Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a tapasztalatok dobermannal?

Mik a tapasztalatok dobermannal?

Figyelt kérdés

Sok könyvet meg cikket olvastam róluk és most olyanokra vagyok kiváncsi, akinek volt vagy van dobermannja! Milyen kutya az hétköznapi életben?

Náluk is van munkavonal, és igen, lehet Mo.-n ilyen vonalból jó kutyát venni?

Van rá esély, hogy őrző-védő kiképzéssel, vagy anélkül nem lesz mindenki kutyuskája, és megvéd éles helyzetben?

Szuka jöhet csak szóba, megfelelő nevelés mellett kijön majd két mudi szukával, akik egy összetartó anya-lánya páros (akik nem félnek harcolni, de feltétlenül engedelmesek)? Persze külön kennelben lesz majd, de tudom, hogy elég domináns fajta.

Milyen versenyeken van lehetőség itt részt venni? Ami nem ilyen hagyományos karra fogunk, eresztünk stb. hanem ilyesmi: http://www.youtube.com/watch?v=QKf3Vhh0iWY- hogy hívják azm ilyen versenyeket? És miben különbözik a malinois, hogy tele van velük az élmezőny?

És még egy fontos dolog (nem kell leugatni, mert ebben nem fog változni az ízlésem, és nem ez az állatkínzás), ha én felhívom a tenyésztőt, a MEOE-t, és az orvost, elküldenek a francba, ha én legalább farokvágott, de ha lehet kupírozott kiskutyát szeretnék?


2009. máj. 3. 17:03
 1/6 A kérdező kommentje:
És ha olyan ír akinek van, az lenne szíves majd azt is odaírni, hogy mennyiért vette? Nem számít az ár, de kiváncsi vagyok, a miheztartás végett. Erre a farokvágós, kupíroztós dologra van még esélyem, ha nem most hanem 1-2-3 év múlva szeretném a kutyát? Úgy hallottam ilyen kutyákkal már nem lehet versenyezni Németországban (kiállításnál hallottam), ennek ellenére itt látok kölyköket akik felragasztott fülell rohangálnak, de sehol sem találtam kielégítő választ! :( Hogy is van ez?
2009. máj. 3. 17:07
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én most akarok veni dobermannt, én is sok helyen körbenéztem, kérdezősködtem. [link] Egy barna dobi naplója :) Általa megtudhatod, milyen egy dobival együtt élni. De a netboard-on is körbekérdezhetsz a dobis fórumban.
2009. máj. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


nekem jelenleg is van három és már több mint 10 éve tartok dobit.


írj e-mailt a konkrét kérdéseiddel, mert nem akarok fölöslegesen senkit erre a fajtára rábeszélni.


Ez az egyik olyan fajta amit ha megfelelő ember tart akkor áldás, ha nem megfelelő akkor ÁTOK! A doberman rossz kezekben olyan mint egy éles lőfegyver megtöltve egy gyereknél!

2009. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző voltam:


a tartása és közterületre vitele egyébként több város hatályos rendelete alapján életkorhoz kötött, mivel veszélyes fajtának számít! ;/

2009. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
mit jelent a "rossz kezek".a túl kemény, vagy a túl engedékeny?
2009. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő rossz!


A dobinak hatalmas lelke van! Veréssel nem lehet kordában tartani!!!!!!! De tudni kell uralni, mert könnyen az ember fejére nő!


Alapjában aki ösztönösen egy vezető típus annak való a doberman! Ezt nem lehet tanulni, erre születni kell!


lehet dobit tartani ha az ember nem ilyen, de az nem lesz az igazi!


Én azt vallom az ember meg kell hogy keresse a neki legmegfelelőbb fajtát, és ez nem a külsőségeknél kezdődik! Ha nem passzol a természetük megette a fene az egészet! Lehet jól nevelni, meg lehet kutyasuliba járni, de az az alapvető természetből adód kapcsolat, ami "szerelemmé" teszi a kutyatartást, soha nem lesz meg!


Ha azt mondaná valaki hogy bármilyen fajtára lecserélhetem a dobikat, elküldeném a sunyiba! Sokféle kutyám volt, de számomra ez a fajta az igazi!


Ezt az érzést kell megkeresni!

2009. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!