Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrjöng a kutyám ha meglátja a...

Őrjöng a kutyám ha meglátja a postást. A tietek is? Egyszerűen nem tudom korrigálni.

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Enyém is , mivel az előző hergelte....Amikor jön hívd el a kutyát a kerítéstől , mást nagyon nem tudsz vele kezdeni.
2011. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 DannyZuko ***** válasza:
pszikiai magyatrázata van a dolognak. Ugyebár mit is csinál egy póstás. Megjelenik, majd ott tartózkodik még bedobja a leveleit, majd lelép. A kutya először nem támadja csak figyeli. Majd felbátorodik és ugat rá párat. A póstás ilyenkor ugyebár távozik. A kutya ezt úgy éli meg, hogy én megugattam, ő elment. Megugatom mégegyszer. Megint ugat, megint lelép a posti... Ettől oly módon teli lesznek önbizalommal, hogy minden alkalommal teljes erőből támadnák a postit. Nem tudom sajna, hogy melyik módszer a legjobb amivel le lehet szoktatni őket, de ismerve a kiváltó okot, már könnyebb válogatni köztük.
2011. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a postás még hangosan szidja is a kutyát, amivel csak adja alá a lovat. Ha otthon vagyok, akkor rászólok a kutyára és elhívom onnan, amúgy nem tudok vele mit kezdeni.
2011. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi is arra gyanakszunk hogy valamelyik hülye szórólapos hergelte. A postás is azt mondta, hogy valószínűleg emiatt, mert amikor pici volt, akkor meg se ugatta. Mondjuk egyszer pont otthon voltunk, akkor visszahívtam a kutyát, erre a szórólapos elkezdett acsarkodni velem a kutya miatt. Azóta nem kapunk szemetet :)

Ez nem a területvédő őrjöngés. Nem arról szól, hogy ugatok egyet-kettőt, és ettől elmegy a postás-->én nyertem.

Ez szó szerint őrjöngés, feláll a szőr az egész hátán.

Az elhívás jó módszer lenne, de ilyenkor abszolút semmit sem tudok tenni. Nem hat rá semmi.

2011. júl. 4. 12:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam is nehezen megy az elhívás , így ha itthon vagyok mikor jön a postás , akkor előre lefektetem a kutyát magammal szemben így nem megy oda , elhívni már nagyon nehezen tudom főleg mikor a postaládához ér a postás (mert régen mindíg akkor hergelte az a f4szkalap).Mikor az utcába ér már ugat a kutyám , de ilyenkor még könnyedén el tudom hívni.
2011. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!