Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet szoktatni róla hogy...

Le lehet szoktatni róla hogy ne kapaszkodjon fel az asztalra?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves keverék kutyusom.AZ a bajom vele hogy ha a kerti asztalunkra rakok valamit rögtön felkapaszkodik rá és ellopja hogy tudnám leszoktatni (normál válaszokat )
2011. nov. 1. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Kapaszkodáskor vagy rádobsz egy műanyag palackot, tele kővel, vagy,ha kisebb termetű a kutya, vízipisztollyal rálősz a fenekére.

Tehát valamivel jelzed, hogy a gazda keze bárhol is van, eléri

2011. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kistermetű kutya :D
2011. nov. 1. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Eleve nem kellett volna engedni neki!!

Oké normál válaszra fordítva a szót, mit szoktál csinálni ha felugrik az asztalra? Szólj rá erélyesen hogy "nem ", "mit csinálsz", "nem szabad". Lépj a lábára (persze nem kell szétlapítani). Vágj oda neki, tudni fogja hol a helye. Amelyik kutya fel vett egy rossz szokást, azt már nem lehet szép szavakkal leszoktatni róla.

2011. nov. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp valami kellemetlen hatással kell összekötni az asztalra mászást. Gondolom, ha lenne akkora tekintélyed, hogy simán letiltsd, akkor nem tetted volna fel a kérdést. Próbáld meg, hogy amikor felkapaszkodik rá, akkor csapj egy hatalmasat a kutya mellé az asztalra egy erőteljes "nem" kíséretében! Szinte biztos, hogy azonnal eltakarodik onnan. Ha jól csinálod, akkor max. 2-3 alkalommal kell megtenni, utána már elég lesz a "nem" is, de lehet, hogy az sem kell már. Ami jelenleg történik, az egy önmegerősítő folyamat, hiszen mindig pozitív élménnyel zárul, mert a kutya megszerzi az asztalról a "jutalmat", azaz a kaját. És javaslom, hogy soha ne hagyd addig enni a kutyát, amíg te kifejezetten engedélyt nem adsz rá. Jólnevelt kutya nem nyúl az ételhez akkor se, ha a földre tesszük.
2011. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként én szinte biztos vagyok hogy már adtál a kutyának asztalról kaját. Ezt nem szabad ha te eszel a kutyádnak a helyén kéne feküdnie, nem az asztal szélén csorgatni a nyálát. Mert ha adsz neki és látja honnan kapta akkor előbb utóbb magának is megszerzi. Itt már páran le írták a választ így én nem írnám hogy hogy csináld, na jó de: Szóval zavard a kutyád a helyedre, felteszem tudja azt a parancsszót hogy "marad" és nyilván felteszem hogy hallgat is rád. Szóval zavard a helyére és mond neki hogy marad. Amikor ki akar jönni te szépen felállsz és erélyes hangon határozott és agresszív közeledéssel visszazavarod hogy "helyedre" és vissza ülsz. Ezt el kell játszanod egy párszor, persze ha mindezek ellenére se akar ott maradni, jöhet a testi fenyítés. Nekünk van ilyen nád pálca szerűségünk, nem ez a gerinctörő keménységű hanem ilyen suhintós szóval ha nagyon nem megy ezzel rácsapok a seggére! De kézzel is ugyan olyan hatásos nyilván. Ha lakásban vagytok neki vághatsz egy üres flakont nyilván nem fáj neki de elrettenti. Egy rossz szokásról a kutyát nagyon nehéz leszoktatni!
2011. nov. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mostanában szokott rá..de nem ugrik fel az asztalra hanem csak felkapaszkodik és eddig azt próbáltam hogy amikor felkapaszkodott ráütöttem a mancsára és azt mondtam hogy nem szabad ez is jó nem??azért köszi a válaszokat.
2011. nov. 2. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt kérdezed, hogy jó-e? Szerinted jó? Elérted vele, hogy ne csinálja? Akkor jó egy büntetés, ha egy dologért maximum 2-3 alkalommal kell megbüntetni és többet nem csinálja.
2011. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
eddig ez bevált amit írtatok mert ma nem kapaszkodott fel az asztalra köszönöm szépen :D
2011. nov. 2. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!