Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4.5 hónapos kan Staffordshire...

4.5 hónapos kan Staffordshire Terrier komolyodik?

Figyelt kérdés
2 hónapos kora óta van nálam. Most 17kg a kutyus. Tudom még kölyök kutya de időben leakarom szoktatni a rossz dolgairól. A kertet feltúrja rendre, idegen emberekre sétáltatás közben fel akar ugrálni. Sétáltatás közben meg húz nagyon. Idővel ezeket kinövi és megkomolyodik ? Vagy valahogy le kell szoktatnom őt erről ? Nagyon játékos és soha nem ugat meg senkit se.
2011. okt. 24. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

"Idővel ezeket kinövi és megkomolyodik ?"


Nem, ez nem így működik. Neked időt és energiát kell fektetned abba h legyen egy jól nevelt kutyád. Ha ebben nem vagy jártas és/vagy nem vagy ösztönös tehetség, akkor bizony kutyaiskola erősen javasolt. Most még kutyaovi, majd engedelmes tanfolyam. Egy amstaff ilyen szempontból nem játék - már csak a felnőttkori ereje és súlya miatt sem.

2011. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy kutya ahogy hozád kerül onantól kezdve el kell kezdeni a nevelését nem pár nap mulva nem egy hét vagy egy hónap mulva hanem ahyogy hozádkerült! Nekem is enyi idős a kutyám csak ő staffibull de nekem már semmi ilyet nem csinál nem ugrál,tur, huz... lábmelett megy ahogy kell és én magam tanitotam és képzem mindenre persze nem az első kutyám igy van tapasztalatom, hogy tudjam mit hogy csináljak vele.. Ha akor elkezted volna a rosz dolgokrol leszoktatni nevelnia amikor megkaptad már nem lenne rá gondod... de mostse késö és ha geyedül nem megy fogad mmeg az elözö tanácsát vidd kutya suliba...
2011. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A felugrálást semmiképp ne engedd. Lehet, hogy játékos és totál jóindulatú, de a legtöbb ember szemében mégiscsak egy "pitbull", és jobb a békesség. Rántsd el onnan és szólj rá, hogy nem szabad.

Megkérhetsz egy ismerőst is, akit a kutya nem ismer, hogy jöjjön szembe az utcán és ha a kutya rámászik, kiáltson rá, lökje el.

A húzásról se fog leszokni, neked kell dolgozni az ügyön. Kutyaiskola? A szocializáció sosem árt, ha nem akarsz más kutyákkal később balhét.

Az ásás, hát... ez inkább a "majd kinövi" kategória. Az esetek többségében úgyse tudod rajtacsípni, utólag megszidni meg semmi értelme.

2011. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor kutyasuli lesz. Nekem nincs tapasztalatom nagyon ilyen téren és nem akarom elrontani azzal hogy rosszul csinálok valamit. Az ásást mindig akkor csinálja ha nem látom. Aztán ha odaállok a gödör mellé bemegy a házába. Tudja sokszor hogy rosszat csinált de azért megcsinálta. Szeretném hogy okos intelligens és szófogadó kutya legyen. Akkor megkeresek a környéken egy kutyasulit ;)
2011. okt. 24. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!