fiuk elfuttak es azota sem lattam oket,a kutyust meg megdicsertem.

Most is egy ilyen jellemu kutyat szeretnek majd nevelni.Ismerem a nemetjuhasz fajtat,tehat tudom kezelni,tanitani.Tudom,hogy

Leonbergi meg nagyon tetszik.(a kaukazusi is,de az nem nekem valo)A kerdesem az lenne,hogy a leo is ilyen huseges lenne-e hozzam,ha jol nevelnem,es o is jonne velem,ha en elindulok ,meg akkor is ,ha mas hivja?

Es a hazat mennyire orzi?Engem megvedete az utcan,ha pl megtamadnanak?


A valaszokat elore is koszonom!

Megy a zold kez!

Bocsi az ekezetekert!


2011. okt. 20. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
A leonbergi nagyon ragaszkodó és nagyon jámbor. Nem domináns egyáltalán, de megvédeni megtudna, de nem azétr mert házörző vagy ilyesmi hanem azért mert szeret és megvéd.
2011. okt. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak arra készülj fel, hogy ez egy nagyon nagy, és rövid életű kutya, ami akkora is lehet, mint te magad!
2011. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.Tudom,jatszadoztam mar egy 80 cm marmagassagu leoval :D
2011. okt. 20. 17:15
 4/9 A kérdező kommentje:

Jonne velem poraz nelkul?

Masnak is zot fogadna annyira,mint nekem >

2011. okt. 20. 17:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy menne-e veled póráz nélkül, csak azon múlik, hogy mekkora kötődést alakítassz ki benne. Általában a legtöbb kutya (bármilyen fajta) simán megy a gazdival póráz nélkül is. A védőösztön már más kérdés. Egy leonbergitől olyan védőösztönt ne várj, mint egy németjuhásztól, és egyedenként is változó, hogy melyikbe mennyi szorult belőle. Alapvetően barátságos kutyák de a legtöbb ugat is, ha szükséges. Azon viszont csodálkoznék, ha harapna is. Viszont ha egy ekkora kutya van melleted, akkor kizárt, hogy bárki megkockáztassa, hogy megtámadjon! Tőlünk is gyakran kérdezik rossz arcú emberek az utcán, hogy "kaukázusi, igaz?!" Olyankor mindig mondjuk, hogy "Az bizony!" Csak akkor lesz belőle leonbergi, amikor békés családok és kisgyerekek akarják megsimogatni! :)
2011. okt. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen tényleg jámbor,de nagyon jó kisérőkutya,se nem gyáva se nem agresszív,kutyákkal játszik,de ha eldurvul a dolog odalép,emberek meg szerintem meg se mernének támadni,ha ilyen 55-60 kilós kutyát sétáltatsz.

én is nagyon szeretnék egy leot,de nagyon sokat eszik és ég gyüjtenem kell rá,1 hónapban megeszik 10.000 ft értékű tápot,plusz oltások,meg az ára is tenyésztőtől

100-150.000 ft de szte megéri.

2011. okt. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kátrányos helyzetűek voltak? :D:D Egyébként még egy csivava(nem tudom hogy kell irni) is megvédene ha gondozod...
2011. okt. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bozsikrisz ***** válasza:

Az utóbbi időben rengeteg ilyen "megvédene-e" kérdést tettek fel.

De azért arról ne feledkezzetek meg, hogy ha ne adj Isten a kutya komolyabban rátámad valakire, és az illető feljelent Téged, akkor Te is, és a kutyád is nagyon pórul fog járni. Nem véletlenül kötelező a póráz és a szájkosár.

Ha a kutyád ennél a telefonos esetnél komolyabb sérülést okoz, akkor Te nem tudtad volna bizonyítani, hogy ők tényleg megtámadtak.

Inkább legyen nálad bors-, vagy paprika spray, és azt használd. A kutyatámadás nem játék, nem csak annyi, hogy engem akart védeni.


Egyébként német juhász...az én kutyámat az elmúlt 4 év alatt 3x támadta meg más kutya, mind háromszor német juhász. Utoljára ma reggel... Ha őszinte akarok lenni, már borsózik a hátam ettől a fajtától. Tudom, hogy okos meg minden, én viszont nagyon hamisnak gondolom őket. Szóval az agresszió meg van bennük.

2011. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttek?
2013. febr. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!