Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya ragadozó vagy mindenevő?

A kutya ragadozó vagy mindenevő?

Figyelt kérdés
Mindekitől mást hallok:(
2009. máj. 4. 15:11
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Értelek, de szerintem a farkas nem nagyon evett csirkét pl ami gabonát eszik. Viszont egy őznek, szarvasnak, vaddisznónak nem igen találsz gabonát a gyomrában, egyéb növényeket igen, de gabonát tuti nem.
2009. máj. 4. 16:49
 22/33 anonim ***** válasza:
45%

Az emberek mindenevők

A kutyák, macskák ragadozók!!!!!!! a kutyáknak nem tompa, az embereknek nem hegyes a fogazatuk. az ember meg él hús nélkül a kutya nem!gondolkozz már 1 kicsit józan paraszt ésszel, jesszusom ilyen kérdést...

2009. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Te hülye, ha végigolvasnád amiket írtam, akkor nem írnál ilyen oltári baromságot, te gyökszi...
2009. máj. 4. 21:48
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, tényleg nem olvastam végig csak most, mert felháborodtam.

16:36 a számból vetted ki a szót. a gabona (ipari vagy hogy hívják) olcsó és laktat, meg persze rost... a zöldség, gyümölcs és a színhús nagyon drága.

2009. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Sorry, visszavontam a kemény szavakat:)
2009. máj. 4. 22:01
 26/33 anonim ***** válasza:
84%
Jó igazad van, én a "gabona" alatt nem konkrétan gabonát, hanem növényi eredetű anyagokat értettem. No de akkor korrektül és pontosan a kérdésre válaszolok. A ragadozó lehet mindenevő amennyiben nem a fogazat alapján döntünk a kérdésben. Tehát az étrendje alapján mindenevő, a fogazat (tarajos zápfog) alapján húsevő. Elsősorban persze dögevő lenne a természetben, mint a farkasok. Egyszóval a "ragadozó" és a "mindenevő" kifejezések nem zárják ki egymást. Ezeket a kategóriáket emberek találták ki, hogy rendszerezni tudják ilyetén módon az állatokat de mivel ez nem a valóság, csak egy elméleti modell, nem tükrözi torzításmentesen a valóságot.
2009. máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
67%

A kutyának nincs szüksége gabonára, kukoricára!!!!!

Én Acanával etetek, de régebben még olcsóbb táppal etettem, amik szinezett darált gabonák, kukoricák, így rászoktak. Mi mező mellett sétálunk és a szántáson kukorica csövek vannak kukoricával. Ezt a kutyáim szívesen eszik, vagy csak engem akarnak idegesíteni vele.

A lenyeg: mikor kakilnak ott vannak bent az egész kukorica darabok. Vagyis nem képes megemészteni csak átmegy a kutyán. Ha húst eszik biztos nem jön ki az egészbe.

Vagyis megeszi ezeket a növényeket, de semi szüksége rá.

Hogy mért eszi azt nem tudom.

2009. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
A kutya mindenevő, a macska ragadozó. Más a fogazatuk, a bélcső hosszuk és az emésztési idejük. Lásd az egyetemi előadás 5. diáját itt: [link]
2011. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

A bélrendszerük hossza persze, hogy nem egyforma, teljesen más az életmódjuk... De ettől még húsevő a kutya is.

Nekem úgy tanították, hogy a kutya ragadozó, ugyanis ez egy állatrendszertani taxon, a mindenevő meg egészen más fogalom, bár ettől még nem lesz a kutya mindenevő.


Igaz, hogy a kutyának például kevesebb taurin szükséges, mint a macskaféléknek, de míg egy mindenevő (pl mi) jól elvan csak növényi táplálékon, egy kutya megbetegszik, ha nem jut állati eredetű tápanyagokhoz.


És felvilágosítanám azokat, akik nem tudnának róla, hogy biológiailag a farkas és a kutya ugyanazon fajba tartozik, a kutyánál a domesztikáció csak a viselkedést és az utóbbi 1-2ezer évben a küllemet változtatta meg, de ezt 30 generációnyi tenyésztéssel rókáknál is el lehet érni...

2011. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Jha igen, és:

"The gut of a carnivore — the Dog


The dog is a pure carnivore. As all carnivores' digestive systems are the simplest, being essentially a long piece of pipe with a single bulge near the beginning, we will consider the dog first.


The first thing to note about the digestive system of all carnivores is that they are remarkably similar and they all function in exactly the same way. Although they will be of different lengths, because carnivorous animals come in different sizes, the overall length of carnivores' digestive tracts are rather short: about six times the length of the animal's body. Let us traverse the digestive tract from one end to the other to discover what each part does."

Barry Groves,PhD

2011. jún. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!