Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar kutyafajták?! (Help me! )

Magyar kutyafajták?! (Help me! )

Figyelt kérdés

Mindenképpen magyar kutyafajtát szeretnék!Komondor,Kuvasz,Mudi,Puli,Pumi,Drótszőrű Magyar Vizsla,Rövidszőrű Magyar Vizsla ,Erdélyi Kopó,Magyar Agár.

Családi házba természetesen, hosszú séta, futás meg ezekhez hasonló dolgok meglennének. És melyik az a kutya, ami olyan keménynek tűnik, de közben nagyon barátságos?? Köszönöm előre is,jót-rosszat szívesen fogadok és ,hogy miért ne válaszd azt meg azt stb... 16/L


2011. okt. 31. 15:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem keményen kell bánni egy kutyával csak mindig következetesen nevelni, és a szabályokat betartatni vele.
2011. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Előző! Ez így van! Mi sosem bántottuk a kuvaszunkat mégis engedelmes, sosem volt vele dominancia gondunk. Ahogy írtad a következetesség a legfontosabb nála.
2011. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)) Én sem bántani akarom őt ..
2011. nov. 2. 20:42
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Komondorunk, és egy hat éves, meg egy két éves gyerekünk. Mind imádjuk, úgy közlekedik a gyerekeink közt, mintha tojásokon lépkedne. Két marokkal csimpaszkodnak rajta, rá sem bagózik, csak hanyatt dobja magát és akkor gyöntölni kell. Persze balesetek vannak, mert ha a lábát kinyújtja, az kellemetlen, hiszen robosztus, erős állat. De: nem harap, nem támad alattomosan, mindenre vigyáz, ami a gazdájáé, legyen az akár egy seprő, vagy másik állat, családtag. Ez akkor probléma, ha valaki mondjuk meg akarja simogatni gyermeked fejecskéjét, kellemetlen lesz, ha a kutya közéjük áll és ellöki onnan az illetőt. Más állatokkal roppant toleráns, és nagyon nehéz felbőszíteni.A szőre meg nagyon gyengén hullik a többi kutyáéhoz képest, akár 5 perc alatt össze lehet kapkodni fél kézzel. Összeáll, mint a pókháló a szekrény mögött. És nem vadász kutya, nem rohan el, nem terelő kutya, nem hangoskodik folyton, hanem őrkutya. Ezért nem harap, hanem legázol mint a gyorsvonat. A puli, pumi, mudi terelt, a komondor figyelte, lerohanta, a kuvasz meg megtépte mint a pokrócot,azt, aki a nyájat akarta megdézsmálni. :)
2011. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

azt, hogy a komondor meghülyül ha láncon van tartva, felejtsétek már el... az hogy az ostoba nagypapik szerint így van, az meg más tészta. ök azt is gondolják, hogy a szuka kutyának életében egyszer kölykeznie kell különben megbolondul. tudom, sajnos az én nagyszüleim is ilyen hozzáértőek....

bármelyik kutya meghülyülhet ha nem megfelelően nevelik vagy olyan helyről vették ahol olcsó, mert válogatás nélkül tenyésztenek velük, anyagi haszonszerzés céljából.

tényleg ajánlom a netboard.hu-t, ott értelmes kutyások adhatnak választ mindenre, és ők is bármikor megcáfolják a fent említett baromságokat, és szerintem még cifrábbakat is tudnának mesélni, amit hihetetlen tudományos háttérrel rendelkező okostojások elő tudnak adni akár egy-egy fajtáról, vagy az egész fajról. etológia szakértők :)

2011. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
amúgy meg, minden kutyát következetesen kell nevelni és foglalkozni vele, bármelyik el tud hülyülni ha nem foglalkoznak vele. és természetesen az előzővel nem azt akartam mondani h nyugodtan tartsd láncon, mert ne. csak úgyis lesz pár okos aki talán ezt szűri le belőle...
2011. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Komondor ,Magyar Vizsla ,Kuvasz
2011. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
a pumi nagyon okos, és aranyos .
2014. aug. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Janek60 válasza:
Még ugyan ,nem Magyar kutyafajtának tartják,de remélem az lesz, a 10.Ez a kutyus a Kárpáti Kaluba. csángó magyar lakta területeken honos,sok háznál látható. Mindent gyorsan tanul,de a vérében van a terület és a nyáj őrzése,mint a pulinak.Nézz utána a neten,megéri,mert különleges,ritka fajta.Sok SIKERT.
2015. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Úgy 40 éve kialakult egy új magyar kutyafajta!!

A sinka. Szerintem elég kemény külsejük van. Viszont ahogy én olvastam nem a legideálisabb családi kutya! De ha a pitbullokat is meg lehet nevelni akkor ezekkel se lehet nagyobb baj! Bár kihangsújoznám hogy, ez még nem elismert fajta. Viszont ma közel 1-2 ezer él belőlük. Hortobágyon biztos találsz tenyésztőt!!

2015. dec. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!