Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak az én kutyáim nem szereti...

Csak az én kutyáim nem szeretik, ha "megsértem az intim zónájukat"?

Figyelt kérdés

Két kutyám is van, olykor szeretem őket nem csak simogatni, de megszeretgetni is. Ha rossz kedvem van imádom megölelgetni őket, vagy csak odadugni az arcomat a szőrös pofijukhoz. Ők viszont ezt nem szeretik. Elhúzzák a fejüket, igyekeznek nem olyan közel kerülni hozzám, mint amennyire én azt szeretném.

Azt is sikerült megfigyelnünk, hogy ezeket csak akkor engedik, ha valami bajuk van. Betegek, vagy látszólag nagyon lehangoltak. Ilyenkor nyugodtan odamehetek és összedughatjuk a homlokunkat, olyan érzésem van, hogy még jól is esik nekik, viszont ha semmi bajuk, akkor minden erejükkel húzzák ki a kezemből a fejüket.

Minden kutyával így van ez? Ha igen vajon miért?


2011. okt. 30. 12:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Ma 15:49-es hozzászóló, bár nem szólítottál meg, mégis úgy érzem, nekem szántad a kommentedet.

Egy szóval sem mondtam, hogy "akinek a kutyája szeret bújni a gazdához az már valami farkastól eltávolodott, elkorcsosul izé", sőt, egyáltalán nem a simogatásról, a fizikai kontaktusról beszéltem, hanem konkrétan a fejek összedugásáról, a homlokok érintéséről. Ez egy kutyának túl intim terület, és ezért fordulhat elő, hogy nem érzik kényelmesen magukat ebben a helyzetben, míg egyébként szívesen vannak az ember közelében, kerülnek vele fizikai kontaktusba, szívesen veszik a simogatást, sőt, igénylik is.

2011. okt. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha egy kutya bízik a gazdában és megfelelő a kapcsolatuk akkor pont az lenne a lényeg hogy ilyen se legyen neki kényelmetlen. Kinek engedé meg ha nem a gazdának? Épp ezért van hogy a problémás kutyák sokszor nem engedik hogy a hátukra fektessék őket meg ilyenek. Ez veszélyes is lehet mert egyszer annyira nem tetszik hogy majd védekezik. Ezért gondolom, hogy valami nem tökéletes a kapcsolatban.
2011. okt. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Imádnak játszani, imádják ha simogatjuk őket, vakarjuk a fülük tövét, ha örülnek hanyatt vágják magukat, hogy a hasukat is simogassuk, bármijét megfoghatom, megsimogathatom sosem bántana, sőt oda vannak meg vissza a boldogságtól, a táljukban is nyúlkálhatok probléma nélkül miközben esznek még egy csúnya nézést sem kapok. Egyedül az ölelés, a fej összedugás nem működik, hangsúlyozom...
2011. okt. 30. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!