Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Svájci fehér juhászt be lehet...

Svájci fehér juhászt be lehet tanítani őrző-védő munkára?

Figyelt kérdés
És van olyan jó, mint a német juhász? És használható, vagy kissé nyugodtabb?
2009. máj. 5. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a svájci fehér juhász a németjuhász almokban született fehér egyedekből létrehozott külön fajta. Azonban még is csak németjuhász. Tehát ugyan azokkal a tulajdonságokkal bír: okos, ügyes, tanulékony, rengeteg foglalkozásra és munkára van szüksége. Ezeket a kutyákat tanítani sem kell, vele született ösztönök az őrzés, védés.
2009. máj. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2009. máj. 5. 08:54
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Minden kutya betanítható bármilyen feladatra!
2009. máj. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A labrador is őrző-védésre? Nem hinném, akkor őt nagyon elrontották :(
2009. máj. 5. 09:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen a labradorral is lehet csibészelni,csak ő nem fog megvédeni amikor a sötét utcán rádtámadnak, vagy legalábbis elég kevés az esélye, és nem fogják tömegoszlató kutyának alkalmazni. Azon kívül jó szórakozás neki, játékosan elhúzogatni. Igen a fehér juhásszal is lehet, bár én azt olvastam róla, hogy a német juhásznál szelídebb, és ahogy ránézek, nekem is ez jön le, szóval lehet, hogy nem lesz olyan kemény, de szórakozásnak jó.
2009. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Hű, de haszontalan választ adtam!

Akkor is ez az igazság: bármilyen kutya bármire...!

Nem az volt a kérdés, hogy mennyi értelme van!

Egy palota pincsit is meg lehet tanítani arra, hogy meg akarjon védeni! Az más kérdés, hogy mennyire hatékony védelem lenne.

Húzzátok le ezt is!

2009. máj. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én inkább azt mondanám, hogy bármire meg lehet tanítani, de azért sok kutya nem fogja érteni, hogy meg kell védeni, és ráfog a csibészkarra, de ha ájszaka megtámadnak akkor is játéknak veszi, mert nincs neki olyan hajlama (pl a labrador vagy ilyen kutyák.)
2009. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Én is így gondoltam...
2009. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fajtákon belül nem mindegyik egyed alkalmas munkára! Őrző-védőzésre azok jók amelyekben erős a védő ösztön és bátrak. Azt tudom, ajánlani, hogy munka vérvonalú kutyát vegyél, ne pedig show(küllem) kutyát! Nekem egy spánielem van és vittem is őrző-védő foglalkozásra és ügyes volt. De ismerek olyan Német juhászt is aki nem alkalmas munkára.
2010. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!