Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek befogadhatom?

Szerintetek befogadhatom?

Figyelt kérdés

Tesómék találtak az út mellett papírdobozban 5 édes kölyökkutyát. Most keresnek gazdit nekik. Láthatóan kis termetűek lesznek. A "gond" csak annyi, hogy van egy egyéves kislányom, és mindenhol azt írják hogy a 3 évet ki kellene várni. A kicsi bolondul a kutyákért, és annyira sajnálom szegény kis kölyköket... (lakásba lenne)

Ti mit tennétek?Volt valakinek kisgyerek-kölyökkutya párosítás? Hogy "vált be"?


2011. okt. 27. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én másfél éves voltam, mikor a szüleim vettek egy kötyök rottweilert. Együtt nőttünk fel, imádott az a jószág. Sosem bántott volna, nagyon vigyázott rám. Szerintem nincs akadálya, hogy tarts így kutyát.
2011. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tartsd meg!
2011. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Semmi akadálya, sőt, öröm lesz nézni, ahogy együtt cseperednek. Arra az egyre figyelj, hogy előtte lássa orvos a kutyát/kutyákat, és legyenek rendesen féregtelenítve. Ha egészségesek semmilyen veszélyt nem fog jelenteni a kislányodra. Ja igen, azért felügyelet nélkül ne legyenek együtt, mert a kislány még könnyen kárt tehet egy apróságban.
2011. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is kistestű kutyám van, az unokaöcsém mellette nőtt föl. A gyerkőc most 2 és fél éves, imádják egymást a kutyámmal:)

Soha semmi baja nem volt, pedig előfordult párszor, hogy a kutya szájon csókolta:D A Te gyerkőcöd sem annyira kicsi már, hogy ne érintkezhetne a kutyussal.

Ez inkább úgy van, hogy amíg nagyon kicsi a baba, addig nem szabad odaengedni. Onnantól, hogy már magától mozog, jár, nyugodtan barátkozhatnak, persze felügyelet nélkül nem szabad hagyni őket.

De ma már mindketten tudják, hogy mit szabad és mit nem a másikkal szemben.

2011. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha felelősséget vállalsz a kutyáért is meg agyerekért is akkor persze. Nekem van egy csomó ismerősöm akinek van állata de sose foglalkozik vele, van h elmegy otthonról napokra és nem ad enni a kutyának, azt csodálkozik ha agresszív az állat. De ha tudsz vele foglalkozni én is egy bernáthegyi mellett nőttem fel, és sosem bántott sőtt többször meg is védett például egyszer nem engedte h kiszaladjak az úttestre elémállt és nem ment előlem pedig állítólag cibáltam a szőrét mert behisztiztem de tűrte. Meg volt h nagymamám kertjében játszottunk azt jött a nagymamám udvarlója és valami rosszat csináltam a pasi meg lekevert egy pofont a kutya meg helyből nekiugrott.
2011. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6 kutyám van a 2 éves lányom mellet.. rendszeres féreghajtás, mancs letörölgetése (simán törölközővel csak, hogy a koszt ne hozzák be) és rendszeres porszívózás, a kutya megfelelő kozmetikája mellett szerintem nyugodtan..
2011. okt. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze egy kutya nem nagy szám... sok sikert hozzá!:D
2011. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:
53%

Azért ne vegyél magadhoz kutyát, mert annyira sajnálod. Majd lesz neki más gazdája.

Akkor szerezz be kutyát, ha úgy érzed, hogy nem bírsz kutya nélkül élni. Akkor meg nem lesz kérdés, hogy mit fog szólni a gyerek és a kutya egymáshoz.

2011. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akiteki válaszával (mint általában) egyetértek. Arra készülj fel, hogy egy kutya szinte olyan, mintha lenne még egy gyermeked azzal a nehezítéssel, hogy ő nem embernyelven beszél.


Eleinte komoly gond lesz a szobatisztaság (hogy a gyerkőc ne másszon bele a pisibe) illetve a játékok elosztása gyakorlatilag a lehetetlen számba fog menni, azaz simán elképzelhető, hogy egyszer a gyerek rágja a rágókát, másszor a kutya ha nem vagy eléggé résen. Ilyen pici gyerek még simán csórja a kutya játékát és ilyen pici kutya is a gyerekét.

Na meg nem tudom, hogy hogyan tudod megoldani, hogy legyen a baba mellett elég időd arra, hogy a kutyával (külön) is eleget is foglalkozz. Persze sokmindenbe bevonható a baba is, sétáknál pl. meg tudod tanítani a kutyust a babakocsi mellett menni, de nem kevés energiát és időt igényel az, hogy olyan kölyökkutyád legyen aki első szavadra szót fogad, sőt lehetőleg akkor sem rosszalkodik ha épp nem tudsz szólni, mert nem oda nézel. Amit a gyereknek elég százszor elmondani, azt ezerszer kell a kutyának.


Gondold át, hogy belefér-e neked ennyi idő és energia árán, illetve hogy akarsz-e tudsz-e áldozni a kutyára 5-10 év múlva is.


Ha alaposan megfontoltad, és úgy döntesz bevállalod, akkor tényleg öröm lesz látni ahogy együtt cseperednek, de ha nem vagy benne teljesen biztos, akkor könnyen lehet, hogy idővel iszonyatos teher lesz a kutya, és vagy nyelsz miatta és csinálod akkor is, de közben szenvedsz miatta, vagy feladod és akkor rosszabbul járt a kutyus, mintha még most kölyökként máshoz került volna.

2011. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók jól összefoglalták a dolgot.

A gyerek-kutya összeállítás nem probléma, a családi fényképalbumunkban ahány képen csak kisgyerekként szerepelünk, mindbe belelóg valahol egy skót juhász és/vagy egy labrador.

A kisgyereknek meg lehet mondani, hogy nem szabad cibálni a kutyát, hagyni kell pihenni, amikor álmos, stb. Megtanulják, mit szabad és mit nem. (A macskára ez fokozottan igaz. Nekem anno a cicánk magyarázta el elég vehemensen, hogy a macskák nem szeretik, ha megszorítják őket.)

2011. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!