Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar kutyafajták?! (Help me! )

Magyar kutyafajták?! (Help me! )

Figyelt kérdés

Mindenképpen magyar kutyafajtát szeretnék!Komondor,Kuvasz,Mudi,Puli,Pumi,Drótszőrű Magyar Vizsla,Rövidszőrű Magyar Vizsla ,Erdélyi Kopó,Magyar Agár.

Családi házba természetesen, hosszú séta, futás meg ezekhez hasonló dolgok meglennének. És melyik az a kutya, ami olyan keménynek tűnik, de közben nagyon barátságos?? Köszönöm előre is,jót-rosszat szívesen fogadok és ,hogy miért ne válaszd azt meg azt stb... 16/L


2011. okt. 31. 15:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, kuvaszom van, bátran ajánlom határozott, kutyás tapasztalatokkal rendelkező nőnek, de 16 évesnek nem, bár lehetnek kivételek. A kuvasz kemény kutya, nem elég következetes neveléssel akár a gazdájával is szembefordulhat. Azonban hozzáértő kezekben, csodálatos kutya. Ragaszkodása a gazdájához, családjához nagyon erős. Félelmetes, megvesztegethetetlen házőrző, nagyon okos, könnyen tanul, bár nem minden családtagnak engedelmeskedik egyformán.
2011. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Én a Kuvaszt választanám, igaz, hogy kemény kéz kell hozzá, de csodálatos kutyus.
2011. okt. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
87%

Komondor: Jó házőrző fajta.A szőre bajos. A gyerekeket szereti. Nem nagy mozgásigényű fajta. Az emberek termete miatt félnek tőle. Csak akkor ugat ha kell. Egy sportos családnak nem ideális választás. Mert amúgy lusta.


Kuvasz: Jó házőrző kutya. A szőre nem okoz különösebb gondot. A gyerekeket szereti. Sportos családnak is kitűnő választás. Csak ajánlani tusom a fajtát gyerek korom óta volt Kuvaszunk.


Mudi: Jó jelzőkutyák. A szőre nem igényel különösebb gondozást. A gyerekeket szereti. Sportos családnak kitűnő választás. Sok mozgás mellett bent is kitűnően tartható bár vedlik. Ezt a fajtát is csak ajánlani tudom ilyen kutyája most nagymamáméknak van.


Pumi: Ugyan az mint amit a Mudinál leírtam.


Puli: Az egyik számomra legkedvesebb kutyafajta. Ugyan az igaz rá mint amit a Mudinál leírtam. De azt tudni kell hogy lakásban tartva csak évente egyszer vedlik de az sem lényeges mennyiség. A családját nagyon szeri megvédi őket. A szőre nem nagy dolog ha nem karsz neki hosszú szőrt elég neki évente 1x lenyírni olyanra amilyenre szeretnéd. Nekem most is van 2 Pulim. Talán a magyar kutyafajták küzül engem ez fogott meg a legjobban viselkedésében jellemében egyaránt. Rengeteget lehet vele kirándulni amit nagyon élvez. Remek kis kutyák. A jelzés mellett a házőrzés tereén is megállják a helyüket. Én úgy döntöttem nekem mindig is lesz Pulim már ovis korom óta volt mindig legalább 2 Pulink. Szóval nagyon merem ajánlani.


Magyar vizsla: Nekem volt egyszer 1 rövid szőrű kan. Nagyon szerettem jó kutya volt. A szőre ápolása nem neház feladat. A gyerekeket szereti. Sportos családnak ideális választás. És jó jelzőkutya.


Erdélyi kopó: Ugyan az mint a Magyar vizslánál bár ő nem igazán való kicsi gyerekek mellé. Egygazdás magának való kutya. Akit kiválaszt a családból csak az követi de azt védelmezi is.


Magyar agár: Ugyan az mint a Magyar vizslánál.


Remélem segítettem a választásban. Ha bármelyik fajtával bármi kérdésed lenne nyugottan írj privátot.


Amit mégegyszer ajánlok:


nagytestű:

-Magyar vizsla rövid/drót szőrű

-Magyar agár

-Kuvasz


kistestű:

-Puli

-Mudi

-Pumi

2011. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
48%

szerintem vizslát válassz. Nagyon okosak és szerintem gyönyörűek. De már köylökkorában el kell kezdeni a nevelését, mert nagyon aktív és ha nem foglalkozol vele kezelhetetlenné válhat. De ha sokat játszol vele és eleget neveled, megtanulja hamar mit nem szabad, akkor hihetetlenül okos lesz.

Nővéremnek is vizslája van, és akkor került oda kölyökként, amikor baba született, és nem volt idejük vele foglalkozni, és annyira rossz kutya, hogy szinte kezelhetetlen.

De sok vizslát ismertem, aki minden szót megértett, mert meg lett neki tanitva. Egyébként nagyon hamar tanul, és nem is beteges fajta, csak nagyon sokan szaporitják, és sok kutya viselkedés zavaros. Pl nem szabad hogy félénk vagy vad legyen.

Ha kiskutyát akarsz, akkor tudd meg hogy kik a szülei.

2011. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! sokat segítettetek!:) Végül a Kuvaszra esett a választásom.:)
2011. okt. 31. 20:34
 16/30 anonim ***** válasza:
48%
szerintem azért ne csak ezen pár hozzászólás alapján dönts (ha így tettél), pl. állatorvossal is beszélj
2011. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Ha kuvaszt választasz, akkor nagyon kesztyű s kézzel bánj vele, és ne kösd meg ha lehet, ha mégis csak kis időre, ne évekre, hónapokra, mert teljesen megvadul.

Egyébként nagyon jófej kutya, csak sokan nem tudnak bánni vele, és rossz híre van emiatt, de ha jól bánsz vele, akkor szerintem jó kutya válhat belőle. Ha kuvaszod lesz,, nem jönnek betörők! :D

2011. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Megkötni soha nem jutott volna eszembe!! Nem fogom megkötni és keményen fogok bánni vele azért ,hogy később csodálatos kutya legyen belőle!! köszönöm a segítséget!
2011. nov. 1. 10:12
 19/30 anonim ***** válasza:
66%

nekem 5 pulim van ,hidd el nincs gond szőrével,a szőrét nem fésülni hanem húzgálni kell ha egy hónapban egy órát húzgálod szét a tincseket,akkor már az jó,de 9 hónapos koráig nem is kell utánna is napi 3 perc,havi 1,5 óra összesen.

De amúgy puli hiába kicsi 15 kg,de nagyon tudja védeni a házat,jobban mint egy vizsla,és elég kemény is lehet,ha úgy neveled,de emelett nagyon okos és ragaszkodó kutya.

én mindenképp őt javaslom.

2011. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
48%
komondort ajánlanék
2011. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!