Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire készüljek fel egy kölyökk...

Mire készüljek fel egy kölyökkutya érkezésekor?

Figyelt kérdés
Másfél hónap múlva hozhatom el a kiskutyámat, ő az első kölyökkutyám, és nem tudom, hogy mit érdemes már előtte beszerezni, és mire kell akkor figyelnem, amikor már megérkezett a kutyus. Általánosságban kérdezem, írhattok bármit. :)
2011. okt. 23. 19:11
1 2
 11/14 Akiteki ***** válasza:

Azért mert más a tapasztalatod, nem biztos hogy én vagyok hülye. :))

Életemben összesen 2 kutyám volt, aki megkóstolta a szart. Az egyik leszokott róla, a másik ma is eszi, ha nem szólok rá. 21 kutyát neveltem fel.

Ja, és még egyszer a tibetim beszállt a kocsiba egy lócitrommal a szájában.

2011. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a Dzsungel könyves sztorin jót mosolyogtam.. :) És az együtt alvást hogy értitek? Mert eddig úgy gondoltam, hogy az előszobában fog aludni, de akkor jobb lenne a szobámban?
2011. okt. 23. 22:57
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Minél közelebb hozzád, annál jobb. Mondjuk az ágyad mellett, ha meg tudod oldani, legalább az első éjszakákon, hogy meg tudd nyugtatni, amikor sír. Az első pár éjszaka szinte mindig sírnak a kutyakölykök. (Az enyém csak akkor hallgatott el, mikor sikerült észrevétlenül felmásznia az ágyamra...) Idővel aztán fokozatosan kiszoktathatod, amikor már nem feszül annyira a láthatatlan köldökzsinór.


Az első napokban tölts vele minél több időt. Érdemes úgy időzíteni, hogy pl. egy hétvégét rászánhass a beszoktatásra, mert ha délután elhozod, estig rájön, hogy te vagy a Gazdi, aztán eltűnsz 8 órára suliba/dolgozni, az nem fog jólesni neki.


Az eszközigény tényleg kicsi. Fekhely, tálka, nyakörv (bár úgyis kinövi), póráz, jó minőségű, kölyköknek való táp. Fölösleges hetvenhétféle gumi rágókát venni, úgyis a mamuszodat fogja magáénak vallani. Szintén nem kötelező drága jutalomfalatból bevásárolni, a sajt meg virsli tökéletes. Az enyém pl. a kenyérhéjért menne tűzbe...


A séta az első hónapokban még nem pálya, de érdemes félretenni a kiflizacskókat a kutyagumi összegyűjtéséhez. A szagtalanító folttisztító valóban hasznos, de nekem a sima Vanish is elég jól bevált. Mire felnő a kölyökkutyád, legalább kipucolod a szőnyegedet. :)


A kutyákban az a szép, hogy nem teszi őket boldoggá a tappancsmintás, meghosszabbítható póráz és húszezres kosár, ugyanolyan jót tudnak aludni a régi pulóvereden, és egy sima szíjpóráz ugyanúgy elég, hogy kimenjetek az erdőig, ahol rohangálhat. Készülj inkább nagy-nagy szeretettel és sok türelemmel!

2011. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ami kell neki,póráz nyakörv etető itató tál fekhely játékok.
2011. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!