Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a táptól vakarózik ennyire?

Lehet a táptól vakarózik ennyire?

Figyelt kérdés
Hosszú szőrű csivavám nagyon vakarózik. Kölyök kora óta Royal Canin tápot kap, ami általában szárnyas húsból készül. Olvastam, hogy allergizálhatja őket a szárnyas hús egy idő után, lehet, hogy nála most jött el ez az idő? 3 éves kutyus.
2011. okt. 27. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
De még mennyire. Próbálj pár hétig olyan tápra váltani, ami nem tartalmaz szárnyasfehérjét (ha jól tudom, a baromfizsír mint olyan nem allergén, de ebben nem vagyok biztos...) Halasat vagy bárányhúsosat keress, de nézd meg az összetételét még a boltban, mert sok tápba a bárány mellett is tesznek szárnyast. Ha javul tőle a kutyád, akkor érdemes átállni arra a tápra. Ha nem, az szívás, mert kb 1000 más dologra lehetnek allergiásak.
2011. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
bolhás
2011. okt. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

nem bolhás, az teljesen biztos, ezért a válaszért kár volt ide kattintanod.

Már néztem a boltban, hogy milyen tápot vehetnék neki, de a Royal tápokban szinte csak szárnyasat találok.

Keresek valami másikat, csak az a baj, hogy nagyon válogatós, és kis adagokat meg nem igazán árulnak sehol, hogy csak megkóstoltassam vele.

2011. okt. 27. 08:58
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Vegyél kimérve akár 20 dekákat, többfélét, állateledeles boltban. Így kitapasztalhatod, melyik lesz jó neki.
2011. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a válogatósságával! Amúgy is fokozatosan kell átállni másik tápra, azalatt hozzászokik. Ha meg válogat, akkor ne adj neki mást és ha tényleg éhes lesz, akkor megeszi az újat is!
2011. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is érdekelne.

Ha tápot váltok,akkor kb mennyi idő lehet,mire abbahagyja a vakarózást? 2 hét? vagy még több?

Egyelőre a Dog Chow bárányosat vettem neki jobb híján.De kifejezetten összetételt nem találtam sehol. Meg tudná valaki mondani,abban van-e valamilyen csirkés összetevő?

2011. okt. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
Nekem is van egy kutyám, aki allergiás lett a Royal Caninre. Vakarózott és rágta a szőrét. Az állatorvos tanácsára Joserára váltottunk, azóta semmi baja.
2011. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ugyanezzel a problémával küzdök én is, kutyám rágcsálja magát, főleg hátsó lábát és farkát


Royal Canint most abbahagyom, helyette Brit Care (bárányos és nincs benne búza, szója és kukorica sem)


csak az a baj, mástól is vakaródzhat, nemcsak táptól (pl. bűzmirigy)

2011. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A bűzmirigye rendben, és a féreghajtás is megvolt, én a tápra gyanakszom, úgyhogy váltok, remélem jobb lesz. Sajnálom szegényt, mert látom hogy utál ennyit vakarózni. :)
2011. okt. 27. 12:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyáim is nagyon finnyásak (2 westie), és ugyan ez lett a gond a Royallal.

Két hónapja váltottam a Josera Festivalra (sárga csomagosok közül, ezek a Josera szuper prémiumjai), amire 2:1 arányba langyos vizet kell önteni, amitől a tápon lévő lazacos bevonat szósz lesz. Imádják a kutyáim, és azóta elmúlt a vakaródzás és a pirosodás.

2011. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!