Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chorkie (csivava+yorki) =...

Chorkie (csivava+yorki) = mini yorki?

Figyelt kérdés

Egy pár hete láttam az Animal Planeten a 101 Dogs-ban a chorkie-t, mint "új" fajtát.

Nem tudnának annyit fizetni, hogy zsebkutyát tartsak, de a kérdés érdekelne. Képek:

[link]


2011. aug. 26. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem igen.
2011. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
cherry coke...:D miket találnak ki ezek az agyament emberek.nyomorítják szegény kutyákat
2011. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Vagy csak simán belehal a szülésbe, mert túl nagy a születendő kölyök...
2011. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
jézusom...no comment...amúgy a mini yorki az a szaporítók által elb.szott kutya, amit direkt a standart méret alá szaporítanak és eladják a sok naiv embernek mini meg extra mini yorki néven...bocsánat a nyers fogalmazásért, de ez az igazság...ez a chorkie vagy mi is tulajdonképpen egy keverék kutya, csak ugye az már ciki, ki kell találni valami újat...szánalmas...
2011. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Állítólag ún. kevert fajtájú kutya a chorkie, csakúgy, mint a goldendoodle (golden retriever+uszkár). Így próbálnak újabb fajtákat létrehozni, ezekkel a kísérletekkel, én ezt nem is ítélem el. Csakhogy nekem ezek a szőnyegcirkálók unszimpatikusak..

Azt mondják, nagyon nagy rájuk a kereslet, mivel ritkák, illetve kevés tenyésztő foglalkozik a dologgal.

2011. aug. 26. 22:33
 6/9 anonim ***** válasza:
ezzel az új fajta mániával csak az a gond, hogy amit csinálnak az nem új fajták létrehozása hanem két fajtatiszta kutya kölyke amiket utána már nem tenyésztenek tovább mert már soha nem lesz olyan mint az első generáció.. pl itt van ez a labrador-uszkár keverék kutya amit hipoallergén vakvezetőnek/ családi kutyának találtak ki... Amerikában és Ausztráliában nagy telepeken születnek ezek az F1 es hibrid kiskutyák akiknek a fele se alkalmas vakvezetésre másik fele meg nem uszkár szőrös hanem a labrador szőrét örökli.. na ezekkel mi lesz? erről senki nem beszél...igen családokhoz adják őket de pl Amerikában is nagy probléma a kutya túlszaporulat...
2011. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És a régebben kitenyésztett fajtákkal mi volt a helyzet? Kezdetben azok is nagyban különböztek egymástól, nem volt teljesen egységes a fajta egyik esetben sem. Nézd csak meg a régi képeket!

Egyébként a szaporító telepeket én is elítélem.

2011. aug. 26. 23:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem. Yorkie+csivava=keverék :P

Egyébként nem új fajtákat próbálnak meg létrehozni, mert csak az első generációs "hibridek" öröklik kellőképpen mindkét szülő (lehetőleg) pozitív tulajdonságait. Tehát ezeket a kutyákat egymás közt már nem tenyésztik tovább, hanem mindig csak a 2 fajtatiszta szülőből "gyártanak" újabb dizájner kutyát.

A mini yorkie meg a szaporítók találmánya, a méreten aluli, csoffadt kis yorkie-kat nevezik így.

2011. aug. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy új fajta kitenyésztése ennél jóval bonyolultabb feladat, és nem áll meg az első generációnál. Én azt az érvelést sem tudom elfogadni, hogy azért csinálják, mert így a pozitív tulajdonságok öröklődnek. Egyrészt azért, amit előttem már leírtak, tehát hogy van egy csomó olyan, ami nem úgy sikerült, ahogy szerették volna, másrészt azért, mert a "pozitív tulajdonság" egy olyan relatív fogalom, ami mást jelent biológiailag és mást jelent minden egyes embernek. Csak egy példa: A kis méret biológiailag előnytelen a kutya számára, pozitív tulajdonság a plázacica szemében és negatív tulajdonság a kigyúrt kopasznak. Akkor most végül is mi alapján öröklődnek a pozitív tulajdonságok??? Ez csak marketingduma! Egy újabb idióta amcsi divat.
2011. aug. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!