Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora lesz a mini yorki?

Mekkora lesz a mini yorki?

Figyelt kérdés
Kislány yorkim lesz. Akitől veszem azt mondta, hogy extra mini lesz. Mégis mekkora lesz felnőtt korában?
2011. okt. 31. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Szia!:)


Nincs olyan, hogy mini yorki.

Az "extramini" méretet úgy érik el, hogy beltenyésztve össze-vissza pároztatják a kutyákat a szaporítók. (testvéreket, szülőket a gyerekekkel, unokákkal, stb...)

(tenyésztőknek eszükbe sem jut ilyesmit tenni.)


Így jó eséllyel lesz hibás egy belsőelválasztású mirigy, és a kutya nem fejlődik ki rendesen.


EZ az "extramini" yorki.


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a silány génállomány miatt mi minden baja nem lehet még a kutyusnak...



Azt tanácsolom, ne 25.000 forintért akarj szaporított yorkit, mert a sokszorosát költheted egész életében állatorvosra...


A szaporítót pedig küldd el a nevemben is melegebb éghajlatra...

2011. okt. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. nem 25 ezer lenne különben, hanem sokkal drágább...
2011. okt. 31. 08:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ilyen fajta nemlétezik... Extra mini illetve mini kétféleképpen lesz a kutya. Az egyiket az első kommentelő is leírta tehát erős beltenyészet és szelektálás a minél kisebb méret felé.

a második lehetőség ami szintén előfordul az, hogy a kicsiket nagyon korán választják el (már 2 hetes koruk körül) Alacsony energia tartalmú és kevés ételen nevelik őket fel így a szervezetükbe nem jut elég vitamin, ásványi anyag stb és nemfejlődnek normális ütemben. Ezt a gazdinál beszokták hozni (aki ugye rendesen etet) de a csontrendszere pl már károsodott és soha nem lesz igazán egészséges.

2011. okt. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem lesz 2 kiló sem. Ami azt jelenti, hogy egész életében úgy vigyázhatsz rá, mint egy hímes-tojásra, hogy ne törjön csontja,mert mondjuk leugrik az ágyról, ne kapja el betegségek tömegét.... Magyarul soha nem bánhatsz majd vele normális kutyaként...
2011. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Nézd meg az eladó kutyáját, az anyát. Ha nála van az "apakutya" akkor azt is. Valószínű hogy hasonló méretű lesz.
2011. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is yorki gazdi vagyok, ismerek tenyésztőket.

Azt már előttem is írták, hogy mini yorki nincs. Csak ezzel sokkal jobban eladható a kutya, mert divatos kifejezés. 25 ezerért nyilván szaporítótól veszed a kutyát, aki semmiféle garanciát nem vállal a kölyökre.

Annyit tudsz tenni, hogy megnézed a szülőket, és nagyjából akkora lesz a Te kutyád is.

2011. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocs, félre olvastam, azt hittem 25-ért veszed.

Én anno 60 ezerért vettem, nem tenyésztőtől. Ma már bánom. Semmi baja a kutyámnak, de ugyanilyen naivan álltam a dologhoz, mint most Te (ezt nem bántásból írom, félre ne értsd)

Bár én nem minit vettem, hanem normált, és ez a normál méret 5 és fél kiló lett :)

Később megértettem, hogy mit jelent a felelős kutyatartás. A kutyám ivartalanítva lett, és legközelebb már tenyésztőtől veszek kutyát. Azon a 20-30 ezer forinton már semmi nem múlik, illetve a későbbi kiadásokhoz képest ez nem pénz...

2011. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Múltkor találkoztam az utcán egy ilyen exrtaminivel. Akkora volt mint egy fél macska. A gazdája meg panaszkodott, hogy milyen csúnyán átverték a fejét: 90 ezret fizetett érte.
2011. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem fogom megérteni ezt a mini-mániát, bár a legborzalmasabb az extramini csivava. Bakker, ezek 2-3 kilós kutyák, aki ennél kisebb kutyát akar, az teljesen hibbant.

Soha a büdös életbe nem láttam még normális egyedet ezekből a nagyon kicsikből. Mindegyik ott remeg a gazdi hóna alatt, és fuldoklik a sz@r extramini légcsöve miatt.

Le sem merik tenni a földre séta alatt, hogy egy jót futkosson, vagy játszon más kutyákkal.

2011. okt. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Pedig rendes tenyésztőnél is van standard méret alatti kölyök néha. És ugyan ők általában nem "direktbe" tenyésztik ki a kicsi Yorkit, de nálukis előfordul egy-egy kisebb példány és ők is "Mini" néven adják el ezeket a kölyköket. Világhírű mestertenyésztőnél is láttam tavaly eladó "Mini" Yorkit."(remélem nem baj, hogy bemásoltam, de jól fogalmazta meg a lényeget.)

Ezt egy hasonló témában írta valaki, és ez tényleg így van.

2011. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!