Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor etetitek egy nap a...

Hányszor etetitek egy nap a felnőtt kutyátokat?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvasom, hogy csak 1x kell, mert az a jó neki, máshol azt írj, hogy a napi kétszeri jobb. Akkor most mi az igazság? Ti, hogy csináljátok?
2011. nov. 1. 13:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én maradok a napi kétszeri etetésnél,szerintem jobb kétfelé osztani az adagot.
2011. nov. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem jó párhuzamot vonni kutya és ember között, de én is úgy gondolom, hogy jobb a gyomruknak, ha 2x kapnak kevesebbet.
2011. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
2-szer. Ahogy mások írták is, a gyomorcsavarodás esélye így csökken.
2011. nov. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Két nagytestű kutyám miatt nem tudnék napi egyszer etetni. A közepesnek elég lenne napi egyszer mert hízékony, jó emésztésű, így viszonylag kevés a napi adagja, és az nem olyan megterhelő, de a sok mozgás miatt ő is kétszer kapja.


A legnagyobb kutyám egy lábas méretű tálból kap enni, egy étkezés = egy csordultig teli tál.

Könnyű belátni, hogy hamar elfogyna, ha egyszerre kellene magához vennie az egész napi mennyiséget. Iszonyatos mennyiség! Képtelenség, hogy vele meg tudjam tenni. Egy tálnyit is megterhelő megenni, pedig nem finnyáskodik...


A másik nagyobb pedig nem nagy evő, ugyanakkor ehhez képest sokat igényel a szervezete. Egyszerűen nem hajlandó olyan sokáig enni, amíg megenné egyszerre a napi adagot. Volt már ilyen hiszti, amíg nem volt a nagy kutyám, hogy próbáltam napi egyszer etetni, de fogyásnak indult, mert képtelen volt addig bíbelődni a kajával, amíg el nem fogyott.

Neki is a kettő az ideális. Napi háromszori etetést is próbáltam, akkor egy ideig még jobb kedve volt az evéshez, mert még gyorsabban elfogyott, de egy idő után olyasmi érzete lehetett, hogy szinte egész nap ott áll előtte a kaja, úgyhogy megteheti, hogy ő válogatja meg, mikor eszik, és megint elfogyott a motiváció (természetes tartás az éhezéstől, fogyástól) - akkor meg ezért indult fogyásnak.


Én nem tudom, hogyan csinálják a farkasok, hogy állítólag 7-9 kg húst is magukhoz tudnak venni egyszerre, de nagytestű kutyáknál én nehezen fogom fel, hogyan tudnák a napi adagjukat befogadni, olyan sok.

2011. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!