Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a hibás? Mi, vagy a "postást"?

Ki a hibás? Mi, vagy a "postást"?

Figyelt kérdés
3 éves németjuhászom van, kan. Rendesen van oltva, mikor egyszer hozott egy ember egy szórólapot.. Nyúlt a postaládához, a kutya felugrott a kapura, (nekidőlt..), és megharapta a kezét.. Az ember ivott előtte, valószínűleg nem keveset ( és most alkoholra gondolok, nem vízre.;D), a kutyánk pedig,mint minden kutyában, benne van az ösztön, hogy utálja az alkoholszagot, drogot megérzi, stb ... A kérdésem az lenne, hogy számíthatunk -e büntetésre?
2011. okt. 30. 23:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
elviekben a ti hibátok is plusz ajánlatos megnézni a helyi rendeletet én 10 éve élek itt és csak tavaly olvastam a rendeletet ami szerint a kutya 1m re nem közelítheti meg az kerítést...mondanom se kell senki se tartja be...
2011. okt. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Időpont ma 23:22

Olyan nincs, hogy hirtelen haragú a kutya, meg eltávolodott tőled. Olyan van, hogy nem vagy képes irányítani,hogy a kutya nem tisztel.

Mai szóhasználattal élve nem Te vagy ott a főnök, hanem a kutya.

2011. okt. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%

Szia!:)


Ki van téve jól látható helyre, hogy "harapós kutya"?

Akkor tudtommal nem lehetsz hibás.

Talán nem részegen kellene nyúlkálni a kapuhoz...


Csak sajnos a jog nem mindig életszerű...


Viszont ha a kutya nem úgy viszonyul hozzád, ahogy kellene, akkor ajánlom a kutyasulit...:)

2011. okt. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha kivan rakva a kapura a tábla, akkor nem tehetnek semmit.

(harapós kutya, kutyával őrzött terület stb. )

2011. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy ez. Mert egy bírósági perben nem azt fogják nézni ,hogy mi a szokás .Ha mész az utcán megbotlasz és estedben ösztönösen megkapaszkodsz a melletted levő nagy szóközös kerítésrúdban ,de közben a bent rád leső kutya leharapja az ujjad akkor mi van?Simán elmeszelik a kutyagazdát,hiába van tábla! Elvileg olyan kerítés kéne ami a véletlen benyúlást is megakadályozza.Egy jó ügyvéd simán megnyer egy ilyen pert.
2011. okt. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért kell ennyire kihangsúlyozni, hogy a postás ivott, az semmiképpen sem mentség, hogy a kutya nem szereti.
2011. nov. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

már hogy ne kellene kihangsúlyozni, hogy a postás ivott???

munka idő alatt tette.

egy részeg ember be is sétál simán egy kutyás házba...

akkor meg magára vessen.

ha ez az én kutyáimmal történt volna, és beperel a postás, úgy elbeszélgetek vele, hogy többé a ház közelébe sem jön.


hülye részeg disznó.


kedves kérdező, mint írtam, csak tedd ki a harapós kutya táblát, és az ügy el van intézve.

2011. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

A harapós kutya tábla kint van!

Nem lehet "véletlen" benyúlni, másfél-2 méter magasan van a kapu teteje, az pedig hegyes, a kutya végett, hogy ne ugorjon ki, mert volt rá példa, hogy egy régebbi kutyánk kiugrott. (Roti)

2011. nov. 1. 21:38
 19/19 A kérdező kommentje:
De talán ha nem iszik előtte, oda se megy.. Múltkor apa betegségre ivott egy korty pálinkát, kutya rögtön megérezte rajta, azt a kicsit is, máskor egész jól eljátszanak, most viszont sunyított rá a kutya.
2011. nov. 1. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!